Pisowskie euroszaleństwo

Niezależna Gazeta Obywatelska39

To, że politycy Prawa i Sprawiedliwości wyzbyli się rozumu politycznego (o ile kiedykolwiek go posiadali) jest dla mnie jasne od dłuższego czasu. Polityka, zwłaszcza zagraniczna, którą fundował nam śp. Lech Kaczyński, a której teraz, w nieco zmienionej formie, chcieliby politycy PiSu, to nic innego jak synteza insurekcyjno-giedroyciowo-rusofobiczna. Do tego podporządkowana nie interesowi państwowemu, nie dobru narodu, a interesom partyjnym, ambicjom i żądzy władzy.

Bezczelność polityków PiSu już dawno przekroczyła – w moich oczach – granice jakiejkolwiek przyzwoitości. Wiemy dobrze, jak dziś politycy PiSu próbują przechwycić elektorat skupiony wokół Radia Maryja. Niestety robią to skutecznie. Samemu Jarosławowi Kaczyńskiemu nie przeszkadza to, że jeszcze kilka lat temu oskarżał o. Tadeusza Rydzyka o to, że jest „ruskim agentem”. Toruńska rozgłośnia oo. redemptorystów posiada bowiem radiostację na Uralu i to miało być wystarczającym dowodem. Nikt tego nie zauważa. Niewprawne oko katolickiego wyborcy nie dostrzeże tego, jak Prezes pogrywał projektami ustaw antyaborcyjnych i zabraniających in vitro. Niestety wielu dało się zwieść tym zagrywkom Kaczyńskiego, który w oczach niejednego katolika jest wielkim obrońcą katolicyzmu i jego praw w życiu publicznym, a posłowie PiSu posuwają się do stwierdzeń, że bez ich działań w Polsce już dawno nie byłoby chrześcijaństwa.

To samo dzieje się w kwestiach dbania o interes narodowy i pozycję państwa polskiego na arenie międzynarodowej. Politycy PiSu sami przedstawiają siebie jako reprezentantów Polaków zatroskanych o Ojczyznę i jej suwerenny byt, robiąc z siebie, a przede wszystkim ze zmarłego tragicznie prezydenta Kaczyńskiego męża stanu. Również i te zagrywki w dużej mierze im się udają. Nie trzeba chyba dzisiaj nikomu tłumaczyć, że politycy PiSu są aktualnie zajęci przede wszystkim udowodnieniem tezy zamachowej, a być może także i udziału przy tym siły aktualnie rządzącej. Mobilizują wokół tej sprawy swój żelazny elektorat, który zdążył już wytworzyć swoistą mistykę katastroficzno-smoleńską. A robią to między innymi dzięki swojej tubie propagandowej, którą jest „Gazeta Polska”. Ciężko rozstrzygnąć czy czołowi politycy PiSu, z Antonim Macierewiczem na czele, wierzą w to, co mówią czy też najzwyczajniej w świecie, z pełną hipokryzją, dostarczają – posługując się słowami Jacka Kurskiego – głupiemu tłumowi treści, których ten potrzebuje do życia.

Nie od dziś wiadomo jaką politykę zagraniczną na Wschodzie prowadzili politycy PiSu. Robili wszystko, ażeby drażnić Moskwę poprzez wspieranie wszelkiego rodzaju antyrosyjskich ruchów w krajach będących byłymi republikami radzieckimi. Co gorsza popierając konkretną opcję polityczną w kolejnych państwach. Jest to nie tyle głupota polityczna, co raczej szaleństwo. I tak w ostatnich dniach, czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości postanowili nawoływać do bojkotu ukraińskiej części Euro 2012, a powodem ma być uwięzienie Julii Tymoszenko. Co więcej sugeruje się wręcz, że instytucje europejskie powinny opracować plan odebrania Ukrainie organizacji turnieju. Myślę, że komukolwiek rozsądnemu nie trzeba tłumaczyć tego idiotyzmu. Otóż, politycy PiSu są w stanie poświęcić imprezę, która siłą rzeczy pogłębiła stosunki polsko – ukraińskie. PiS jest skłonny zrobić niemiły „prezent” partnerowi, z którym nasz kraj organizuje największą imprezę w swojej historii, po to tylko, ażeby bronić „praw człowieka” i określonej opcji politycznej na Ukrainie. Czy z polskiego punktu widzenia ważniejszy jest interes, cel jakim jest Euro 2012 i ewentualne wynikające z niego korzyści, czy wewnętrzne sprawy polityczne na Ukrainie. Romantyczni geopolitycy PiSu oczywiście nie dostrzegają tego, że robieniem zadymy o Tymoszenko najbardziej zainteresowani są Niemcy i USA.

