Polityczny alfabet 2011 roku

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Arłukowicz Bartosz. Czy przejście byłej gwiazdy TVN do obozu rządzącego było transferem roku, pozostawiam do Państwa decyzji. Bez wątpienia, objęcie przez pana Bartosza teki ministra zdrowia, było dla niego niewątpliwym awansem politycznym. Dla pacjentów, jest to początek kolejnej zapaści. Sprawdza i dalej sprawdzać się będzie przysłowie o krowie, która dużo muczy, a mało mleka daje. Poza tym ten celebryta dużo lepiej wypadał w mediach, gdy atakował rząd.

Beatyfikacja Jana Pawła II. Możemy modlić się o szybką kanonizację naszego papieża – Polaka, jednak zawsze należy pamiętać, iż w sercach większości katolików Jan Paweł II był „Santo Subito”.

Czempiński Gromosław. Generał, były szef UOP. Zatrzymany został za robienie lewej kasy przez CBA. Już wyszedł, sprawę umorzono. Teraz pewnie napisze o tym książkę i zarobi na niej kasę!

Dorn Ludwik. Trzeci bliźniak, który znalazł się w Sejmie tylko dlatego, że Kaczyński wciąż ma do niego pewną słabość, kokietuje z Solidarną Polską. Widać, nie opłaca się czasami wierzyć ludziom.

Elżbieta Radziszewska. Jeden z niewielu pewniaków w Rządzie Donalda Tuska.

Fedak Jolanta. Chciała uporczywie reformować, działać, aktywnie realizować swoją misję. Dlatego pewnie została odwołana…

Gowin Jarosław. Mam nadzieję, że nowy Minister Sprawiedliwości będzie miał możliwość, aby się wykazać. Spekuluje się, że to specjalny plan, aby zniszczyć go całkowicie. Nowy rok nam wszystko pokaże.

Hall Katarzyna. Była – już jej nie ma. Tym razem to była bardzo dobra decyzja. Posyłanie coraz to młodszych dzieci do szkoły, to zbrodnia.

I nic się nie ruszyło w sprawie katastrofy smoleńskiej w 2011 roku.

Jaki Patryk. Młody, ambitny, pokazał, że można zostać posłem z 8 pozycji na liście wyborczej. Jednak czy uda mu się zbudować struktury Solidarnej Polski na Opolszczyźnie? Być może ten zdolny chłopak po tej kadencji zaliczy swoją pierwszą prawdziwą polityczną przerwę czego mu nie życzę.

Kwiatek Tomasz. Założyciel i twórca NGO. Taki nasz „Ojciec Dyrektor”. Dzięki, że jesteś!

K będzie dwa razy, bo jak można pominą taką osobę…

Kępiński Adam. Szacunek, gazownik z Ozimka dostał się do na Wiejską. Cóż począć, trzeba żyć z tą myślę, kto reprezentuje nasz region w parlamencie.

Loża Radiowa. Program Radia Opole, do którego zapraszani są redaktorzy NGO i mają tam prawo do swobodnej wypowiedzi.

Łupkowy gaz. Wszyscy go szukają, nikt na nim nie zarabia.

Macierewicz Antonii. Człowiek, który walczy niezłomnie o prawdę. Nie chce kompromisów, chce tylko dowiedzieć się co zaszło w Smoleńsku. Wszyscy mu to utrudniają.

NGO. Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu. Tu naprawdę nie trzeba nic więcej dodawać.

ONR. Trochę niesprawiedliwie traktowana organizacja pod regionalnym przywództwem ambitnego Tomasza Greniucha. Tomku, pamiętaj, kiedyś będzie lepiej!

Platforma Obywatelska. Pierwsza partia w historii III RP, która utrzymała władzę. Zdecydowanie należy oddać jej za to szacunek. Nam, obywatelom kraju, którym rządzi owa formacja, należy współczuć kolejnych lat, podczas których będziemy słyszeć kolejne piękne słowa mówione pod sondaże.

Rakoczy Stanisław. Człowiek zdolny. Z jedynki na liście PSL nie dostał się do Sejmu. Może specjalnie? Obecnie robi w

Warszawie jako wiceminister. Jest prestiż?

Sikorski Radosław. Wielki miłośnik zrobienia z Polski federalnego państwa. Radek wciąż lubi jeździć swoim zabytkowym motocyklem po swojej posiadłości dworskiej. Podobno na dostawce motocykla często zasiada Roman Giertych. Wtedy to (podobno) dyskutują jak rozwijać politykę zagraniczną naszego kraju.

Tok. fm. Zapomnijmy, że nadal istnieje.

Uważam Rze. Tygodnik który pozostał takim, jakim powstał, pomimo zmiany wydawcy pod koniec 2011 r.

Warszawa. To miasto w którym pozwolono, aby niemieckie bojówki biły bezkarnie polskich obywateli, który chcieli uczcić Marszem Niepodległości godność i honor swojego kraju.

Ziobro Zbigniew. Popularny „Zizu” dopiął swego. Nie chodzi tu o rozporek, ale swoje prawdziwe 5 minut przywództwa nad formacją polityczną. Może będzie to 10 minut, jednak należy pamiętać, że zegarki mają to do siebie, że często albo spieszą, albo spowalniają czas.

Żygadło Łukasz. To ja. Dziękuję.

 1. Piotr Rubas
  | ID: cde0ef9f | #1

  Ż – żenujacy Pan Żygadlo, ktory nie przepusci żadnej okazji by dokopac swoim bylym kolegom z Solidarnej Polski (ktorych WYRZUCONO z partii za pare slow prawdy a nie ze sami wyszli)
  PiS po wywaleniu Ziobrystow jest klasycznym przykladem turańszczyzny – dla kazdego oczytanego Polaka znajacego dorobek wielkiego Prof. Feliksa Konecznego termin ten powinien byc doskonale znany.

  Pozdrawiam

  Piotr Rubas

 2. Zdzisław
  | ID: 95e99c15 | #2

  A – Aktywne —-> CZYNNE działanie (panie i panowie z legitymacjami ) Chłopcy i dziewczeta na razie ani widu ani słychu o spotkaniach na wsiach , gminach,miastach powiatowych, żadnych działań marketingowych. DO ROBOTY ! ! ! ! ! ! !

  B – BIERNE (czyli BEZCZYNNOŚĆ) działanie dotyczy NIESTETY młodzieńców . Przypomina mi się jeden z filmików na internecie gdzie młodzieniaszek siedział w towarzystwie 2 niewiast „zamiatał” oczętami na prawo i lewo . Jak takiemu uwierzyć?

  C – Cierpienie – Cierpią Polacy . Jedni cierpią za swoje błędy (błędy POpełnione POdczas głosowania przy urnach),inni cierpią (co jest przykre i niesprawiedliwe) za czyjeś błędy ! ! ! Jak Cierpią ? —-> Płacąc słono za paliwo , leki , prąd etc. POrtfele Polaków gdyby umiały mówić to nic by nie powiedziały tylko płakały ! ! !

  D – Dominacja lewactwa w sejmie – Palikot,PSL,PO,SLD

  E – Episkopat także cierpi – dostaje baty od Palikota . Po części słusznie cierpi – Największa głupota , oraz brak elementarnej wiedzy politycznej „Czarnych” – NAZYWANIE Platfusów Partią Prawicową – Mam nadzieję że już przestaną mówić że czarne jest białe. Po takim „nazewnictwie” czasem odechciewa się chodzić do Kościoła !

  E – Europejska Unia – mam nadzieję że sie rozpadnie. Trzymam za to kciuki

  F – Furia – wpadał w nią czasami Donaldino aka Słońce Peru lub jak kto woli Rudy 102.
  Ostatecznie dalej naczelny lewackiego Peło ,ale z uszczuplonym POparciem – 2007 -0,5 miliona skreśleń pod jego nazwiskiem, 2011 ponad 370 tysięcy skreśleń.

  G – GóWniana gazeta . Pracuje w niej Rudy 102 Junior. W dalszym ciągu tuba propagandowa POstkomunistów ,chociaż odnosząca POrażki pod względem sprzedaży i notowań na giełdzie a także przegrane w sądach. Nadal stoi tam gdzie ZOMO :)

  G – gugałła – naczelny Bajkopisarz POmarańczowo Słonecznej Telewizyji . Jeden z największych Kaczofobów w mediach.

  H – HW.. stary jak świat skrót. Grupa HaWuDePecjuszy odegrała „ważną” rolę 11 Listopada.

  I – Ironia . Ironizowanie Peło przyniosło jak na narazie mało wymierne rezultaty. Dwujkowe „Obrady rządu” oglądało w TV miliony telewidzów – telewidzowie płakali ze śmiechu ze Słońca Peru i z POlityki opartej na straszeniu: „co będzie jak PiS wygra wybory” . Mimo wszystko polska naiwność sięgnęła ZENITU – Prawica 30%, Lewica 70% (PO,SLD,Paligłup,PSL). Wierzę w to że IRONIZOWANIE przyniesie wymierne skutki ale trzeba będzie trochę na to poczekać. Im więcej ludzi ironizuje – na ulicach w sklapach , u fryzjera etc. tym lepiej

  J – Jarosław Kaczyński – mąż stanu. Ma przed sobą niełatwe zadanie – musi odrodzić ! ! ! swoją partię.

  J – Jaruzel – Patriota Radziecki który w dalszym ciągu zamieszkuje naszą ojczyznę. W tym roku minęło 30 lat od wprowadzenia bezprawnego stanu wojennego.
  NIESTETY Jaruzel J – eszcze żyje :(

  K – Kobieta – więcej ich po stronie Peło – co może i nie jest zadowalające . Występują ewenementy po prawej stronie,rzadzko spotykane ale są ! EWENEMENTY pozytywne jak i niestety negatywne ! . Kobieta w XXI wieku ewoluowała – niesety na gorsze .Buta ,chamstwo ,upór,brak wiedzy,głupota,zbytnia pewność siebie – cechy nabyte w wyniku złej ewolucji. Wykształcenie nie zawsze przekłada się na mądrość oraz logiczne myślenie.
  p s Margaret Thatcher jest jedyna w swoim rodzaju – ideał kobiety polityka. Na drugą taką przyjdzie nam poczekać. W naszym województwie ! ! ! nie ma odpowiednika tej wielkej kobiety!
  Szacunek dla kobiet mądrych ,skromnych,spokojnych,takich które potrafią się zachować,takich które mierzą siły na zamiary,twardych w działaniu ale potrafiących słuchać,KOBIET DO TAŃCA ! I DO RÓŻAŃCA !

  L – Listy „do stawiania krzyżyków” – Tu i ówdzie mówiło się że bywały prywatne.

  M – Matactwo czyli innymi słowy zaradność PEŁO wobec kryzysu i problemów w kraju. Problemy budżetowe załatwiane są za pomocą i tak juz ubogiego społeczeństwa.

  N – NGO – strona niczego sobie. Ciekawa i treściwa
  Dodać należy że NGO powstało po PRZEGRANYCH wyborach samorządowych !
  Dwóch panów już nie będzie na „jedynkach”, ale któs być musi.

  O – Opozycja – niestety dalej jest nią Prawo i Sprawiedliwość Potrzeba O-dnowienia i O-drodzenia .NIESTETY oglądając pewne filmy na youtube nie mozna być pewnym konkretnych zmian !

  P – POstkomuna w dalszym ciągu przy korycie. Największą głupotą społeczeństwa było POnowne obdarzenie zaufaniem partii z rodowdoem PZPR.

  P – Pytanie na … – lewacki program , z lewackimi zaproszonymi gośćmi , program który reklamuje Homosiów . Program który POsiada nawet lewacki przegląd prasy negujący tygodnik nr.1 – Uważam Rze , co uważam za całkowitą profanację LEWAKÓW prowadzących „przegląd”.

  R – Rostek – jeden z głównych wrożbitów w KC PZPO. Jeden z twórców „zielonej wyspy”.

  S – Solidarna Polska – nie wiadomo czy „twór” ten wejdzie do sejmu . Na razie członkowie owego bytu NON-STOP wałkują słowa: PiS nie jest już w stanie wygrać żadnych wyborów, my chcemy być prawicą która wygrywa wybory. HOLA HOLA ! ! ! Najpierw myślcie jakby tu pokonać próg wyborczy a potem wygrać !

  T – Tragedia Smoleńska. W dalszym stopniu dochodzenie do prawdy utrudniane jest przez Donaldinio i jego kolesi, a także przez PRZEŁOŻONEGO Rudego czyli Vladka Putika.

  U – Uważam Rze – Jeden z plusów ubiegłego roku. Zdeklasował inne tygodniki .

  W – Wstyd. „WSTYD A.D. 2012” Coś co wyborcy Prawicy POwinii „budować” w umysłach naiwnej części społeczeństwa, robiąc to wszędzie – na ulicach , w sklepach, u fryzjera etc. Sposobów jest mnóstwo. Im więcej osób będzie ”gnębiło” kc pzpo tym lepiej. Trzeba pamiętać aby robić to w sposób zrównoważony !

  Z – do tej litery można przypiąć wiele słów – Zbigniew Ziobro ,ale także Zbytnia pewność siebie, Zapaść, Zwolnienia z pracy – przede wszystkim te masowe ale najbardziej odpowiednie będzie:

  Z – ZADŁUŻENIE

  Ż – życzę lepszego roku 2012

 3. Piotr Rubas
  | ID: 5c09a2a5 | #3

  Panie Zdzisławie!

  Ciekawie i treściwie

  Pozdrawiam z Kalisza

Komentarze są zamknięte