Minął dzień na sygnale: wtorek, 24 kwietnia

Autor Obywatelski

Głębinów: Pożar w fabryce
W miejscowości Głębinów o godzinie 9:31, podczas prac pożarowo-niebezpiecznych doszło do zaprószenia ognia na terenie Fabryki Mas Bitumicznych. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej, dzięki czemu szybko udało się pożar zlokalizować i opanować.

Kluczbork: Rowerem bezpiecznie do celu
Pierwsze promienie słońca i przyjemna pogoda zachęca do częstego korzystania z jednośladów. O bezpieczeństwie podczas rowerowych wycieczek rozmawiali policjanci z kluczborskiej drogówki z Kluczborskim Związkiem Emerytów i Rencistów.
Sezon wiosenny, przyjemna pogoda, wypoczynek na łonie natury czy prace na działkach sprzyjają podróżom na jednośladach. Właśnie w okresie wiosenno-letnim obserwujemy więcej rowerzystów na trasach rowerowych, dlatego tak ważne w tym czasie jest odpowiednie przygotowanie uczestników ruchu drogowego do bezpiecznej jazdy rowerem.
Rowerzyści należą do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu.  W przeciwieństwie do poruszających się samochodami, osoby te nie są osłonięte karoserią pojazdu, nie mogą liczyć na działanie poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa. Policjanci z kluczborskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo rowerzystów spotkali się  wczoraj (23 kwietnia) w Komendzie Powiatowej Policji w Kluczborku z Kluczborskim Związkiem Emerytów i Rencistów.Spotkanie poświęcone było  przede wszystkim bezpiecznemu poruszaniu się rowerem po ulicach. Podczas spotkania uczestniczki  zapoznano z przepisami ruchu drogowego, zasadami poruszania się po jezdni i po ścieżkach rowerowych. Omawiane zostało  niezbędne wyposażenie i prawidłowe oznakowanie rowerów. Podkreślając bezpieczeństwo, zachęcano do korzystania z elementów odblaskowych podczas wycieczek rowerowych. Dzięki nim podróżujący jednośladem są lepiej widoczni na drodze i łatwiej jest uniknąć niebezpiecznych zdarzeń z ich udziałem.

oprac. Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte