50 pytań o aborcję: aborcja ze wskazań medycznych może być dopuszczalna?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

36. Dlaczego prawo narzuca kobiecie obowiązkowe macierzyństwo?

Ciężarna kobieta już jest matką. Jej dziecko już istnieje. Kiedy dziecko już się urodzi, matka ma możliwość oddania go do adopcji. Prawo, które zabrania przerywania ciąży, ma na celu jedynie udaremnienie zabicia dziecka, które rozwija się w łonie matki.

37. Dlaczego prawa rozwijającego się dopiero poczętego dziecka miałyby mieć pierwszeństwo przed prawami dorosłej kobiety?

Nie wszystkie prawa są równe – zarówno pod względem moralnym, jak i pod względem prawnym. Prawo nie pozwala matce zabijać swoich już narodzonych dzieci, dlatego tylko, że ich nie chce z tego powodu, że przeszkadzają jej w realizacji planów osobistych lub są dla niej niewygodne. Tak samo nie powinno ono jej pozwalać na zabijanie jej dzieci jeszcze zanim się narodzą.

38. Czy prawo nie powinno dopuszczać przynajmniej jakiegoś wyjątku dla aborcji ze wskazań medycznych, w przypadku, gdy życie matki jest zagrożone?

Lekarz leczący kobietę w ciąży, ma w rzeczywistości dwoje pacjentów. Nie ma żadnych wskazań medycznych dla zabijania jednego z nich. Profesor Charles E. Rice z Wydziału Prawa Uniwersytetu Notre Dame, tak oto mówi:

„Nie ma takiej sytuacji, w której przerwanie ciąży byłoby ze względów medycznych konieczne dla uratowania życia matki”.

Podobnie doktor Roy S. Hefferman z Tufts University, oświadczył na kongresie Amerykańskiego Kolegium Chirurgicznego:

„Ktokolwiek stosuje przerwanie ciąży ze wskazań medycznych, jest ignorantem i nie zna współczesnych metod leczenia w przypadkach komplikacji związanych z przebiegiem ciąży albo też nie miał ochoty poświęcić trochę czasu, żeby się nimi posłużyć”.

Cel nie uświęca środków. Zamierzone zabójstwo poczętego dziecka, którego zakładanym celem miałoby być osiągnięcie pozytywnego rezultatu, nigdy nie jest usprawiedliwione.

Za: „50 pytań i odpowiedzi o aborcji”, Rozdział III —Przerywanie ciąży: prawo

Wydawca: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – PCh24.pl

Sprzeciwiasz się aborcji. Dołącz do uczestników Marszu dla Życia i Rodzin

 

 1. | ID: a6cf0f25 | #1

  Aborcja powinna być zakazana! Należy edukować chłopaków,których filozofia życiowa
  polega na” zdobywaniu” bez konsekwencji, a młode.
  kobietki, zauroczone . często są bez szans obrony czego konsekwencją jest zdecydowanie się na coś okrutnego czyli zabicie dziecka., co powoduje traumę na całe życie, a także komplikacje
  zdrowotne na dalsze miłosne życie,!!!One już nie pokochają nikogo prawdziwie bo nie będą miały zaufania do żadnego casanowy .Widzę tutaj wręcz obowiązek lekarzy ginekologów o
  edukowaniu, bo przecież najlepiej znają organizm człowieka,bo studiowali anatomie, czego w szkole nauczyciel biologii ani katecheta po prostu nie zna,nie umie merytorycznie przekazać,natomiast nauczyciele potrafią wszczepiać i powinnii nauczyć chłopaków szacunku do dziewczynek.Zawalczmy o lekcje wychowania – to się naprawdę opłaci!!!!

Komentarze są zamknięte