Sprawa jest o tyle bulwersująca, że politykom PiS jakoś nigdy nie przeszkadzało to, że prezydent Juszczenko chętnie odwoływał się do tradycji UPA. To polityków PiSu nie obchodziło, a sprawę woleli ignorować tłumacząc wszystko „strategicznym partnerstwem”. A teraz oburzają się na to, jak traktuje się Julię Tymoszenko, skazaną wyrokiem sądu. O ile rzeczywiście się ją tak traktuje, bo wszystko to przypomina histerię, a siniaki na ciele byłej premier mnie osobiście nie przekonują.

Widać więc wyraźnie, że dla polityków PiSu ważniejsze jest robienie nieustannej politycznej awantury w kraju, wysługiwanie się „sojusznikowi” zza oceanu, walka o „prawa człowieka”, żądza władzy, aniżeli sprawy poważne i ważne dla Polski. W partii tej bowiem wszelki rozum polityczny jest traktowany jak intelektualna schizma.

Autor: Bartłomiej Gajos, pochodzi z Opola,  publicysta konserwatyzm.pl

 1. Gruzin
  | ID: f3286196 | #1

  zaloz se partie przyjaciol ZSRR i maszeruj pod sierpem i młotem nawiedzony rusofilu :D

 2. Janek Gajos
  | ID: acadf5e8 | #2

  Niezły bełkot. To typowa publicystyka posługująca się całkowitą ignorancją, czerpiąca szablony z antykaczystowskiego arsenału.

 3. Kazok
  | ID: 760b8d94 | #3

  Gajos, za Hitlera było dobrze bo były niskie podatki, prawda?

 4. Trydent
  | ID: ff493558 | #4

  Świetny tekst, gratulacje.

 5. Eleonora
  | ID: d8b17a73 | #5

  Zasadniczo mogę się z panem Gajosem zgodzić.
  Po ostatnich wyskokach pana prezesa, ( dotyczących Ukrainy) nie można uważać tej partiii jako broniącej w sposób racjonalny, polskiej racji stanu. Bo o ile dookoła słychać było wrzask i ujadanie na Pawlaka za podpisanie niekorzystnej Umowy Gazowej z Rosją, to pani Tymoszenko za podpisanie podobnej- siedzi w więzieniu! Skazana zresztą przez niezawisły ( na ile- to nie nasza rzecz) ukraiński Sąd. Nie mówić już o współpracy tej pani z członkami UPA. Ostatnio zadziwił mnie x Isakowicz Zaleski, bojownik pamieci o mordach na wschodzie, który na Frondzie ogłosił … bojkot meczy na ukrainie!!!
  Kapłan, który domaga się poszanowania ” Praw Człowieka” :)
  Ciekawe gdzie był podczas Olimpiady w Chinach?
  Niechże już lepiej zasiądzie w konfesjonale, może będzie pożyteczniejszy?

