Na sygnale: 18 maja, piątek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kędzierzyn-Koźle: w nocy wybito szyby w przedszkolu

O wybicie szyby w jednym z kędzierzyńskich przedszkoli policjanci podejrzewają dwóch mieszkańców Kędzierzyna – Koźla. Świadek zdarzenia rozpoznał obu mężczyzn jako sprawców. Za zniszczenie mienia grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 23:10 dyżurny odebrał telefon alarmowy. Zgłaszający powiedział, że dwaj młodzi mężczyźni wybili szybę w przedszkolu na osiedlu Pogorzelec i uciekli w kierunku znajdującego się obok lokalu. Świadek dokładnie opisał policjantom obu sprawców.

Funkcjonariusze przez ponad godzinę szukali mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Kilka minut po północy na ulicy Kozielskiej zauważyli dwóch domniemanych sprawców. Po zatrzymaniu przewieźli ich w rejon przedszkola. Świadek bez żadnych wątpliwości potwierdził, że są to mężczyźni, którzy wcześniej wybili szybę.

Podejrzewani to mieszkańcy Kędzierzyna – Koźla. Mają 20 i 24-lata. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalają jakie straty spowodowali. Za zniszczenie mienia grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Strzelce Opolskie:  awantura domowa zakończona zabezpieczeniem sadzonek marihuany

trakcie interwencji dotyczącej awantury domowej strzeleccy policjanci zabezpieczyli dwa krzewy konopi indyjskiej. Marihuanę uprawiał 20 – latek. Mężczyzna za uprawę narkotyku odpowie przed sądem, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek wieczorem (16 maja) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w gminie Izbicko. Na policję zadzwoniła matka 20 – latka, który się z nią awanturował.

Na miejscu policjanci nie zastali sprawcy. Ustalili jednak, że mężczyzna uprawia konopie indyjską. Kryminalni w mieszkaniu zabezpieczyli dwie sadzonki marihuany.

Po zatrzymaniu 20 – latkowi zostanie przedstawiony zarzut uprawy konopi, za co mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kędzierzyn-Koźle: nietrzeźwy kierowca

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu, które wczoraj (17 maja) około godziny 18:00 odebrali policjanci z Kędzierzyna – Koźla, udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. 44 –letni mieszkaniec Głubczyc będący kompletnie pijany, kierował dostawczym mercedesem. Policjanci zlokalizowali podejrzany samochód na obwodnicy Kędzierzyna – Koźla. Mężczyzna od razu przyznał się funkcjonariuszom, że zanim wsiadł za kierownicę, spożywał alkohol. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na dodatek nie posiadał żadnych dokumentów. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie. Okazało się, że ponad 2 lata temu 44-latkowi zabrano prawo jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Co prawda zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd już nie obowiązywał, lecz mężczyzna, żeby kierować samochodem powinien zdać egzamin. Jego samochód policjanci zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Sprawą zajmą się kędzierzyńscy śledczy.  Teraz 44-latkowi z Głubczyc grozi kara do dwóch lat więzienia. Odpowie on również za wykroczenia, jakich się dopuścił, czyli brak uprawnień do kierowania oraz brak dokumentów pojazdu. Gdyby nie anonimowe zgłoszenie i szybka reakcja policjantów, nietrzeźwy kierowca prawdopodobnie pokonywałby kolejne kilometry, stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników.

Oprac. TG

Komentarze są zamknięte