Niemiecki stadion promuje EURO 2012 na stronach Ministerstwa Sportu!

Redaktor Obywatelski

Który stadion reklamuje Euro 2012 na stronach Ministerstwa Sportu? Nie Narodowy, nie PGE Arena i nie któryś ze stadionów miejskich. W zakładce dotyczącej mistrzostw Europy resort umieścił… stadion olimpijski w Berlinie. Tym samym piłkarski turniej organizowany w Polsce i na Ukrainie promuje niemiecka arena. Resort tłumaczy tę kuriozalną wpadkę czasochłonnymi procedurami technologicznymi i zapowiada zmianę ilustracji w maju.

Po kliknięciu na stronie ministerstwa sportu w link dotyczący Euro 2012 naszym oczom ukazuje się podstrona o turnieju. W jej górnej części widać bardzo dziwny animowany baner. Jednym z jego elementów jest zdjęcie stadionu, który jednak nie jest żadnym z czterech obiektów wybudowanych nad Wisłą z myślą o zbliżającym się Euro 2012.

Ministerstwo Sportu dziwnie tłumaczy się z tego zaniedbania. Jak wyjaśnia, projekt strony powstał 4 lata temu i nie wiadomo już, dlaczego autor wybrał jako ilustrację właśnie stadion w Berlinie. Według rzecznika, to właśnie autora ówczesnej strony trzeba pytać, dlaczego wybrał właśnie ten obiekt.

Trochę to smutne, że resort sportu w dziale Euro 2012 chwali się stadionem w Berlinie. Dopiero po pytaniach od nas, urzędnicy zdecydowali, że lepiej będzie wymienić zdjęcia, na które mogą trafić także goście zza granicy. A nam nasuwa się jeszcze jedna refleksja. Dobrze, że z Ministerstwa Sportu przykładu nie brał minister transportu. Wtedy strona resortu Sławomira Nowaka błyszczałaby setkami kilometrów linii kolejowych i autostrad. I żadna z nich nie byłaby popękana.

Tutaj możecie zobaczyć stronę Ministerstwa Sportu z berlińskim stadionem

za RMF24.pl

oprac: ŁŻ

 

Komentarze są zamknięte