Solidarność zbiera podpisy pod referendum emerytalnym

Niezależna Gazeta Obywatelska14

Wszyscy, którzy nie zgadzają się na wydłużenie wieku emerytalnego i chcą w tej sprawie ogólnokrajowego referendum, mogą ze strony www.referendumemerytalne.pl wysłać w tej sprawie petycję do premiera Donalda Tuska.

Na podpis internautów czeka gotowa treść petycji do szefa rządu „Proszę o wstrzymanie prac nad ustawą o podniesieniu wieku emerytalnego do czasu przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w tej sprawie. Polacy mają prawo do wypowiedzenia się w tej sprawie.” Do maila można też dołączyć własne uwagi w sprawie zmian w systemie emerytalnym.

Na stronie www.referendumemerytalne.pl znajduje się też kalkulator emerytalny, dzięki któremu można obliczyć wiek przejścia na emeryturę według zasad zapowiedzianych przez Donalda Tuska w expose. Wystarczy podać płeć i swoją datę urodzenia. Z tej strony można też pobrać druki poparcia wniosku o referendum w sprawie zachowania obecnych rozwiązań emerytalnych, a także elektroniczne wersje plakatów i ulotek promujących akcję zbierania podpisów.

Podpisy pod wnioskiem w sprawie referendum emerytalnego zbierane są w całym kraju przez wszystkie struktury NSZZ “Solidarność”. W akcję włączyły się też inne związki zawodowe i organizacje pozarządowe. Do NSZZ “Solidarność” napływa też wiele deklaracji poparcia od indywidualnych osób, które we własnych środowiskach prowadzą zbiórkę podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum. Wypełnione i podpisane wnioski wysyłają następnie na adres Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” lub dostarczają do najbliższej organizacji związkowej NSZZ “S”.

Decyzję o rozpoczęciu zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie utrzymania obecnych rozwiązań emerytalnych jednogłośnie podjęła 15 grudnia Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” . W specjalnym stanowisku związkowcy sprzeciwili się rządowym propozycjom. – Tak kluczowych zmian nie wolno wprowadzać w trybie pilnym, bez wcześniejszych konsultacji społecznych. (…) Naszą intencją jest oddanie tej kluczowej dla przyszłości wszystkich Polaków sprawy pod ich bezpośredni osąd. Referendum jest najbliższe idei demokracji bezpośredniej. Chcemy pozwolić Polakom skorzystać z tej formy – podkreślono w stanowisku Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność”.

– Fora internetowe czy sondaże jednoznacznie mówią że Polki i Polacy nie godzą się podwyższenie wieku emerytalnego. Platforma Obywatelska oszukała społeczeństwo, bo mogli o tym mówić w kampanii wyborczej. Rządzący po wyborach zapominają, kto ich wybiera, mają patent na mądrość, ignorują dialog społeczny – mówi Piotr Duda. – 30 lat temu władza też nie chciała prowadzić dialogu społecznego. I 30 lat temu, i dziś „Solidarność” jest przygotowana do walki, ale jesteśmy przygotowaniu do walki merytorycznej. Chcemy korzystać z demokratycznych narzędzi.

Szef związku podkreślił, że „Solidarność” zaprasza do akcji wszystkie środowiska przeciwne zmianom w systemie emerytalnym. – Będę rozmawiał z innymi związkami zawodowymi, pracodawcami, partiami politycznymi, środowiskami kobiecymi – wszystkimi, którzy chcą się wypowiedzieć w tej sprawie. Musimy to robić szybko, rząd czasu nie marnuje.

– Referendum to dobry instrument na to, by debata o systemie ubezpieczeń społecznych miała szanse się odbyć i przebić. Podwyższenie wieku emerytalnego nie jest dobrym rozwiązaniem, są bardziej przyjazne dla społeczeństwa możliwości – dodaje członek prezydium Komisji Krajowej Henryk Nakonieczny. Jego zdaniem sposobem na poprawę kondycji systemu emerytalnego należy szukać we wzrośnie liczby zatrudnionych, odpowiednim tempie wzrostu wynagrodzeń oraz ujednoliceniu systemu wnoszenia składki do systemu. „Solidarność” opowiada się też za umożliwieniem łączenia czasu przebywania na emeryturze z częściową pracą zawodową oraz pozostawieniem ubezpieczonym możliwości wyboru momentu przejścia na emeryturę.

