Konferencja Posła Jakiego: Obama więcej wie o hot dogach niż o holokauście, a Gorzelik musi odejść!

Redaktor Obywatelski9

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Solidarnej Polski przekazał stanowisko klubu parlamentarnego SP odnośnie fatalnej wypowiedzi Prezydenta Baracka Obamy. Poruszył również kwestię wypowiedzi Wicemarszałka Województwa Śląskiego Jerzego Gorzelika, który chce połączyć woj. Opolskie i Śląskie.

Poseł Jaki poinformował, iż Klub Parlamentarny Solidarna Polska domaga się oficjalnych przeprosin dla Polaków od Prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. Zdaniem posła taka pomyłka to ewidentny brak wiedzy – Prezydent Obama kolejny raz udowodnił, że wie więcej o hot dogach niż o holokauście – mówił Patryk Jaki

Poseł SP odniósł się również do wypowiedzi lidera Ruchu Autonomii Śląska Jerzego Gorzelika, który chciałby połączyć województwa śląskie i opolskie w jedno – Górnośląskie. Patryk Jaki uważa, że przykład podany przez lidera RAŚ jakoby woj. opolskie należy zlikwidować z powodu dużej ilość obywateli niemieckich jest dziwny, gdyż w woj. śląskim jest ich również wielu.

Jaki będzie domagał się od lidera PO w regionie opolskim Posła Leszka Korzeniowskiego interwencji u władz woj. śląskiego, aby zerwały koalicję z RAŚ w Sejmiku Województwa.

Jeżeli nie będzie zdecydowanej reakcji władz PO na słowa Pana Gorzelika, to będzie to oznaczało całkowitą akceptację na to co robi RAŚ – stwierdził poseł.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. silus
  | ID: a3d064e4 | #1

  Zjednoczyć Górny Śląsk,komu to przeszkadza?

 2. Kubex
  | ID: 4573a445 | #2

  mi

 3. svatopluk
  | ID: ae77964a | #3

  Słowa pana Gorzelika padły ze miesiąc temu.
  Szybko się pan Jaki zorientował:)

 4. svatopluk
  | ID: ae77964a | #4

  Kubex :
  mi

  Divide et impera – motto zaborców tobie bliskie.

 5. Gość
  | ID: 54e58765 | #5

  Prawda jest taka, że woj. opolskie to klin wbity w Śląsk przez władze PRL.

 6. | ID: f44f60b4 | #6

  Kto by chciał słuchać słów zdrajcy Gorzelika?!! Czemu on się wypowiada na temat spraw polskich? Odradzałbym Opolu rezygnacje z własnego województwa. To nie tylko prestiż należny Opolu to także sposób dzielenia wspólnych pieniędzy. Tych pieniędzy zawsze jest ograniczona ilość co oczywiste. Spytajcie mieszkańców Częstochowy czy Bielska-Białej jak obecnie władza centralna w Katowicach dzieli pieniądze. Ano tak, że mieszkańcom dwóch rzeczonych miast zawsze pozostają żenujące ochłapy. Wiele już czytałem żalów Częstochowian czy Bielszczan na tę sytuację. Także nie bądźcie głupi. Kasę by od was wzięli a później przeznaczyli na swoje cele gdzieś w Katowicach albo Chorzowie. Po drugie Opolszczyzna ma zupełnie inny charakter niż województwo śląskie. Szczerze mówiąc Bielsko też by chciało mieć swoje województwo – Podbeskidzie bo też ma dosyć dyktatu Katowic.

 7. svatopluk
  | ID: 468ff024 | #7

  Zdradził?
  Czym prędzej do prokuratury!

 8. | ID: c77df497 | #8

  Tak,Podbeskidzie ma dosyć dyktatu Katowic Na tereny zielone Beskidów ” ” nowobogacki” z Katowic nawiózł odpadów /co zbadał biegły sądowy/ na drogę dojazdową do swego wypaśnego domu,. Przeszło trzy lata leżały w odległości -pół metra od studni z wodą pitną i w sąsiedztwie boiska szkolnego gdy po wielu zabiegach właścicieli studni, rodowitych mieszkańców w prokuraturze,SKO,starosty,marszałka,wojewody WSA ,rzecznika praw pacjenta i dziecka itd .- zostały wywiezione /mokre, cuchnące / – ale terenu nie odkażono,wody w studni nie zbadano.Sanepid odmówił badania wody….odpady pochodziły z huty cynku.Proponuję całkowitą likwidację województw. efekty będą natychmiastowe bo kasa będzie wspólna a pseudourzędników o niebo mniej!!! –

 9. lekarz
  | ID: 84ab47cc | #9

  Mozna miec rózne pomysły, np. „Zlikwidujmy województwa!To proste!” Mozna wrócic do starego podziału na 48 województw. Jest natomiast prawda, że każde województwo mysli o sobie, nie pracuje się dla całości Państwa polskiego, tylko myśli wybiórczo, segmentacyjnie. Na zasadzie kto ma większe przebicie do kasy unijnej. Taki przykład dalismy: hałdy pocynkowych z terenu Śląska znalazły sie na beskidzkich terenach zielonych. Tam dzieci, bo z innych rejonów Polski, moga chorowac. Oto przykład prostych rozwiązań.
  Łatwo jest miec pretensje, mieć roszczenia, trudno jest pracować dla dobra wspólnego, powszechnego, dla kraju, ogółu narodu. Łatwo chcieć coś wyrwać lokalnie, chwilowo, trudno jest mysleć o wszystkich. Łatwo jest mysleć wyrywkowo. I od 89 tego nas za bardzo tu uczą, a w tym uczą jatrzenia, np. komu te podwójne nazwy służą? Bo za Hitlera takie były? Kto adresuje listy na te drugie nazwy? 120 latkowie? Tej wyrywkowosci powinnismy sie przeciwstawic. Polecam prace prof. Marka.

Komentarze są zamknięte