  Jednakże panie Gajos
  Przyjemnym jest myslenie które najpiekniej opisał Horacy ” Odi profanum vulgus et arceo” ( nienawidzę nieoświeconego tłumu, unikam go)
  Miłym jest uważanie się za ” Wprawnego katolika”
  Chociaż pisze pan nieprawdę, bo gdyby większość niewprawnych, polskich katolików tak myślała jak pan pisze- pan Kaczyński byłby u władzy… A tak nie jest! Więc zostawmy pyszkę w domku, dobrze???

  Mało tego, wielu ludzi doskonale rozumie naszą beznadziejną wydawałoby się, sytuację. Jednakże zauważam brak chęci do współpracy. Bo oto pański portal Konserwatyzm.pl o inaczej myślących pisuje nie inaczej jak ” Sekta Smoleńska” o słuchaczach RM pisujecie jako o ” Sekciarzach i Heretykach” ze współpracą z którymi powinno się tłumaczyć….
  Czy to są podstawy do dyskusji na argumenty???
  Czy wczorajszy paszkwil na Młodzież Wszechpolską, że któregoś z nich pobito, ale przy okazji napisano, że byli oni ” upojeni alkoholem”
  Hmmm…. komu to słuzy panie Gajos???
  Dzisiaj przepraszacie za ” napisanie nieprawdy”- ale to już poszło!!!
  Rozumiem, iż czasami trzeba wysłać wiernopoddańczy sygnał, a czyni to często wasz redaktor poseł Libicki, opluwając ….już właściwie wszystkich!
  Widzę tutaj pewną niekonsekwencję. Bo ludzie prawdziwie zatroskani skupiają się wokól jednego celu
  – A celem jest Polska!
  Wy ( konserwatyzm.pl) tego nie czynicie.

  Proszę wejść na artykuł pana Gajosa:

  http://konserwatyzm.pl/artykul/4350/o-tradycjonalistycznych-jakobinach

  Bardzo ładnie, ale mało fachowo opluwa pan Gajos postać pana Brauna, przy czym nieprawnie i myląco wklejają zdjęcie ze spotkania w Opolu. Nie był tam pan, nie może wiedzieć co było mówione. Więc: Konfabuluje pan!
  Powtarzam raz jeszcze: lusterko bywa zbawiennym, proszę od czasu, do czasu o przejrzenie się w nim :)

 6. Kurzon
  | ID: 585ddb6a | #6

  To chyba brak wiedzy tworzy takie bzdury o.0

 7. mark hamil
  | ID: 510e8011 | #7

  Przeczytawszy z uwagą i skupieniem Pana tekst nasuwają mi się pewną kwestię którą chciałbym poruszyć. Dostrzegam subtelną różnicę pomiędzy publicystą, a człowiekiem który publicystą stara się zostać. Pan niestety należy do tej drugiej kategorii. W pana „publikacji” brak wystarczających merytorycznych podstaw by można było traktować ten tekst poważnie. Z drugiej strony dostrzegam duże pokłady ambicji, irytacji obecną sytuacją w państwie, ale przede wszystkim niezachwianym, nawet zwykłą ludzką przyzwoitością, poczuciem swojej słuszności. Czytałem nie tylko ten tekst ale i ten zacytowany przez Eleonorę i przychylam się do jej opinii na ich temat.
  Pewnie trudno Panu uwierzyć jak wielu przed Panem miało tą pewność siebie która pozwala Panu pisać wyjątkowo stronnicze i zasadniczo nacechowane w jedną stronę teksty.
  Życzę Panu czytelników którzy podzielą Pański entuzjazm do krytyki politycznej bez miarodajnych argumentów. Osobiście więcej nie zamierzam do tych tekstów wracać, a i wszystkim znajomym odradzać tego „autora”.