 – Zapowiedź premiera Donalda Tuska dotycząca podwyższenia wieku emerytalnego miała tak naprawdę na celu przede wszystkim przypodobanie się agencjom ratingowym. Zabrakło refleksji, jakie to pociągnie za sobą skutki społeczne – mówił podczas obrad przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda. – Z wszystkich rozmów czy sondaży wynika, że ludzie są z tych planów ogromnie niezadowoleni. Wykorzystajmy to, wykorzystajmy ich energię w sposób pozytywny.

Do podjęcia decyzji o rozpoczęciu zbierania podpisów apelował też Henryk Nakonieczny, członek prezydium Komisji Krajowej. – Decyzję o przeprowadzeniu referendum podejmuje Sejm na wniosek 500 tysięcy obywateli. I choć w ustawie o referendum nie jest określony czas, jaki mamy na zebranie tej liczby podpisów, to jednak tempo naszych prac musi być wielkie. Przecież rządowy projekt ustawy w sprawie podniesienia wieku emerytalnego może być gotowy jeszcze w styczniu.

Za: http://www.solidarnosc.org.pl

 1. RVNG
  | ID: 71987799 | #1

  Dziwne że brakuje tutaj komentarzy – przecież sprawa dotyczy naszego życia i stanu naszych portfeli.

  Żydokomuna Unia Wolności ,Żydokomuna Unia Demokratyczna i PZPR czyli ogólnie rezcz ujmując KC PZPO zrobi wszystko aby zwykłego obywatela dobić i zgnojić.

  Nazywanie Platformy Obywatelskiej ZŁODZIEJAMI jest jak najbarziej na miejscu i to jedno „słowo” w pełni oddaje charakter ,politykę oraz intencje Rządu HANIEBNEGO DONALDA DUCKA.

  Dzwine że jakoś PRAWO i SPRAWIEDLIOWOŚĆ nie podnosiło wieku emerytalnego ?

  Rządy Prawa i Sprawiedliwości były zdecydawanie korzystne dla portfeli obywateli. BA ! Mało tego , BYŁY ! ZDECYDOWANIE „PRO portfel obywatela” ! ! !

 2. zyd
  | ID: 0f7613fa | #2

  zydy zydy zydy je je je

  zydy zydy zydy e e e

  zydy zydy zydy mu mu mu

  kici kici kici

  akuku

 3. Puk Puk
  | ID: e65f6ece | #3

  @zyd

  widać że niektórym po 30 roku życia nieźle wali w dekiel,albo niektórym MŁODYM FORUMowiczom

 4. Janusz Sanocki
  | ID: 9347f6ab | #4

  Podniesienie wieku emerytalnego jest sluszne. Akcja Solidarnosci, jest szkodliwa. Należy jeszcze zlikwidować przywileje emerytalne słuzb mundurowych i korpusu sedziów i prokuratorów. A poza tym mundurowi tez powinni przechodzic na emeryture w wieku 67 lat.

