Pokolenie JP II pamięta

Autor Obywatelski

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 świat obiegła wstrząsająca wiadomość. Do Królestwa Niebieskiego, po długiej i męczącej chorobie, został powołany sługa Boży Jan Paweł II.

Doskonale pamiętamy ten smutny moment, łączący przez jedną krótką chwilę Polaków w poczuciu ogromnego żalu. Zastanawialiśmy się jak teraz wyglądać będzie świat, który stracił nie tylko głowę Kościoła Katolickiego, ale osobę będącą dla każdego z nas jak ojciec. Bo Jana Pawła II kochali i szanowali nie tylko ludzie wierzący. Łączył swoją osobą przedstawicieli wszystkich opcji politycznych. Powszechnie szanowany, po wyborze na tron Piotrowy nie zmienił się. Sympatyczny, elokwentny, z poczuciem humoru, energią i siłą przewyższającą wielu młodych ludzi. Takim właśnie go pamiętamy. Nikt nigdy godniej nie reprezentował Polski na arenie międzynarodowej.

Dzisiaj, w 7. rocznicę jego śmierci, około godziny 15.30 członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego z Kędzierzyna-Koźla oddali mu hołd. Na wiadukcie w samym centrum miasta, przy ulicy nazwanej jego imieniem wywiesili transparent o treści „POKOLENIE JP II PAMIĘTA – 21:37 – ONR” budząc tym samym zaciekawienie i pozytywne reakcje mieszkańców.

Osoby odpowiedzialny za tą akcję zapowiedziały już, że to nie ostatnie przedsięwzięcie tego typu.

Autor: Krzysztof Marcinkiewicz

Komentarze są zamknięte