Wyklęci uczczeni w Głogówku

Niezależna Gazeta Obywatelska

Cogito Ergo Sum już po raz szósty zorganizowało pokaz filmowy. Wcześniejsze projekcje odbywały się na świeżym powietrzu w tzw.  „wakacyjnym kinie plenerowym”.

W sobotę 3 marca przed rozpoczęciem na gromadzących się czekała muzyka z tematyki Wyklętych grana przez współczesne zespoły takie jak  DePress. O  godz. 18.30 przybyłym przedstawiona została historia Żołnierzy Wyklętych, ich niezłomności w walce o wolną Polskę, suche dane statystyczne i czym charakteryzowała się propaganda sowiecka względem bohaterów i ich rodzin.
Pokazaliśmy również krótki filmik sylwetek najbardziej znanych żołnierzy podziemia. Dla chwili refleksji i zadumy nad naszą trudną i bolesną historią zagrała dla nas Agata Gołoś na wiolonczeli i Dawid Duda na gitarze. Następnie przeszliśmy do filmu „Generał Nil”.  Po filmie odbyła się żywa dyskusja, która trwała aż do 22.00

Następny film jaki chcemy pokazać, będzie o celowym skracaniu żywotności produkowanych produktów, tak aby ulegały awarii po upływie gwarancji. Termin projekcji podamy wkrótce.

Autor: Daniel Wawrzyniak, CogitoErgoSum

Komentarze są zamknięte