 5. Za Ludźmi
  | ID: 3c50473e | #5

  @Janusz Sanocki

  Nie zgadzam się panie Januszu – wystarczy zobaczyć filmik – człowiek w wieku 67 jest dużo słabszy niż ten w wieku zaraz po 60. Dadać należy jeszcze że Polscy prywaciarze są często wyzyskiwaczami ! ! !.
  Nie każdy siedzi za biurkiem – za biurkiem pracuje około 17% społeczeństwa .Reszta to pracownicy fizyczni – którzy używają rąk do pracy (pracownicy fabryk,gastronomia,usługi,kierowcy,górnicy…) i mundurówka – która to nie jest za bardzo fizyczną grupą pracującą ,ale pracownicy mundurowi też i nie siedzą za biurkiem (niektórzy z nich siedzą)
  Człowiek w wieku 67 lat weźmie 2 lub 3 emerytury i go „zakopią”. Ja znam kilka osób które obecnie po przejściu na emeryturę przeszły na drugi świat.
  Zlikwidować należy fundację LEWIATAN ! ! ! – która to godzi w dobro pracownika ! ! ! Przedstawiciele tej fundacji nie zgadzają się na obowiązkową 30 minutową przerwę w czasie pracy! Obecnie wszędzie pracownicy robią sobie przerwę około 30 min, ale w takiej np. Biedronce ,gonią ludzi jak psów – z zegarkiem w ręku 15 minut ! i Bye Bye. Dziewczyny pracujące w Biedrone w biegu palą papierosa.
  Dodać tutaj należy że trzeba opodatkować Biedronki ,Lidle,Tesca,Reale etc. , Banki także

  BA ! mało tego „lewiatańczycy” bronią się rękoma i nogami przed podwyższaniem najniższej krajowej – to także godzi w dobre imię pracownika.
  Jaki jest Polski prywaciarz (bynajmniej spora ich część) każdy widzi – broni się przed podwyższaniem najniższej bo sobie będzie musiał uszczuplić portfel. Komuna była zła! ale za komuny było odgórnie ustalone – żaden dyrektor ani prezes (zarówno w państwowym jak i gdzieniegdzie prywatnym wówczas sektorze) nie zarabiał więcej niż 4 KROTNOŚĆ NAJNIŻSZEGO WÓWCZAS WYNAGRODZENIA ! ! !
  Dodać tutaj należy jak DUŻY procent spłeczeństwa obecnie zarabia najniższą krajową – wystarczy popytać ludzi w Brzegu,Nysie,Prudniku,Głubczycach etc. jak im się żyje ! ! !
  Ponad 30% społeczeństwa zaczynało od najniższej. Co niektórzy z tych 30% już jej nie zarabiają bo ich szef „wyzyskiwacz” ulitował się i dał podwyżkę.

  Dzisiaj chłopak z dziewczyną jeśli obydwoje zarabiają najniższą krajową to nie jest ich na nic stać ! ! ! Jeśli obydwoje wynajmują mieszkanie – wówczas jedna wypłata idzie na czynsz, odstępne i opłaty. Pół drugiej na jedzenie. Za to pół które zostaje nie wiadomo co zrobić – ubrać także się trzeba, samochód zatankować ,ubezpieczenie auta zapłacić,jak się jest chorym to DROGIE leki kupić ,najpotrzebniejsze kosmetyki, zapłacić MEDIA – internet , doładowania lub abonament telefonu, ma się rodzinę -są wesela, komunie – do koperty także trzeba wsadzić – SUMA SUMARUM – NIC TAKIEJ PARZE NIE ZOSTAJE ! ! ! Ja znam wiele takich par i to par w których jedno a nawet i dwoje pokończyło studia. 1150 netto +1150 netto = 2300. Jeśli jedno się uczy lub para taka ma dziecko to bez ZEWNĘTRZNEJ pomocy rodziców ani rusz ! ! !

  JAK TU ŻYĆ ! ! ! ! ! !

  Łukaszenko by zrobił u nas POrządek z Oligarchią . Nie dziwię się społeczeństwu że spora jego część garnie się do pracy w „państwówce” (służba mundurowa,urzędy,DPS-y,szpitale,spółki skarbu państwa ! ).Mało kto chce pracować u prywaciarza który to o podwyżkach nie chce słyszeć (musi być go stać na 3 samochód) a już nie wspomnę że mało który wypłaca 13 wypłatę , gdzie w państwówce mało gdzie nie płacą „trzynastki”.
  Do takiego stanu rzeczy doprowadziła POlityka lat 90 zdominowana wówczas przez wspomnianą wyżej tzw. żydokomunę (Unia Wolności, Unia Demokratyczna) i LEWACTWO SLD. Wymienione „partie” dały zbyt wiele praw prywaciarzom, a za mało obowiązków. Jednym słowem rozpuściły ich ! ! ! HULAJ DUSZA PIEKŁA NIE MA !

