Subiektywny przegląd tygodnia: Nowak i Bukowski zostali dłużej na obiedzie a w Sejmie jest „naćpana hołota”!

Redaktor Obywatelski

Z Opola

Kędzierzyn Koźle nawiedziła pierwsza polska aborcjonistka Maria Czubaszek. Opowiadała o paleniu i aborcji. Musiało to być wyjątkowo ciekawe spotkanie.

Ten Kędzierzyn to jest ciekawe miasto. Ale już bez nazwisk. Prezydent i starosta kłócą się tam o ziemie. W tym czasie inwestor, który chce wyłożyć na budowę fabryki 800 baniek czeka i myśl, zapewne „po co mi to wszystko?”

Radni Solidarnej Polski Michał Nowak i Przemysław Bukowski… nie, aż mi się nie chce tego pisać, no ale napiszę- nie dotarli z przerwy obiadowej na głosowanie dotyczące nadania tytułu Havla uliczce na Małym Rynku. Uwielbiam tych chłopaków, bo ciężko pracują, ale to jest przegięcie!

Gościem poranka w Radio Opole była Przewodnicząca Solidarności Regionu Opolskiego Cecylia Gonet. Była, bo zasadniczo nic nowego nie powiedziała. Szczerze to taka przewodnicząca, to więcej ludzi zdezorientuje swoimi wypowiedziami, niż pomoże cokolwiek zrozumieć.

Umieram z ciekawości, czy zacznie się zgrzyt w koalicji rządzącej w Opolu. Klub Razem dla Opola zagłosował przeciwko prezydenckiej uchwale dotyczącej Parku Technologicznego. Ociepa chodzi i węszy wykrywając wszystkie nieprawidłowości. Prezydent zapewne siedzi w gabinecie czekając na małolata, który znów przyjdzie z jakąś pretensją. Są jak ojciec i syn!

Ociepa mówił mi, że nie wszyscy radni PO są zadowoleni z tej uchwały i prezydent miał się spotkać z klubem, aby wszystkich urobić. Widać, że Rysiek wciąż ma autorytet wśród swoich bo urobił wszystkich co do joty.

Z Kraju

Podczas debaty sejmowej Przewodniczący SLD Leszek Miller nazwał partię Palikota „ Naćpaną Hołotą”! Zaczynam lubić tego byłego przedstawiciela kremla w Polsce.

Nazajutrz po debacie, do studia radia TOK FM, Palikota zaprosił Jacek Żakowski. Przywitał go po prostu wspaniale: „Witam przewodniczącego naćpanej hołoty Janusza Palikota”. Kocham politykę, kocham całym sercem!

Ale to jest zdecydowanie tydzień Millera. Po spotkaniu z Premierem Tuskiem, Miller wyszedł w towarzystwie premiera do dziennikarzy. W trakcie 5 minut krótkiej konferencji, pojechał po premierze 3-4 razy. To, że premier ma więcej posłów niż miał on, to że obiecywał co innego a robi co innego, wreszcie, to, że on potrafi nad wszystkim zapanować a Tusk nie. Leszek, oj Leszek, oczywiście, że potrafisz, a te wszystkie wyroki nałożone na Twoich ludzi to bzdura i kłamstwo!

Podobno woda w przyszłym roku ma zdrożeć o 100%! Dodam tylko, że woda w kranach. Gaz ma zdrożeć w kwietniu, więc tylko czekam co będzie w przyszłym roku. Zapewne za wodę mineralną będziemy płacić taniej niż za kranówkę. Ciekaw jestem czy w sejmie wymienią wodę za którą płaci się 4zł za buteleczkę na zwykłą mineralkę?

Rząd podobno ma 200 limuzyn i 125 szoferów. No i co się wszyscy czepiają? 75 samochodów stoi nie używanych!

Autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte