Parlament Europejski: kartki świąteczne bez motywów religijnych

Niezależna Gazeta Obywatelska

Parlament Europejski wydał sześć oficjalnych kartek z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na żadnej z nich nie ma nawet minimalnego odniesienia do chrześcijaństwa. Wielu parlamentarzystów złożyło protest w tej sprawie. „Motywy zaprezentowane na kartkach przypominają sowieckie święto zimy“ – skrytykowali deputowani.

Chrześcijańscy posłowie wezwali przewodniczących PE do wykazania w kolejnych latach troski o to, aby co najmniej trzy z sześciu oficjalnych kartek Bożonarodzeniowych przedstawiały chrześcijańskie motywy dla katolików, protestantów i prawosławnych.

Zdaniem parlamentarzystów, brak chrześcijańskich symboli ubliża wszystkim chrześcijańskim deputowanym, dlatego że płacą podatki i mimowolnie zostali postawieni przed „wyborem” tylko „sowieckich kartek z pozdrowieniami”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku odbył się podobny protest, gdyż w kalendarzu szkolnym Unii Europejskiej, który trafił do 3,3 mln uczniów, zaznaczono dni świąteczne wszystkich wielkich religii świata, ale bez świąt obchodzonych przez chrześcijan. Protest uwzględniono i w tym roku kalendarz na rok 2011/12 zawiera dni świąteczne wszystkich religii bez wyjątków.

Źródło: www.piotrskarga.pl, KAI

Komentarze są zamknięte