  W OBENEJ POLSCE PRYWACIARZ ZATRUDNIAJĄCY KILKORO LUDZI MUSI MIEĆ JUŻ DOM JEDNORODZINNY I 2 WYPASIONE SAMOCHODY.NIE PISZĘ TEGO ZAZDROSZCZĄC KOMUŚ CZEGOŚ TYLKO STWIERDZAJĄC FAKT AUTENTYCZNY WIDOCZNY GOŁYM LUDZKIM OKIEM.
  W POLSCE SĄ PRYWACIARZE DOBRZY I ŁASKAWI DLA SWOICH PRACOWNIKÓW ,ALE NIESTETY W UJĘCIU PROCENTOWYM NIE BEDZIE ICH ZA WIELU. ALE SĄ TACY :)

  Zgadzam się natomiast z zabraniem przywielejów służbie mundurowej – według nowych przepisów będą pracować do 50 roku życia -ale moim skromnym zdaniem powinni do 55. Mężczyzna 55 letni jeszcze da radę ; ale 60 latniego klawisza-odsiadujący wyrok może poskładać w kostkę rubika-co nie byłoby rzeczą bardzo przyjemną,biorąc pod uwagę fakt że mężczyźni w tym wieku swoją masę i mięsień piwny także już mają, a także nie ten spryt i refleks.

  Dobrym rozwiązaniem byłoby zabranie dodatku mundurowego (który wynosi tyle co wypłata mundurowego,czyli śmiało można powiedzieć 14 wypłata). Zamiast tego stworzyć punkty które to istniały za komuny.Punkty w których to „klawisz” bądź „piesek” może wybrać potrzebną/e mu rzeczy po okazaniu kwitka – TUTAJ ZNAJDĄ SIĘ OSCZĘDNOŚCI ! ! !

  Zabrać pożyczki bezzwrotne służbom mundurowym ! ! ! Wiem że służby mundurowe NIE powinny dostać podwyżki ,ale jeśli już dostają to tyle co „podniesienie” najniższej krajowej
  (najniższa podniesiona z 1386 na 1500 BRUTTO ! ! !) czyli powinni dostać 114 zł podwyżki brutto i ANI GROSZA WIĘCEJ ! ! !

  Zgadam się sPOlegliwym,zawisłym,subiektywnym sędziom i prokuratorom do zera ! ! !wyczyścić przywileje emerytalne etc.

  W jakim my kraju żyjemy? :

  – gdzie rzeczy normalne dla młodej pary stają się marzeniami – np. TYLKO tygodniowe wakacje w Grecji, Dobry samochód – rocznik 2001 lub 2002- przy najniższej krajowej latami trzeba spłacać taki samochód.

  -aby trochę się odbić to ludzie muszą ! ! ! za granicę jechać.

  -KOBIETA PO URODZENIU DZIECKA IDZIE NA „MACIERZYŃSKIE” .NASTĘPNIE WRACA PO MACIERZYŃSKIM DO PRACY, TO WRACA TYLKO NA MIESIĄC, BO PRYWACIRZ JĄ ZWOLNI ! ! !
  DZISIAJ NAWET NIE MOZNA DZIECKA URODZIĆ I WRÓCIĆ NORMALNIE DO PRACY ! ! !

  Rząd nic nie robi w tym aby w Polsce powstawały nowe fabryki które to będą nowymi miejscami pracy. Dla przykładu gdy w małej mieścinie (Brzeg,Prudnik,Głubczyce etc.) będą powstawaly fabryki wówczas lokalna koniunktura wzrośnie . Obecni prywaciarze zaistniałą sytuacją będą musieli POdwyższczć wynagrodzenia swoim pracownikom w obawie że im „uciekną” do nowej fabryki, która będzie konkurencją.
  Podmiot który sprowadza inwestora strategicznego czyli burmistrz po nocach nie powinien spać dopóki dopóty w jego mieścinie nie powstanie nowa fabryka ! ! !