 8. Sara
  | ID: 247bc5cc | #8

  Gajos… a jakie było przed zmianą nazwisko? Rosenbach? Sowirszczenko? Całe zlo na PiS, który raptem dwa lata rządził, a RESZTA????? Złej sytuacji w kraju oczywiście winna opozycja???!!! genialnie. niech więc Radio M. pomaga komunistom, niech wspiera jaśnie rządzących, tudzież milczy zatwardziale, niech w ogóle znikną wszyscy związani z PiSem, a nastanie czas dobrobytu, Zielonej wyspy i spełnionych marzeń.. Tak…

 9. Tadeusz
  | ID: 0bbdba9a | #9

  Podziwiam odwagę Autora! Wiele osób myśli podobnie ale niewielu publicznie potrafiłoby to wyrazić:-)

 10. Zgred
  | ID: 0bdcdafa | #10

  Go sie dzieje z Niezalezna.pl? Od godziny wyswieyla sie ; nie ma takiej strony?

 11. dintojra
  | ID: d99e90e1 | #11

  Skąd jest ten artykuł? Bo nawet „wybiórcza” nie zniżyła by się do tak prostackiego i prostolinijnego poziomu nierzeczowej krytyki. Jakbym nie przeczytał, że to osoba reprezentująca jakiś twór o nazwie konserwatyzm.pl pomyślałbym, że to jakiś przedruk z „Nie” Urbana lub „Faktów i Mitów.

 12. szczur internetowy
  | ID: c0028e00 | #12
 13. wicenigga
  | ID: f6401c2e | #13

  Pan Gajos chyba nie czyta NGO, a szkoda. Z jego artykułem sąsiaduje nie byle co, felieton Zaremby „Trzy racje i trzy pułapki bojkotu Ukrainy. W tej sprawie jestem jednak za Jarosławem Kaczyńskim”.

  Na czym polega sprzeczność waszych interesów, że macie aż tak odmienne zdanie?

  Właśnie szwedzki premier zgłosił chęć bojkotowania meczów na Ukrainie. Też świr?

 14. Eleonora
  | ID: 84e75fb2 | #14

  @wicenigga

  Świr nie- ale mason i lewak :)

 15. wicenigga
  | ID: f6401c2e | #15

  @Eleonora

  Czyli – format GW. Tak jak Kaczyński ? I robi Putinu na rękę, a Tusku w brew ? :)

 16. szczur internetowy
  | ID: b460e8ed | #16

  Autorytet szwedzkich polityków mówi sam za siebie
  http://www.youtube.com/watch?v=dlG75wb7lLw&feature=related

 17. Karteziusz
  | ID: da0711ce | #17

  łoo Gajos poszalał na całego!

 18. Jota10
  | ID: 5c176978 | #18

  Jeszcze kilka podobnych artykułów na NGO i można będzie z powodzeniem zacząć czytać GW. Żenada panie Kwiatek, żenada!!!

 19. Trydent
  | ID: ff493558 | #19

  Ale tu pelno pisiaków widzę :D Zapewniam, że Pan Gajos nie jest platformiany, więc juz tak nie ulewajcie swojej żółci :)

 20. Eleonora
  | ID: 278e1fe2 | #20

  Jeszcze w temacie.
  Ze specjalną dedykacją dla wielebnego x Isakowicza, którego również dopadła ” prawo- człowiecza” choroba Ukrainy
  ( bo PISem nie ma co sobie głowy zawracać w tym temacie, oni swoje zrobili :) )

  http://www.pch24.pl/zabite–bo-nie-chcialy-aborcji,2211,i.html

 21. wicenigga
  | ID: f6401c2e | #21

  @Trydent
  „Zapewniam, że Pan Gajos nie jest platformiany” Dzięki, na wszelki wypadek sam sprawdziłem czyj jest Pan Gajos tu (http://www.podprad.org/aktualny-1.php?idg=1827&tyt=O%C5%9AWIADCZENIE%20REDAKCJI%20KONSERWATYZM.PL%20PRZES%C5%81ANE%20AMBASADZIE%20FEDERACJI%20ROSYJSKIEJ)

  Nie będę nikomu żałował i wkleję całość:

  „POSPRZĄTAĆ DOM
  OŚWIADCZENIE REDAKCJI KONSERWATYZM.PL PRZESŁANE AMBASADZIE FEDERACJI ROSYJSKIEJ

  W imieniu polskiej prawicy pragniemy złożyć panu Prezydentowi Władimirowi Putinowi szczere gratulacje z okazji ponownego wyboru na stanowisko Prezydenta Rosji. Gratulacje te składamy jako ideowi konserwatyści wybitnemu politykowi, realiście politycznemu i nadziei Rosji na lepszą przyszłość i uznanie na arenie międzynarodowej.

