Greniuch: Chcemy potępić komunizm w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Niezależna Gazeta Obywatelska
Radio Opole informuje o pikiecie narodowej pod opolskim Ratuszem: Radykalni narodowcy zapowiadają na wtorek (13.12) antykomunistyczną manifestację. Około 50 – 60 osób pojawi się w opolskim rynku o godz. 18:00. – Chcemy potępić komunizm w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ale też sprzeciwić się reakcji policji i władz na Marsz Niepodległości z 11 listopada – mówi Tomasz Greniuch, lider opolskiej brygady Obozu Narodowo-Radykalnego.

Chodzi tu zarówno o represje wobec uczestników, jak i pogląd samego Marszu Niepodległości, jaki obserwowaliśmy w mediach, które uważamy na dzień dzisiejszy za właściwie media reżimowe. Sprzeciwiamy się metodom, jakie zastosowano podczas Marszu Niepodległości, które jednoznacznie według nas przypominają metody rodem ze stanu wojennego – wyjaśnia Greniuch.

W manifestacji wezmą udział nie tylko członkowie ONR-u, ale też Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej. Będą też działacze z kręgu Młodych Konserwatystów.

Zostaliśmy poinformowani o organizowaniu pikiety antykomunistycznej w centrum Opola – mówi rzecznik prezydenta miasta Alina Pawlicka-Mamczura. – W takich przypadkach zawsze przekazujemy tę informację policji i straży miejskiej – dodaje.

Jeżeli natomiast przesłanki mówią o tym, że taka manifestacja, pikieta, zgromadzenie, może stanowić zagrożenie porządku publicznego, życia i zdrowia innych obywateli, mamy prawo wydać decyzję zakazującą jej organizacji. Nie widzieliśmy w tym przypadku takich przesłanek – podkreśla rzecznik prezydenta.

Autor: Aneta Skomorowska (oprac. Wanda Kownacka)  za: http://www.radio.opole.pl/

Komentarze są zamknięte