  Najniżsa krajowa powinna się nazywać ZHAŃBIONĄ KRAJOWĄ , OPLUTĄ KRAJOWĄ ale najdoskonalej brzmi słowo —> JAŁMUŻNA.

  http://uwazamrze.pl/2011/06/8455/orban-pedzi-coraz-szybciej/

  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/co_naprawde_zrobil_orban_na_wegrzech__18157

  Obniżenie podatku dla osób fizycznych – tak zrobili Węgrzy !
  Chylę czoła dla rządu Victora Orbana który to przyczynił się do polepszenia jakości życia na Węgrzech.
  Szkoda że OBECNIE zachodnie LEWACTWO atakuje ten najlepszy rząd. Trwa akcja kierowana z Brukseli. Węgierskie LEWAKI zakomunikowały iż nie wrócą do parlamentu,a nawet chcą LEWACKĄ CZĘŚĆ SPOŁECZEŃSTWA na ulicę wyprowadzić.
  http://www.presseurop.eu/pl/content/article/1387851-bruksela-rozpoczyna-operacja-usunac-orbana

  DOBRE WYWODY NA TEMAT SPRAW GOSPODARCZYCH PROWADZI RÓWNIEŻ OBECNY POSEŁ, PROFESOR JERZY ŻYZYŃSKI – ON W SPOSÓB ŻYCIOWY ALE TAKŻE I KONKRETNY NAUKOWY, W OPARCIU O KONKRETNE DANE ,OPERUJĄC MOCNYMI TERMINARZAMI I STATYSTYKAMI SKŁANIA SIĘ ZA POLITYKĄ KTÓRA NIE UDERZA W FINANSE PRZECIĘTNEGO NOWAKA LUB KOWALSKIEGO.

  PODSUMOWUJĄC TO DODAM ŻE PRZYPADKI SAMOBÓJSTW Z BRZEGU DAJĄ WIELE DO MYŚLENIA I PRZY OKAZJI DZIĘKUJE PANU GRENIUCHOWI ZA TEN TEKST. DOBRYM PIUREM WŁADA RÓWNIEŻ PAN MARCIN ROL KTÓRY TO TAKŻE PISZE O SPRAWACH Z ŻYCIEM ZWIĄZANYCH.
  PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ WIĘCEJ UWAGI POWINNO PRZYKŁADAĆ DO SPRAW ŻYCIOWYCH, ZWIĄZANYCH Z FINANSAMI PRZECIĘTNEGO NOWAKA BĄDŹ KOWALSKIEGO. WIĘCEJ ALE TAKŻE GŁOŚNIEJ I DOSADNIEJ POSŁOWIE POWINNI TO ARTYKUŁOWAĆ !

  THE END

 6. Za Ludźmi
  | ID: 3c50473e | #6

  LATA 90 – BRAK NORMALNEJ POLITYKI, PRZESPANE ! ! ! GOSPODARCZO LATA 90 ODPOWIADAJĄ ZA TO JAK OBECNIE ŻYJĘ SIĘ POLAKOM. DOKŁADNIEJ -BRAK DOBRYCH USTAW, BRAK NOWYCH INWESTYCJI-ZWŁASZCZA POD KONIEC LAT 90 (GDZIE EUROPA W TYM CZASIE SZŁA DO PRZODU A MY DALEJ ZA MURZYMAMI).

  AWS KOMPLETNIE NIE PRZYSTOSOWANE DO RZĄDZENIA ! ! ! ZBYTNIA ROŻNORODNOŚĆ ! ! ! OSÓB TWORZĄCYCH TO UGRUPOWANIE

  PLATFORMA RZĄDZI JUŻ 3 RAZ :

  – PIERWSZY RAZ : UNIA WOLNOŚCI I UNIA DEMOKRATYCZNA W LATACH 90 (TE PARTIE TWORZĄ PO)

