Powstrzymać zbrodnicze plany

Niezależna Gazeta Obywatelska

Ruch Palikota na swojej stronie promuje projekt nowelizacji prawa dotyczącego aborcji. Projekt przewiduje zabijanie dzieci do 12 tygodnia ciąży bez ograniczeń. Dzieci poważnie chore można zabijać aż do narodzin. Edukacja seksualna, jak pokazuje doświadczenie brytyjskie zwiększająca liczbę ciąż wśród uczennic, ma być obowiązkowa od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Partia Palikota nie eksponuje swoich zabójczych intencji. W sytuacji gdy media kreują Palikota na poważnego polityka Fundacja Pro – prawo do życia organizuje w poniedziałek 16 kwietnia protesty w 5 miastach Polski aby upublicznić ich mordercze plany.

Warto przy okazji wspomnieć, że w sytuacji, gdy brakuje pieniędzy na leki dla chorych na niektóre choroby nowotworowe, na liście leków refundowanych, która obowiązuje od 1 marca, znalazły się preparaty antykoncepcyjne. Rząd znalazł pieniądze na antykoncepcję, ale nie ma ich na leki, które ratują pacjentom życie. Tak Ministerstwo Zdrowia gospodaruje pieniędzmi podatników.

Działania rządu skomentowali m.in. Lucyna Wiśniewska, lekarz medycyny oraz ks. Marek Dziewiecki, psycholog. -“Trudno wyobrazić sobie bardziej niewrażliwy na sytuację społeczeństwa rząd, niż taki rząd, który poddaje się naciskowi lobby antykoncepcyjnego, a jednocześnie doprowadza do tego, że wielu pacjentów nie stać na wykupienie leków koniecznych do ratowania ich życia” – powiedział ks. Dziewiecki.

Na obecnie obowiązującej liście pozostały środki antykoncepcyjne, które widniały już na poprzedniej, czyli Microgynon, Rigevidoni Stedril 30. Te środki umieszczono pod pretekstem stosowania ich w leczeniu zaburzeń miesiączkowania. Nową listę uzupełniono o Levomine. Jest to preparat stosowany wyłącznie do celów antykoncepcyjnych.

Ministerstwo Zdrowia postanowiło objąć refundacją również Depo-Proverę, którą w dużych dawkach stosuje się w leczeniu nowotworów, ale w mniejszych wykorzystuje się jako środek antykoncepcyjny. Oprócz Levomine i Depo-Provery na nowej liście znalazły się przepisywane dziewczętom i młodym kobietom „leki na trądzik”: Cyprest, Diane i Syndi.

Dr Wiśniewska podkreśla, że antykoncepcja hormonalna ma poważne w skutkach działanie uboczne. Przede wszystkim zaburza poziom hormonów, u kobiety pojawiają się cechy męskie, w jej organizmie nie ma wystarczającego poziomu hormonów odpowiadających za prawidłowy przebieg cyklu miesiączkowego oraz występowanie owulacji.

Z jednej strony mówi się, niepłodność jest problemem społecznym, bo duża liczba małżeństw nie może mieć dzieci. Z drugiej natomiast, zachęca się kobiety w wieku rozrodczym do zupełnego rozregulowania płodności.

Oprac. TK za Human Life International – Polska — Polski serwis pro-life i www.stopaborcji.pl

 

Komentarze są zamknięte