Telewizja Trwam nie dostała miejsca na żadnym z multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej. Natomiast takie miejsce dostały: Eska TV, ATM Rozrywka TV, TTV, Polo TV. W związku z odrzuceniem wniosku na koncesję przez KRRiT i miejsce na cyfrowych platformach dla telewizji Trwam, pytamy posłów ziemi opolskiej: Jakie kroki zamierzają podjąć w związku z tą trudną i niesprawiedliwą decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji? Decyzja ta łamie porządek prawny i ład medialny w Polsce, gdyż „RP zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu” Czytaj więcej…
Księgarnia „Gazety Polskiej” rusza w Opolu
3– Mam zaszczyt poinformować, że od dnia 12.01.2012 będzie działać Księgarnia „Gazety Polskiej” przy ulicy Osmańczyka 16a. Zapraszam wszystkich czytelników zaangażowanych w drugim obiegu niepodległościowym do wizyty w księgarni – jak informuje jej organizatorka Leokadia Kalinowska.
Na stronie internetowej www.ksiegarniagazetypolskiej.pl możemy przeczytać: Czytaj więcej…
Opłatki poselskie
3Patryk Jaki Poseł na Sejm RP serdecznie zaprasza na Spotkanie Wigilijne. Spotkanie odbędzie się 6 stycznia 2012 r., godz 17.00 w Katechetycznym Domu Katedralnym przy Pl. Katedralny 4 w Opolu. Spodziewa się 100 osób. Na opłatek wybiera się m.in Eugeniusz Mróz, który ostatnio smutny po stracie swojego szkolnego kolegi Jerzy Klugera, z którym ostatni raz widział się w 2009 r. we Włoszech.
Dzień później w sobotę opatek jeszcze organizuje poseł PiS Sławomir Kłosowski. Czytaj więcej…
Ruszyła wyszukiwarka leków refundowanych
Pod adresem www.leki.opolskie.pl działa już wyszukiwarka, której celem jest ułatwienie znalezienia informacji o poziomie refundacji leku, który znajduje się na nowej liście leków refundowanych. Przygotowali ją informatycy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, z inicjatywy wicemarszałka Romana Kolka. Powinna ona ułatwić lekarzom i aptekarzom znalezienie interesującej ich pozycji i jej poziomu odpłatności na tej długiej liście leków. Czytaj więcej…
Polacy podsumowali urzędników
Pogarsza się ocena pracy urzędników samorządowych. W ostatnim roku o ponad 13 proc. wzrósł odsetek osób, które uważają, że urzędnicy celowo przewlekają załatwianie spraw oraz są przekupni. Pod koniec ub. roku TNS Pentor poprosił prawie 1000 Polaków o ocenę pracy urzędów samorządowych oraz ich pracowników. Ankietowani wypowiadali się m.in. na temat terminowości załatwianych spraw, komunikatywności, kompetencji, uprzejmości i prezencji urzędników. Czytaj więcej…
Herodowie są wśród nas – nie dajmy im się zwieść
1Szóstego stycznia przez kilkadziesiąt miast Polski przejdzie Orszak Trzech Króli. Królowie i towarzyszące im tłumy będą cieszyć się z narodzin Dziecka. Nie wszyscy jednak będą podzielali tę radość. Radzę zwrócić uwagę na postać Heroda. On wiadomością o narodzinach jest zaniepokojony. Czytaj więcej…
Bartek zwycięzca
1Jest jednak jakaś sprawiedliwość na tym świecie. I często wymierza ja Los spełniając własne marzenia człowieka.
Kiedy w sejmowej komisji hazardowej pojawił się młody poseł SLD Bartosz Arłukowicz – wydawało się, że lewica ma „nową twarz”. Facet był ostry, przesłuchiwał krętaczy z Platformy, był nieustępliwy i zasadniczy. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 146. rocznica wprowadzenia obowiązku nauki języka rosyjskiego w polskich gimnazjach
Po powstaniu styczniowym zniesiono Radę Administracyjną, zastępując ją Komitetem Urządzającym dla Królestwa Polskiego (1815-1918). W 1874 r. dotychczasowego namiestnika Królestwa zastąpił generał-gubernator warszawski, z czasem samo Królestwo zaczęto też określać mianem Kraju Nadwiślańskiego (ros. Привислинский край, Priwislinskij kraj). 5 stycznia 1866 r. Rosjanie wprowadzili obowiązek nauki języka rosyjskiego we wszystkich gimnazjach Królestwa Polskiego. Czytaj więcej…