  – DRUGI: PO 2007-2011

  – TRZECI RAZ: PO 2011 – I OBY SIĘ TO ROZPADŁO JAK NAJSZYBCIEJ

 7. J
  | ID: b33d1a2e | #7

  Przedmówca strasznie się rozpisał. ja „powiem” krótko 65 latek już jest słaby,a co dopiero 67 latek. Osoba w tym wieku nie nadaje się już do pracy fizycznej. Dziadki w tym wieku moga być co najwyżej strózami w fabrykach , a nie pracownikami.
  Osoby umysłowe nawet niech pracują do 80 lat – nawet niech umrą za biurkami.
  Wprowadzeni tej ustawy (o ile zosatnie wprowadzona) będzie szkodziła Państwu Polskiemu za kilkadzisąt lat – bo obecni dwudziestoparulatkowie i trzydziestoparulatkowie za 30 lat będą kombinować i sztucznie chorować ,a lekarze będą brać „w łapę”.
  >>>>>>>> JA TAKŻE NIE BĘDĘ PRACOWAŁ DO 67 ROKU <<<<<<<<>>>>>>>> BĘDE KOMBINOWAŁ , JAK RZĄD MNIE WYKOMBINOWAŁ, TO JA RZĄD
  PRZEKOMBINUJĘ <<<<<<<<<>>>>>>>>>>> JA NE WYBIERAŁEM JEŁOPÓW Z PO I NIE BĘDĘ CIERPIAŁ ZA CZYJEŚ BŁĘDY <<<<<<<

  ))))))))))))))))))))))))))))) DAJ PANIE BOŻE REFERENDUM ((((((((((((((((((((((((((((((((((

 8. Janusz Sanocki
  | ID: 47ebccab | #8

  A kto komu każe pracować do 67 roku? To jest wiek początku pobierania emerytury. a ja zanm mnostwo bylych nauczycielek, ktore pobieraja emeryture przez 30-40 lat (daj im Boze), a pracowaly na nia 24 lata. A skad sie biora pieniadze na emerytury? A skad „prywaciarz” ma wziac na oplaty od najniższej wyplaty na zus, chorobowe i podatek? Jesli prywaciarz jest wstretny to niech zwiazki zawodowe zorganizuja siec handlowa (albo jakiekolwiek przedsiębiorstwo) i zatrudniaja tam swoich dzialaczy. W Nysie zwiazki zawodwoe walnie doprowadzily do upadku conajmniej 3 duzych zakladow. W fabryce samochodow zwiazkwocy brali sowite wyplaty, kiedy juz wszsytko szlo do bankructwa, bez szemrania szefowie zwiazkow zgodzili sie na przekazanie pracownikow do spolki bez kapitalu, na oradzenie ludzi nawet z wkaldow do aksy zapomogowej, a potem jeszcze wybrali burmistrza z Warszawy, b.dyrektora z ktorym wczesniej przepili zaklad pracy.
  A co do „slabosci” 65 latków to bzdura! Sanatgoria i kurorty pelne sa 65-70 latkow. Z drugiej strony policjant tuz po pójsciu na emeryture (po 15 latach pracy) jest juz tez „niepelnosprawny” – dostaje stopien niepelnosprawnosci i zatrudnia sie jako inwalida w agencji ochrony.
  A ja bym w ogole zlikwidowal emerytury zreszta one same sie zlikwiduja bo przeciez nikt nie bedzie taki glupi, zeby w Polsce pracować samotnie na 2 emerytow.
  Moi szlachetni dyskutanci nie bardzo wiedza skad sie biora pieniadze. No ja wam zycze sukcesów w panstwie, ktore ma najwiecej niepelnosprawnych, inwalidow, najmlodszych rencistow i emerytów i najwiecej urzednikow. Daleko tak dojedziecie! Pewnie Chińczyk bedzie taki glupi, żeby na was pracowac!

 9. Eleonora
  | ID: 114b8351 | #9

  Pewnie Chińczyk bedzie taki glupi, żeby na was pracowac!

  tak, tak!
  I to za miskę zupy :)
  Chińskiej rzecz jasna.
  Panie Januszu, przy takim bałaganie za niedługo i prywaciarzy nie będzie. Znikną.
  A potem zniknie panna „S”
  Bo z kim taki Krzaklewski (podaję jako archetyp) będzie wojował?!
  Pozdrawiam.

