W niedzielę zakończenie jubileuszowego roku stulecia harcerstwa

Niezależna Gazeta Obywatelska

100 lat temu we Lwowie pierwszy polski skaut Andrzej Małkowski rozkazem L1/11 powołał do życia pierwsze drużyny harcerskie. Ten moment przyjęto jako początek polskiego ruchu harcerskiego. W mijającym już roku 2011 organizacje harcerskie zorganizowały szereg wydarzeń upamiętniających 100-lecie swojej idei. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w sierpniu 2011 zorganizował w Krakowie Zlot 100-lecia Harcerstwa, wcześniej – w maju odbyła się wielka wyprawa instruktorów tej organizacji do Lwowa, gdzie w r. 1911 powstały pierwsze drużyny. W minioną sobotę w Kluczborku odsłonięto pomnik 100-lecia harcerstwa. Czas na podsumowanie jubileuszu.

Uroczysta Msza Święta kończąca jubileuszowy rok stulecia harcerstwa odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2011 r. o godz. 16.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Grota-Roweckiego w Opolu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich byłych i obecnych harcerzy niezależnie od przynależności organizacyjnej, rodziców, a także wszystkich sympatyków ruchu harcerskiego. Po mszy w salce katechetycznej tutejszej parafii odbędzie się krótki kominek, podczas którego będziemy mieli okazję przypomnieć sobie harcerskie piosenki i spotkać przyjaciół z dawnych harcerskich lat.

Serdecznie zapraszamy!

CZUWAJ

Autor: phm. Bolesław Bezeg HR, hufcowy Opolskiego Hufca Harcerzy ZHR im. Szarych Szeregów

Komentarze są zamknięte