  Jakkolwiek na hałaśliwej i zrewoltowanej duchowo polskiej tzw. prawicy nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale prezydent Rosji jest obecnie jedynym znaczącym politykiem, który może powstrzymać ofensywę społeczno-politycznego demoliberalizmu, homopropagandy i sodomii. Skoro bronimy wartości Cywilizacji, to naszą sympatię będą budzić wszyscy ci politycy, którzy stanowią realną przeszkodę dla zgniłej demokratycznej kultury.

  Mamy nadzieję, że nowa kadencja przyczyni się do wspólnej pracy na rzecz poprawy i umocnienia stosunków rosyjsko-polskich i rozwoju konstruktywnej, rzeczowej współpracy w najróżniejszych sprawach, w tym również pozytywnego rozwiązania kwestii historycznych.

  Odpowiada to niewątpliwie interesom naszych państw, a także wpisuje się w koncepcję (R. Dmowskiego) zapewnienia wzajemnego zrozumienia i poszanowania wzajemnych interesów w Europie i szczególnie w Europie Wschodniej.

  Panie Prezydencie, życzymy Panu sukcesów i budowy nowoczesnej Rosji, gdzie tradycyjne wartości będą miały pierwszeństwo przed ideologicznymi ekstrawagancjami modnymi na Zachodzie.

  Redakcja Konserwatyzm.pl

  A oto skład redakcji: (..) Bartłomiej R. Gajos (..)”

  Nono, to się nazywa „adres do cara” !!!

  Więc nie ma co mydlić oczu, wyznawcy Putina nie mogą mieć innego zdania o Kaczyńskim, niż to zaprezentowane u góry. A NGO nabiera zupełnie nowego wyrazu.

 22. Trydent
  | ID: ff493558 | #22

  He he A Pan też z tych co wierzą, że „ruskie, Panie zamach zrobiły”? he he nie ma jak fanatyzm :D

 23. Bartłomiej Gajos
  | ID: 28df11b6 | #23

  Jutro zapraszam Pana wicenigga na kolację organizowaną przez rosyjskich oficerów:)

 24. wicenigga
  | ID: f6401c2e | #24

  A prócz szanownych panów ktoś jeszcze składał hołdy Putinowi ?

  Teraz, kiedy nawet ciemny Obama jasno zobaczył kto zacz, Wy dostrzegacie w nim zbawcę, obrońcę i składacie tak infantylne wyrazy czołobitności !

  Macie we mnie żarliwego propagatora, na lewo i na prawo będę o tym mówił. Bo, nie daj Boże, spleśniejecie gdzieś w kącie i pies z kulawą nogą nie usłyszy o waszym geniuszu politycznym.

 25. Bartłomiej Gajos
  | ID: 28df11b6 | #25

  Dziękujemy za darmową reklamę. Skoro chce się Pan tak trudzić i to wszystko robić za darmo – proszę bardzo. A, i proszę znaleźć sobie lepsze źródło, aniżeli stronę jakiegoś „kościoła” Nowego przymierza.

  My tam hołdu nikomu składać nie będziemy. Płacą i bez tego. Za to Pan zapewne chętnie by złożył hołd neokonom zza oceanu, na imprezie w Mc Donaldzie

 26. wicenigga
  | ID: f6401c2e | #26

  Proszę mnie nie informować, co ja BYM zrobił chętnie. Pana zdolność przewidywania jest zerowa.