 10. Janusz Sanocki
  | ID: 47ebccab | #10

  Pani Eleonoro!
  Takie związki zawodowe jak obecnie byly potrzebne bezpiece zeby dokonac wlasnie takiej, a nie innej „transformacji”. Gdyby nas – starej gwardii – nie wypchnięto poza Solidarność, pewnie mialaby ona inny kształt. SB jednakz adbalo, zeby kazdy z zarzadow regionu opolskiego po 1989 byl kontrolowany. W zw. z tym „Panna S” nie miala zadnej koncepcji wlasnej tylko przekazywala komuchom a to radio, a to Trybune Opolska (do dzis jest w rekach odpowiednich) itd,itp. „S” nie miala zadnej uczciwej koncepcji prywatyzacji przy wykorzystaniu np. akcjonariatu pracowniczego. Po prsotu „S” po 1989 to związek kompletnie bez znaczenia, a poprzez naduzywanie znaku, ktory dla nas byl kiedyś święty – nawet szkodliwy. Dziś zresztą już za późno płakać nad rozlanym mlekiem.
  A myslenie tych, którzy wołaja o przywileje ze strony państwa czy „prywaciarza” to myslenie pasozytów, taka mentalnośc parobka, ktory chce miec jak najmniej obowiazkow, jak najwiecej urlopu i żeby pan (czyli państwo) o niego zadbało.

 11. Eleonora
  | ID: 351deb4a | #11

  A myslenie tych, którzy wołaja o przywileje ze strony państwa czy „prywaciarza” to myslenie pasozytów, taka mentalnośc parobka, ktory chce miec jak najmniej obowiazkow, jak najwiecej urlopu i żeby pan (czyli państwo) o niego zadbało.”

  A wie pan, że ongiś oburzałam się ( ach, ta młodość durna i chmurna:) na definicję Homo Sovieticus?!
  Ale ono ( to homo) istnieje niestety…..

  Taaak, w moim Wrocławiu jeden z popularnych zakładów gospo. domo. rozwaliła właśnie Panna S:)
  Oburzonych i rozumiejących już przekręty, pracowników nazywano komuchami, zdrajcami i współpracownikami SB, WSI.. i równie pięknie:(((
  Dlatego dziś wrażliwa jestem na takie epitety czy podobne subtelności..
  panowie interlokutorzy, którzy sami uważają się za patryjotów wielkich powinni na to uważać.

 12. Janusz Sanocki
  | ID: 47ebccab | #12

  Pani Eleonoro!
  mentalność ludu zależy od mentalnosci elit. Dlatego bezpieka wyeliminowała wszystkich, którzy mogli byli stanowić zagrożenie dla procesu „parobkizacji” Polaków i zwiazkowców w 1989 r. Jest ciekawe, że w IPN nie ma ani śladu moich akt SB z roku 1987,88 i 89. A wlasnie tam były operacje eliminacji mnie i podobnych do mnie i tam jest cala agentura, ktora wplynela na losy panne „S” w okrese „transformacji”.
  Pozdrawiam
  JS

 13. Janusz Sanocki
  | ID: 47ebccab | #13

  Pani Eleonoro!
  mentalność ludu zależy od mentalnosci elit. Dlatego bezpieka wyeliminowała wszystkich, którzy mogli byli stanowić zagrożenie dla procesu „parobkizacji” Polaków i zwiazkowców w 1989 r. Jest ciekawe, że w IPN nie ma ani śladu moich akt SB z roku 1987,88 i 89. A wlasnie tam były operacje eliminacji mnie i podobnych do mnie i tam jest cala agentura, ktora wplynela na losy panne „S” w okresie „transformacji”.
  Pozdrawiam
  JS

 14. Za Ludźmi
  | ID: deba8a11 | #14

  Nikt Tutaj nie broni „S”. Tylko akcja „S” w tym przypadku jest jak najbardziej słuszna ! ! !

  BARDZO DOBRZE WIEM SKĄD SIĘ BIORĄ PIENIĄDZE ! ! ! ! I JAK FUNKCJONUJE PAŃSTWO ! ! !

