Niezwykła noc w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

Zdarza się kilka nocy w roku, kiedy nie warto spać. Do jednej z nich niewątpliwie należy NOC MUZEÓW, organizowana w Międzynarodowym Dniu Muzeów! Ci co tego doświadczyli – wiedzą, ci, co jeszcze nie – zobaczą, że jest to wyjątkowe przeżycie dla dorosłych, młodzieży, a nawet dzieci. Taka jedyna w swoim rodzaju noc już po raz piąty odbędzie się w Opolu już dziś 18 maja 2012 r. Będzie można zwiedzić bezpłatnie: Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Śląska Opolskiego, Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, Muzeum Politechniki Opolskiej, Muzeum Polskiej Piosenki i Muzeum Diecezjalne w Opolu.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w roku 1997, w 2001 r. przekształciła się w imprezę o zasięgu ogólnoeuropejskim, w której udział bierze obecnie około 120 miast Europy.
 Głównym celem tej imprezy, odbywającej się pod patronatem Europejskiej Rady Europy, jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów i prezentowanej przez nie sztuki oraz publiczności.
 Noc Muzeów w Polsce odbywa się od 2003 r. – pierwszy był Poznań. Z roku na rok do organizacji tego wydarzenia przystąpiło więcej miast – Opole pięć lat temu.

Szczegółowy program Nocy Muzeów w Opolu znajduje się tutaj: http://noc-muzeow.pl/index.php/noc-muzeow/wojewodztwo-opolskie/opole

Komentarze są zamknięte