Archiwum

Archiwum dla 07/02/2012

Palikot to nie polityk, to produkt

Niezależna Gazeta Obywatelska 7

Wedle mojej oceny Janusz Palikot nie różni się niczym od markowych produktów takich jak Pepsi czy batonik Mars. Jest zapakowany w pewne pudełko, które potrafi zmieniać nalepkę wedle potrzeb rynku na którym istnieje. To bardzo źle świadczy o scenie politycznej, ale tutaj nowości raczej nie odkryłem.

Palikot to wódz. Można porównać go do dyrektora, który zarządza przedsiębiorstwem, które liczy 41 przedstawicieli (z nim samym) w Sejmie. Czytaj więcej…

Rozbieżności w oświadczeniu Prezydenta Kędzierzyna?

Niezależna Gazeta Obywatelska 1

Jak podaje Radio Opole istnieją rozbieżności w oświadczeniach majątkowych Prezydenta Kędzierzyna-Koźla Tomasza Wantuły. Chodzi o dochody z prowadzenia działalności w postaci gabinetu internistycznego.

We wrześniu 2010 roku, na koniec kadencji rady powiatu, Wantuła napisał, że była to kwota ok. 6 200 zł. Natomiast na koniec grudnia, składając oświadczenie jako świeżo wybrany prezydent Czytaj więcej…

29-letnia wiceminister od samorządów

Niezależna Gazeta Obywatelska 2

Premier Donald Tusk powołał 2 lutego Magdalenę Wilamowską na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Nowa wiceminister będzie odpowiadać m.in. za sprawy jednostek samorządu terytorialnego.

Nowa wiceminister ma usprawnić przebieg informacji pomiędzy samorządami a rządem. Czytaj więcej…

Nowy System Powiadamiania Ratunkowego

Niezależna Gazeta Obywatelska

Nowy System Powiadamiania Ratunkowego pozwoli operatorowi zobaczyć miejsce, z którego nastąpiło wywołanie alarmowe. Centra powiadamiania zasięgiem obejmą kolejno miasta wojewódzkie, powiaty i województwa. Pierwsze ruszy w marcu.

Wojewódzkie Centra Powiadamiania Ratunkowego, tworzące bazę nowego Systemu Powiadamiania Ratunkowego zaczną startować sukcesywnie. Czytaj więcej…

NGO à Paris: Jeśli podróżować po Paryżu, to tylko metrem lub rowerem

Niezależna Gazeta Obywatelska 1

Kto nie był w Paryżu, może żałować choćby podróżowania metrem, którego nazwa pochodzi od paryskiej kolei podziemnej. Ta pajęczyna połączeń podziemnych tras zaskakuje mnie już kolejny raz. W przeciągu 7 lat znów zauważam nowe linie i stacje. Numery tras sięgają już 14, są też tzw. podtrasy jak 7 bis czy 3 bis. Dodatkowo w połączeniu z trasami kolejki miejskiej {RER} mamy pajęczynę połączeń. Łatwo dotrzeć do każdego wybranego miejsca. Łatwo, bo każda linia oznaczona jest kolorem, a na każdej stacji są opisy, ciężko jest się zgubić. Czytaj więcej…

Kartka z kalendarza: dziś mija 106. rocznica śmierci Floriana Trawińskiego, zbawcy Luwru w Paryżu

Niezależna Gazeta Obywatelska 2

Florian Trawiński urodził się 17 października 1850 r. w Wyrajowie k. Częstochowy. Był historykiem sztuki, uczestnikiem Komuny Paryskiej, zbawcą najsłynniejszego muzeum w Paryżu.

Po ukończeniu Szkoły Polskiej i Liceum Bonapartego w Paryżu Trawiński pracował w Departamencie Sztuk Pięknych Ministerstwa Oświaty. W okresie Komuny Paryskiej wszedł w jej skład jako kierownik resortu kultury i sztuki. Czytaj więcej…