  JAK LEWIATAN PRZESTANIE BYĆ CZŁONKIEM KOMISJI TRÓJSTRONNEJ TO COŚ SIĘ RUSZY W TYM KRAJU DO PRZODU ! ! ! .NIBY TA ORGANIZACJA JEST POZARZĄDOWA , TO SKĄD W TAKIM BĄDŹ RAZIE BIERZE SIĘ LOGO ZŁODZIEJSKIEJ UNII UROPEJSKIEJ, LOGO KAPITAŁ NIELUDZKI – PRZECIEŻ TO PROGRAMY RZĄDOWE – PLATFORMIANE I ZŁODZIEJSKIE.
  GOŚCMI TEJ FUNDACJI SĄ OSOBY ŚCISŁE POWIĄZANE Z PO.

  ZA KOMUNY NIE BYŁO DOBRZE , ALE ŻADEN PRYWACIARZ NIE ZARABIAŁ WIĘCEJ NIŻ CZTEROKROTNOŚĆ NAJNIŻSZEJ WÓWCZAS KRAJOWEJ.

  LATA 90 I ISTNIEJĄCE WÓWCZAS PARTIE POLITYCZNE ROZPUŚCIŁY PRYWACIARZY ! ! !

  ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE JAK SŁYSZĘ ŻE 67 LATEK JEST ZDOLNY DO PRACY FIZYCZNEJ – PARODIA :) ;) EWENTUALNIE DO PRACY SPOKOJNEJ NA SWOJEJ DZIAŁECZCE.
  SĄ FABRYKI KTÓRE ROKROCZNIE MAJĄ CORAZ WIĘKSZE WPŁYWY I CORAZ WIĘKSZĄ SPRZEDAŻ – A NIESTETY PRACOWNICY OWYCH FABRYK TEGO NIE ODCZUWAJĄ.
  NIEKTÓRZY PRYWACIARZE JAKBY MOGLI TO JESZCZE BATEM NA HALACH PRODUKCYJNYCH BY LUDZI GONILI ! ! ! ! !
  DYSKUSJA NIE MA SENSU – SKORO PADA PARANOICZNE STWIERDZENIE ŻE 67 LATEJ JEST ZDOLNY DO PRACY.
  WIDAĆ ŻE PRZEDMÓWCY TUTAJ NAPRAWDĘ NIE WIDZĄ RZECZYWISTOŚCI- „PATRZĄ ,ALE NIE WIDZĄ”.
  DAWNIEJ MAŁZEŃSTWO W KTÓRYM OBYDWOJE Z MAŁŻONKÓW ZARABIALI PO NAJNIŻSZEJ MOGLI SIĘ ŚMIAŁO UTRZYMAĆ ,DZISIAJ MŁODA PARA BEZ POMOCY RODZICÓW ANI RUSZ.
  ZŁODZIEJSKA PRYWATIERA SIĘ BOI – BO DOJDZIE DO TEGO ŻE SOBIE BĘDZIE MUSIAŁA USZCZUPLIĆ ! ! !, NO I NIE BĘDZIE STAĆ JEDNEGO PRYWATIERA ABY KUPIĆ CÓRCE CZY SYNOWI DOM, PODCZAS GDY PRACOWNICY JEGO FABRYKI LEDWO WIĄŻA KONIEC Z KOŃCEM.
  ZA GRANICĄ (ANGLIA,BELGIA,NORWEGIA,HOLANDIA ETC.) – PRYWACIARZOM NIE WIEDZIE SIĘ TAK DOBRZE JAK U NAS. CO NIEKTÓRZY TYLKO MAJĄ 4,4 KROTNOŚĆ NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ W DANYM PAŃSTWIE.
  JA NIE BRONIĘ „S” . DZISIAJ TO JUŻ TYLKO PROWIZORYCZNY ZWIĄZEK ! ! !. JA BRONIĘ LUDZI I ICH PRAWA DO GODZIWEGO NORMALNEGO ŻYCIA, A NIE ŻYCIA OD DZISIĄTEGO DO DZIESIĄTEGO KAŻDEGO MIESIĄCA.

  WIDAĆ DOKŁADNIE ŻE PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA ! ! !

  BASTA

Komentarze są zamknięte