Minął dzień na sygnale: Wyciek oleju, spłonęła stodoła i samochód

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kędzierzyn-Koźle: nocny podpalacz śmietników

W nocy między godzinami 1:38 a 3:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie – Koźlu pięciokrotnie dysponował zastępy straży do palących się śmietników, wiaty śmietnikowej oraz palącego się skutera na terenie miasta. Przypuszczalną przyczyną pożarów było podpalenie bez wskazania sprawcy.

Opole: Wyciek oleju zanieczyszczał Budowlanych

O godzinie 12:21 zadysponowano w Opolu przy ulicy Budowlanych obok stacji paliw 2 zastępy straży z JRG Nr 2 do wycieku oleju napędowego z uszkodzonego baku w samochodzie ciężarowym. Zastano plamę oleju o szerokości 3m i długości 60 m. Zabezpieczono teren działań. Przy użyciu sorbentu zebrano rozlany olej przy pomocy zamiatarki ulicznej.

Jaborowice (powiat kozielski): stodoła spłonęła, dom uratowany.

O godzinie 13:46 zadysponowano 7 zastępów /3 PSP oraz 4 OSP/ do miejscowości Jaborowice (powiat kozielski), do palącej się stodoły o wymiarach 12m x 8m x 6m sąsiadującej z budynkiem mieszkalnym. Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na stodołę i w obronie budynku mieszkalnego od strony podwórza. Następnie rozwinięto drugą linię gaśniczą od strony pola. Po ponad trzy godzinnej akcji gaśniczej pożar ugasiło 22 ratowników. Straty oszacowano na 20 tys. zł, a uratowane mienie na 50 tys. zł.

Kielcza (powiat strzelecki): zderzenie osobowego z dostawczym. Są poszkodowani

O godzinie 14:36 doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym w Kielczy (powiat strzelecki). Poszkodowane zostały 3 osoby ( 1 osoba dorosła oraz 2 dzieci). Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy medycznej i przetransportował poszkodowanych do szpitala.  Ruch na drodze odbywał się wahadłowo na czas prowadzenia działań ratowniczych. Straty oszacowane zostały na 15 tys. zł.

Chmielowice: Pod wiatą spłonął samochód

O godzinie 14:45 doszło do pożaru samochodu osobowego pod wiatą na prywatnej posesji w Chmielowicach (powiat opolski). Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży. Ratownicy podali 1 prąd piany na palący się pojazd i wiatę. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie przez nieznaną osobę. Policja prowadzi czynności dochodzeniowe. Straty oszacowano na 12 tys. zł.

Tułowice: Kradzieże cmentarne

Niemodlińscy policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży na cmentarzu w Tułowicach. Zatrzymali w tej sprawię 52 i 58 – latka. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Starszy z nich odpowie za kradzieże, a młodszy za paserstwo. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Niemodlinie na początku lutego br. otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące kradzieży na cmentarzu w Tułowicach. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że wazony i lampiony zniknęły także z pięciu innych nagrobków, jednak przestępstwa te nie zostały wcześniej zgłoszone. W wyniku dalszych działań niemodlińscy kryminalni, 22 marca br., zatrzymali 58 – latka podejrzewanego w tej sprawie. Andrzej S. jest dobrze znany policjantom i był już karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do ośmiu kradzieży wazonów i lampionów nagrobnych. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna rozbijał skradzione przedmioty na drobne elementy i sprzedawał je w punkcie skupu złomu. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili też, że w sprzedaży kradzionego mienia Andrzejowi S. pomagał 52-latek. Mężczyzna został zatrzymany 17 kwietnia. Marianowi K. przedstawiono dwa zarzuty paserstwa, do których się przyznał. Szacuje się, że łączna wartość skradzionego mienia to prawie 3 000 złotych. Obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Andrzejowi S. za kradzieże grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast Marianowi K. za paserstwo do 2 lat więzienia.

Oprac. Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte