Dziś kolejki na stacjach benzynowych. Blokady w proteście przeciwko cenom paliw

Niezależna Gazeta Obywatelska1

W kilkunastu miastach odbędą się dziś protesty przeciw rosnącym cenom paliw. Uczestnicy akcji skrzyknęli się na Facebooku. Chcą maksymalnie przedłużać korzystanie z usług stacji benzynowych. W Warszawie chcą dodatkowo utrudnić urzędnikom powrót z pracy do domów.

W uzasadnieniu protestu czytamy:

W 2012 roku rząd za pomocą ustawy okołobudżetowej chce podnieść akcyzę na paliwa z 1048 zł/1000 l do 1196 zł/1000l. Zmiana ta spowoduje wzrost ceny detalicznej paliw nawet o 18 gr! Pokażmy że nie zgadzamy się na taką politykę gdzie ceny podnoszone są w zatrważającym tempie, a pensje stoją w miejscu.

Tak jak w grudniu zbierzemy się na parkingach w całej Polsce, dnia 23 stycznia 2012 o godz. 18, podzielimy na grupki i udamy się na stacje benzynowe. Tam podjeżdżamy do dystrybutora, tankujemy za symboliczną złotówkę (czyli za najniższą możliwą kwotę – rekord w grudniu to 17 gr), idziemy zapłacić, pooglądać gazety, zjeść hot-doga itp, wracamy do samochodu i tankujemy znowu i tak np. tankujemy za 20,50,100 zł. Jak na pewno wszystkim wiadomo ponad połowa ceny paliw to podatki. Blokując stacje wpływy z podatków w danym dniu na pewno będą mniejsze. Pokażmy wszystkim, że nie jesteśmy marionetkami w rękach rządu!

Protest ma się odbyć m.in. w Częstochowie, Krakowie, Świdniku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Olkuszu, Koszalinie, Jabonce k. Nowego Targu, Radomsku, Katowicach i Lublinie.

W Warszawie uczestnicy chcą dodatkowo po 16:00 przejechać po pod sejm, Belweder i kancelarię premiera „z możliwie najmniejszą prędkością, by uniemożliwić wyjazd z pracy ministrom”.

Źródło: wpolityce.pl

  1. Jotte
    | ID: f1d5bff7 | #1

    Trzeba walić w POstkomunistów ! ! !

Komentarze są zamknięte