Minął dzień na sygnale: środa 18 kwietnia

Niezależna Gazeta Obywatelska

Raszowa: ewakuował zwierzęta z pożaru

W miejscowości Raszowa o godzinie 22:02 powstał pożar obory bezpośrednio połączonej z budynkiem mieszkalnym. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu skierował do zdarzenia 11 zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na podaniu 5-ciu prądów wody w obronie budynku mieszkalnego i ugaszeniu pożaru obory. Zagrożone 20 sztuk bydła i 15 trzody chlewnej właściciel ewakuował przed przybyciem straży pożarnej, jednak po przeprowadzonej ewakuacji źle się poczuł. Przybyli na miejsce strażacy w pierwszej kolejności udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi. Łącznie w działaniach zaangażowanych było 60-ciu strażaków, którzy przez ponad 7 godzin uczestniczyli w działaniach. Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 500 tys. zł., a straty oszacowano na 100 tys. zł.

 Nasiedle: pożar zakładu

O godzinie 7:00 w miejscowości Nasiedle doszło do pożaru na terenie zakładu produkującego pelet. Po dojeździe strażaków na miejsce zdarzenia paliła się masa do produkcji peletu znajdująca się w zbiorniku. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody na palący się zbiornik, wyciągnięciu zawartości w celu dokładnego ugaszenia, przewietrzeniu pomieszczeń oraz dokładnemu sprawdzeniu przewodów przesyłowych bezpośrednio podłączonych do zbiornika. Dzięki szybkiej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 1mln.zł., a straty oszacowano na 20 tys. zł.

Strzelce Opolskie: zabrał dziecku komputer i oddał do lombardu

Strzeleccy kryminalni zatrzymali 27-letniego mężczyznę, podejrzanego o wymuszenie rozbójniczego na małoletnim. Grożąc pozbawieniem życia miał zażądać wydania komputera i telefonu komórkowego. Policjanci odzyskali  utracone mienie.

W miniony poniedziałek strzeleccy kryminalni ustalili i zatrzymali 27-letniego mieszkańca Strzelec Opolskich, podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Jak wynika z ustaleń policjantów 14 kwietnia mężczyzna grożąc 12-latkowi pozbawieniem życia miał żądać wydania zestawu komputerowego i telefonu komórkowego o łącznej wartości 3 000 złotych.  Przedmioty te oddał następnie pod zastaw do strzeleckiego lombardu. Zostały one zabezpieczone przez policjantów i zwrócone właścicielce – matce małoletniego. Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich. Prokurator przedstawił mu zarzut wymuszenia rozbójniczego, do którego podejrzany się  przyznał. Wobec 27-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Wymuszenie rozbójnicze  zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

 Nysa: odpowie za kradzież

Nyscy policjanci ustalili podejrzanego o kradzież kilkuset złotych w jednym z lokali gastronomicznych w Nysie. 36-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego został zatrzymany kilka godzin po zgłoszeniu przestępstwa. Mężczyźnie grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (17.04.2012), policjanci zostali powiadomieni o kradzieży 450 złotych z portfela mieszkanki powiatu nyskiego, która przebywała w jednym z lokali gastronomicznych w Nysie. Na podstawie ustaleń funkcjonariusze wytypowali podejrzanego o tą kradzież. Po kilku godzinach kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca Prudnika. Tego samego dnia usłyszał on zarzut kradzieży. Ten sam mężczyzna zatrzymany został kilka dni wcześniej w związku z kradzieżą pieniędzy w jednym ze sklepów ogólnospożywczych w Nysie. Oprócz zarzutu kradzieży pieniędzy, usłyszał dodatkowo sześć innych zarzutów, dotyczących kradzieży torebek, telefonu komórkowego oraz laptopa. Część skradzionego mienia (między innymi komputer oraz telefon komórkowy) została odzyskana. Mężczyźnie grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Opole: Komunikat Policji do mediów

Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Opolu prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło 15 kwietnia br. około godziny 17.05 w Opolu na skrzyżowaniu ulicy Ozimskiej i Katowickiej.           Kierowca forda eskorta jadący ulicą Katowicką zderzył się z vw passatem. Z relacji uczestników zdarzenia wynika, że obaj kierowcy wjechali na skrzyżowanie na zielonym świetle. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała pasażerka forda oraz pasażerka vw.  Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Opolu poszukuje świadków tego zdarzenia. Osoby mogące pomóc w sprawie prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Opolu przy ulicy Powolnego 1, pod numerem telefonu 77/422 2641, 77/422 2553 bądź pod numerem alarmowym 997 (z telefonów komórkowych 112).

 Oprac.: TG

Komentarze są zamknięte