 27. Eleonora
  | ID: 22da106c | #27

  @wicenigga

  Szanowny pan rozumie sytuację?
  oto ” nasze” władze, dotychczas ślepe i głuche na głosy Polaków zamieszkałych na Ukrainie, którzy wskazują, że tzw. pro-zachodni kierunek ukraińskiej polityki jest pro-banderowskim.
  I tak mielismy pawłkomskie śmieci, kajanie się, podczas gdy na Ukrainie stawia się mordercom pomniki!
  To jest propolska polityka???

  Wyjaśnię obrazkowo:
  Co bywa ważniejszym dla naszych, rodzimych polityczków

  http://fakty.interia.pl/swiat/news/batkiwszczyna-stan-tymoszenko-znacznie-sie-pogorszyl,1791105,4

  Piekna pani ( malwersantka) premier i jej paskudne nie prawo- człowiekowe siniaczki

  http://www.upadeknarodu.cba.pl/zbrodnie-upa.html

  .. I nasze, tubylcze, mniej wartościowe kobiety…

  Co do kolacji
  Może załapię się choć na zmywak? :)

 28. Eleonora
  | ID: 22da106c | #28

  Panie Gajos
  Pan pastor Paweł Chojecki zamieścił pod tym tekstem urywek z wieszcza: Targowica :)

  Może był pod wpływem ” Wodka to gdańska napój to miły dla Polaka” ?!
  kto ich tam wie…
  Napewno lepiej dla nas będzie kiedy wzorem Stolnika:

  „Stolnik, widząc strwożone swe nieprzyjaciele,
  Myślił zrobić wycieczkę, porwał karabelę ”

  A więc: na Putina, na Moskwę!!!
  nawet ciemny Obama nam dopomoze ( nie mówiąc już o absolucji udzielonej przez samego prezesa i pobożnego Marka Jurka) :)

 29. wicenigga
  | ID: 637c8261 | #29

  Zła strona, zły wiersz!
  A ta – http://polski.blog.ru/144529219.html – będzie dobra?

  I propozycja innego wiersza :

  „Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu,
  morderco krwawy tłumu naszych braci,
  czekamy ciebie – nie, żeby cię spłacić,
  lecz chlebem witać na rodzinnym progu.

  (..)

  Żebyś ty wiedział, dziadów naszych kacie,
  sybirskich więzień ponura legendo,
  jak twoją dobroć wszyscy kląć tu będą,
  wszyscy Słowianie, wszyscy twoi bracia.

  (..)

  ALE WIEDZ O TYM, ŻE Z NASZEJ MOGIŁY
  NOWA SIĘ POLSKA, ZWYCIĘSKA ODRODZI, 

  PO KTÓREJ TY NIE BĘDZIESZ CHODZIŁ,
  CZERWONY WŁADCO ROZBESTWIONEJ SIŁY.

  (Czekamy ciebie, czerwona zarazo – Józef Szczepański „Ziutek”, 1944 r – http://www.deportacje.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=11)

  Pasuje do Pani nadziei na propolską :) politykę Rosji? Szanowna Pani rozumie sytuację? Amnezja wciąż dopisuje ?

  I Pani i gajosy nie dość, że wybieracie spomiędzy dżumy i cholery, to o jedną z nich wręcz napraszacie się. A przecież i jedno i drugie jest śmiertelnie niebezpieczne.

  pees
  o pobożności Marka Jurka wiem mniej niż o pobożności waszego zbawcy – „Włodzimierz Odnowiciel, cel prezydentury Putina: odnowienie chrześcijaństwa w Rosji i obrona chrześcijan na świecie” (http://polski.blog.ru/144271379.html)

  I taki to hucpiarz jest waszym idolem :)

 30. Eleonora
  | ID: 22da106c | #30

  Pan od razu – Idol :(
  A ja piszę, że bynajmniej nie wróg śmiertelny…
  proszę mi pokazać ile zakładów pracy( by wnet je zniszczyć) kupił ten Car Odnowiciel??
  O jaką propolską politykę panu chodzi?
  Może jest nią nieustanny kwik na Łukaszenkę, przywódcę sąsiedniego państwa?
  Komu on sie nie spodobał? I dlaczego? Bo nie godzi się na dyktat finansjery? Nie pozwolił okraść własnego narodu?
  Czy może Litwa, gnębiąca polską mniejszość jest tą propolską polityką???
  Lub Ukraina ze swoją Divą ( chwilowo zapuszkowaną za malwersacje)??
  Nie jest panu wstyd wobec tych tysiecy niewinnie zamordowanych Polaków, kiedy pani honorowała zbrodniarzy??
  Może pojedzie szanowny pan do Lwowa na odsłonięcie kolejnego pomnika? Tym razem Doncowa?

  A, jeszcze zapomniał pan napisać iż wiersz ten powstawał w bardzo specyficznych warunkach- podczas Powstania Warszawskiego.
  Gdzie milczał CAŁY świat….
  A zaczynał się od gorzkich słów:

  Czekamy ciebie, czerwona zarazo,

  byś wybawiła nas od czarnej śmierci,

  byś nam, kraj przedtem rozdarłszy na ćwierci,

  była zbawieniem witanym z odrazą.

  Przypominam panu, że faktycznie ta śmiertelna” czerwona zaraza” pochłonęła Polskę, ale tacę z nią podawali nasi ” sojusznicy”…
  I pytanie:
  kto rodarł na ćwierci wspólczesną Polskę???
  Czy nie czasami te Goldmany Sachsy, Rotszyldy czy Rokefelery i Sorosze???

  Czasami warto pomysleć :)

 31. wicenigga
  | ID: 637c8261 | #31

  @Eleonora
  Łaskawa Pani (?), nie „Czasami warto pomysleć :)”, ale zawsze i wciąż należy myśleć. Z góry założyłem, że i Pani, przed wpisywaniem swoich komentarzy to robi i uwzględnia przynajmniej część okoliczności, które miały wpływ na bieg naszej historii w ostatnich wiekach. Widzę jednak, że zbyt pochopnie przyjąłem takie założenie.

  Dowód – Pani pytania:

  „Nie jest panu wstyd wobec tych tysiecy niewinnie zamordowanych Polaków, kiedy pani honorowała zbrodniarzy??
  Może pojedzie szanowny pan do Lwowa na odsłonięcie kolejnego pomnika? Tym razem Doncowa?”

  Więc nie powtórzę mojego pytania o amnezję u Pani, bo jasno widać, że ma się świetnie.

  Za to powtórzę swoje stwierdzenie – „I Pani i gajosy nie dość, że wybieracie spomiędzy dżumy i cholery, to o jedną z nich wręcz napraszacie się. A przecież i jedno i drugie jest śmiertelnie niebezpieczne.”

  Nigdy dość powtarzania, za którymś razem ogarnie to Pani. To nie jest znów takie skomplikowane.

  Na razie jesteście na najlepszej drodze aby zafundować nam obie te zarazy łącznie, plus gratisowy syf w pakiecie!

 32. Bartłomiej Gajos
  | ID: 28df11b6 | #32

  Panie Wicenigga, proponuję zająć się filologią polską, poezją, a nie polityką, bo Pan z niej nic kompletnie nie rozumie. Kreowania polityki na bazie poezji to nawet najbardziej nawiedzeni poloniści od romantyzmu nie sugerują.

 33. Eleonora
  | ID: 8d390575 | #33

  @wicenigga

  No cóż, drogi panie!
  Nie zamierzam kopać się z koniem ( nawet jeśli byłby własnością Nerona) :)
  Nie dyskutuję.
  skoro powołuje się pan na piękną poezję, zacytuję cosik z Wesela

  ” Człek człekowi nie dorówna
  Dusa dusy zajrzy w oczy
  Nie polezie Orzeł w gówna
  pan jest taki, a ja taki..”

  Zaiste, nie polezie Orzeł w gówna, chocbyście bardzo tego chcieli…
  I inni z waszą radosną pomocą chcieliby wywołać jakąś nieporzebną rozróbę w tym regionie świata
  dlatego też PIs nigdy do władzy nie dojdzie :)
  Polacy bywają roztropnym narodem.

 34. wicenigga
  | ID: 637c8261 | #34

  Wielce szanowni, proszę mi nie wytykać „poezji”, bo to nie ja ją przywołałem w tym sporze. Nie powinno wam sprawić kłopotu kto, ale życzliwie podpowiem

  Eleonora :
  Panie Gajos
  Pan pastor Paweł Chojecki zamieścił pod tym tekstem urywek z wieszcza: Targowica
  Może był pod wpływem ” Wodka to gdańska napój to miły dla Polaka” ?!
  kto ich tam wie…
  Napewno lepiej dla nas będzie kiedy wzorem Stolnika:
  „Stolnik, widząc strwożone swe nieprzyjaciele,
  Myślił zrobić wycieczkę, porwał karabelę ”
  A więc: na Putina, na Moskwę!!!
  nawet ciemny Obama nam dopomoze ( nie mówiąc już o absolucji udzielonej przez samego prezesa i pobożnego Marka Jurka)

 35. wicenigga
  | ID: 637c8261 | #35

  Nie rozumiecie konsekwencji własnych słów z przed paru minut, a próbujecie robić politykę? Żałosne…

 36. Eleonora
  | ID: 8d390575 | #36

  @wicenigga

  Szanowny pan nie raczył zauważyć sarkazmu z mojej strony, że oto wklejany przez pana osobnik, dokonał świadomej apostazji z KK na rzecz utworzonego przez siebie jakiegoś bliżej niezidentyfikowanego ” kościoła” którego ogłosił się -Pastorem, bywa dla pana autorytetem?
  wartym cytowania?
  O jakiej pan polityce pisze?
  Bo takiej radosnej urrraaa bogo-ojczyźnianej mamy pod dostatkiem…
  A wyemigrowało nas już ze 3 miliony….
  ale… jakoś to będzie… nieprawdaż?
  Pozdrawiam.

 37. wicenigga
  | ID: 637c8261 | #37

  „Szanowny pan nie raczył”

  Raczył, raczył, jestem o trzy posunięcia przed wami, zanim z mozołem zaczniecie zbierać myśli. Dlatego kolejny raz, z czystej życzliwości, podpowiadam – http://polski.blog.ru/144271379.html. Ta strona powinna was bardziej uradować.

  Autorytety są ważne dla was, ja nie mam osobowości dogmatycznej, jestem wolny.

  Natomiast na pytanie „O jakiej pan polityce pisze?” nie widzę sensu odpowiadać.

 38. Eleonora
  | ID: 8d390575 | #38

  „Autorytety są ważne dla was, ja nie mam osobowości dogmatycznej, jestem wolny”

  Jak to wolność lub brak osobowości dogmatycznej każą panu publicznie twierdzić, że Samo Zło znajduje się tylko za naszą wschodnią granicą?
  nawet ” ciemny Obama” ( hmmm… ciemny bo murzyn? czy ciemny bo z niemocą intelektualną?)
  Jedno i drugie niedobrze świadczą o panu wicenidze :)
  rasizm jest ideologią mocno potępioną przez światłych demokratów, najlepiej świadczy o tym Nobel dla przedobrego pana Mandeli :)
  A pisanie takich rzeczy o naszym wielkim wizowym przyjacielu woła o pomstę do Hadesu :)
  Niech pan się z taką prędkością nie posuwa, mysl nie nadąża!

 39. wicenigga
  | ID: 637c8261 | #39

  Proszę napisać jeszcze ze trzy komentarze, bo nie mam do czego się odnieść.

Komentarze są zamknięte