We wtorek 14 lutego br. oficjalnie otwarto bulwary spacerowe nad kanałem Młynówka w Opolu. Mimo zimowej, mroźnej aury zakochani dopisali. Bulwar projektował opolski architekt Zbigniew Bomersbach, który wspólnie z Prezydentem Opola Ryszardem Zembaczyńskim uroczyście przeciął wstęgę. Organizator imprezy – Młodzieżowy Dom Kultury przygotował różne atrakcje m.in. quizy, a Rafał Mościcki z Opolskich Lam przygotował nocne oglądanie filmu Woodego Allena „Midnight in Paris”. Dzięki uprzejmości Andrzeja Strzelczyka można na NGO zobaczyć galerię zdjęć. Czytaj więcej…
Zabytkowy dworzec w Brzegu – odrestaurowany
Dobiegła końca przebudowa dworca kolejowego w Brzegu. Za nieco ponad 4 miliony złotych obiekt odzyskał blask z 1869 roku.
W ciągu trwającej ponad rok inwestycji, dworzec w Brzegu przeszedł prawdziwą metamorfozę. Poprawie uległ zewnętrzny wizerunek obiektu. Dawny blask odzyskała ceglana elewacja, która ostała wyczyszczona i zabezpieczona specjalną powłoką antygraffiti. Renowacji poddano wszystkie detale architektoniczne Czytaj więcej…
Opole na Facebooku – ale robota!
1Może jestem nudny, ale chcę kolejny raz poruszyć temat promocji miasta. Ratuszowy wydział od tego wspaniałego zadania robi co może, aby Opole było promowane w sposób sprawny i nowoczesny- a jak!
Głowy tam pracujące musiały odbyć wiele szkoleń z zakresu marketingu, żeby wreszcie wpaść na pomysł założenia miejskiego konta na portalu społecznościowym facebook. Czytaj więcej…
A słomę kupimy w Argentynie
40Kompromitacja ze stadionem narodowym, którego – pomimo kilkakrotnego przesuwania terminów – nie da się oddać do użytku, i na którym nie da się rozgrywać meczów ze względu na bezpieczeństwo, to dopiero połowa bajki. Druga połowa to gigantyczny koszt budowy tego narodowego bubla. Stadion Narodowy (na 55 tys. widzów) ma kosztować 485 mln euro podczas kiedy większy od niego stadion Allianz Arena w Monachium (70 tys. widzów) został wybudowany w Niemczech – gdzie robocizna jest dwa razy droższa niż w Polsce – za 340 mln euro Czytaj więcej…
„To tak jakby zapytać, które przykazania są najważniejsze”- z mecenas Alicją Nabzdyk-Kaczmarek, prezesem Związku Górnośląskiego w Opolu, działaczką Rodziny Rodła rozmawia Tomasz Kwiatek
2418 lutego będziemy obchodzili 89. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech z siedzibą Zarządu w Opolu. Kim byli Rodłacy?
Nazwa Rodłacy upowszechniła się w zasadzie w czasach powojennych, obejmując dawnych członków związku Polaków w Niemczech, Harcerstwa Polskiego w Niemczech, Weteranów Powstań Śląskich, polskich kół śpiewaczych, teatralnych i innych organizacji polskich w Niemczech. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 31. rocznica rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów
3Niezależne Zrzeszenie Studentów powstało 22 września 1980 r. w wyniku sierpniowych wydarzeń i strajków robotniczych będących sprzeciwem wobec ówczesnego reżimu politycznego. Czytaj więcej…