Krótko i na temat: szkoda mi Prezydenta Zembaczyńskiego

Redaktor Obywatelski10

Możemy mieć inną wizję na politykę, mogę krytykować prezydenta za powolne działanie i błędne decyzję, jednak w sprawie wyroku jest mi go po ludzku szkoda. Został osądzony za przekroczenie swoich uprawnień, jakby takie sytuacje nie miały miejsca w innych częściach naszego kraju.

Każdy dyrektor podpisuje papier, ba, stosy papierów. Każdy dyrektor też czyta papiery pobieżnie, zazwyczaj standard to przeglądanie zgodności dokumentów i jeżeli wszystko jest dobrze, dyrektor podpisuje, następnie przekazuje pracownikowi.

Zapewne z Ryszardem Zembaczyńskim było podobnie. Pracownicy przygotowali mu papiery, ówczesny dyrektor podpisał wszystko, następnie machina bankowa udzieliła oszustom kredytu. Dziś, ponad dziesięć lat od tego zdarzenia Ryszard Zembaczyński usłyszał wyrok skazujący na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Został potraktowany jak pospolity przestępca, czego współczuje mu z całego serca.

Jego losy polityczne, były różne, piastował bowiem funkcje w okresie PRL, co z całą pewnością nie zasługuje na pochwałę. Jednak dlaczego jego polityczna kariera ma kończyć się wyrokiem? Dlaczego prezydent musiał czekać kilkanaście lat na rozwiązanie sprawy? Dlaczego prokuratura tak bardzo dociekała winy prezydenta? Dlaczego narażono człowieka i jego rodzinę na ciągły stres i poniżenie związanie z procesem? Jest tyle pytań, na które odpowiedź jest jedna- tak działa(a raczej nie działa) państwo polskie.

Uważam, że należy przymknąć oko na całą sprawę i kibicować aby sąd wyższej instancji pozytywnie rozpatrzył odwołanie od wyroku.

Prezydent Zembaczyński to praktykujący katolik. Pamiętajmy o tym, osądzając go przedwcześnie.

autor: Łukasz Żygadło

 1. Anna
  | ID: 7fde5901 | #1

  Szacunek za tekst bez uprzedzeń!!

 2. orp
  | ID: 51d5a3c2 | #2

  Powiem szczerze szacun za sensowne podejście do tematu , a przede wszytskim jego zrozumienie.

 3. Skakuj
  | ID: 77568f06 | #3

  Panie Redaktorze, od rozgrzeszania jest kto inny. Kierownikom płacimy za to aby byle czego nie podpisywali. Drzewiecki z PO też się tłumaczył, że podpisał nie czytając. Od katolików wymagajmy aby dziesięć przykazań stosowali na codzień, a wiara nie jest czynnikiem rozgrzeszającym.

 4. cozakoles
  | ID: 2092a0eb | #4

  Nie uważam, że należy wyroki nieodkomunizowanych sądów traktować na poważnie

 5. Eleonora
  | ID: db26bc86 | #5

  Oczywiście, że wiara nie może być czynnikiem rozgrzeszającym.
  Jednakże pragnę zauważyć, że osoby, które najczęściej uważają się za właściwe do rozgrzeszania (lub nie), niekoniecznie bywają do tego uprawnione.
  Uprzejmię proszę spojrzeć na krótki bryfing pani Porowskiej i pana Szymańskiego:

  http://www.youtube.com/watch?v=QMFQUqlUR20&feature=player_embedded

  Nooo, z całym szacunkiem- toż to jest targowisko próżności i amnezji…
  Pani, która karierę rozpoczynała w gabinecie politycznym pana Pogana???
  Skazanego prawmocnym wyrokiem sądu
  Czy pan Szymański bełkoczący coś o honorze?
  On ma to słówko w słowniku??
  Gdyby był aż tak nieskazitelny, opolanie z pewnością wybraliby pana na radnego! Z pierwszego miejsca na liscie!
  uważam, że takimi tanimi zagrywkami PIS zwyczajnie ośmiesza prawicę.
  Panie Szymański tak na marginesie-
  Po zakupie nowej marynarki- metkę sciągamy, odpruwamy.
  zwyczajnie- wyrzucamy!
  Buraki :)

  Łomatko!
  Jak się Pudelek dowie :(

 6. Malina
  | ID: 5acb45f4 | #6

  Eleonora :-) Swietny komentarz jak zwykle, gratuluję :-). Panie Łukaszu , dziękuje za słowa rozsądku….

 7. w prawdzie
  | ID: 79acf199 | #7

  facet co ty wypisujesz nie chce mi się z tym polemizować ale kim ty jesteś, cieniasem, który próbuje rozgrzeszać POwca, który był wszędzie i taki też z niego katolik, to taki katolik, który uznaje zasadę Panu Bogu świeczkę diabłu ogarek, widzę że dobrze znasz życiorys prezydenta Opola, napisz o nim biografię i poproś o imprimatur np. od księdza Bonieckiego albo od księdza Czajkowskiego, facet widzę że chcesz grac tutaj jakiś autorytet, mam nadzieję, że będzie okazja się spotkać powiem ci w oczy kim jesteś, a też działam i nie znoszę obłudy, a co do ty uwag pod adresem konferencji i osób, które w niej brały udział zgadzam się tylko niestety jesteśmy po innej stronie ja dlatego jestem przeciw bo PiS trzeba uleczyć a ty bo chcesz Pisowi dowalić bo na szczęście ciebie w nim nie ma, facet przemyśl to bo widzę, że chcesz grac autorytet z lewicowego Opola, w którym nawet prawica jest na lewo

 8. gandalf
  | ID: 9bbb9db3 | #8

  droga Eleonoro, według Ciebie nieodpruta metka to dowód na buraka, a ja powiem tak to wielka małostkowość, no bo co to takiego, ten człowiek jest burakiem z wielu innych powodów, naprawdę ważnych, tych politycznych też i to są powody do nazwania go burakiem czy zburaczenia, a nie jakieś tam metki, które być może dla jednych są do przyjęcia na ubraniu a dla innych nie, dla jednych są powodem do śmiechu dla innych nie, ale tutaj śmiech najmniej jest na miejscu tutaj rozchodzi się o znacznie ważniejsze sprawy, które pod tym buractwem robią wiele złego dla prawicy, ale nie tej prawicy, którą tutaj propaguje pan Żygadło i jemu podobni naprawiacze

 9. Eleonora
  | ID: 39761711 | #9

  @gandalf

  Ależ drogi gandalfie!
  Oczywiście, że masz rację, są ważniejsze sprawy niż szpanowanie z metką na garniturze :)
  jednakże pragnę ci zwrócić uwagę, że to podobni jemu ” prawicowcy wybrańcy ludu” czują się być upoważnionymi do wygadywania w jego imię…
  Posłuchaj tego co było na konferencji.
  Zdaje się, że to co usłyszysz jest tą małostkowością, o którą mnie posądzasz…

  Jak można ( w imię ludu, rzecz jasna) żądać referendum, które wiadomo- przegracie….
  Może żeby kolejny raz ośmieszyć prawicę, że człowiek o takich pogladach MUSI być rąbniętym pieniaczem!
  Budować kochany Gandalfku należy na własnym autorytecie, a nie upadkach drugich.
  Wiesz już dlaczego PO ciągle jest u władzy???
  Bo nie ma nikogo poza nimi! lud rzyga już tą partią, ale na horyzoncie widzi właśnie takich buraków z nieodprutą metką :(

 10. Eleonora
  | ID: 39761711 | #10

  A swoją drogą: warto żeby panowie ( tak, tak ci z pierwszych stron gazet także) wiedzieli co nieco

  „Marynarkę zapinamy zawsze na środkowe guziki. W przypadku marynarki z dwoma guzikami zapinamy górny. Gdy mamy cztery guziki to środkowe dwa. Nigdy nie zapinamy wszystkich i nigdy nie chodzimy z rozpiętymi wszystkimi, chyba, że siadamy za stołem czy biurkiem itd. Po kupnie marynarki warto pamiętać, że nadal nie jesteśmy choinkami. Nie musimy więc święcić po oczach metką na rękawie, zresztą po zakupie garnituru powinno się ją natychmiast odpruć, jeżeli nie zrobi tego sprzedająca w sklepie.”

  http://abcfaceta.blogspot.com/2009/06/kultura-garnitura.html

Komentarze są zamknięte