Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności w najbliższy weekend

Niezależna Gazeta Obywatelska

W najbliższy piątek i sobotę (9-10 grudnia), pod hasłem „Tak, pomagam!” odbędzie się I Ogólnopolska Zbiórka Żywności, której organizatorem jest Caritas Polska. Włączy się w nią także Caritas Diecezji Opolskiej. Zbiórka zostanie przeprowadzona w  kilkunastu sklepach sieci Netto i Biedronka na terenie Opola, Nysy, Kluczborka i Kędzierzyna-Koźla. Akcję przeprowadzi około 170 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas. Pojemniki na żywność będą wystawione w marketach w godzinach od 10 do 18.

Opolska Caritas zachęca do przekazywania produktów z długim terminem ważności i łatwych do przechowywania takich jak: cukier, mąka, ryż, kasza, makaron, puszki, konserwy, herbata, kawa, słodycze itp. Zebrane artykuły trafią do pięciu kuchni Caritas dla ubogich na terenie diecezji opolskiej oraz hospicjum stacjonarnego w Starych Siołkowicach.

Wedle danych statystycznych GUS, w Polsce z powodu skrajnego ubóstwa cierpi dwa miliony osób, a 26% gospodarstw domowych nie może zaspokoić bieżących potrzeb w zakresie wyżywienia.

Autor: Łukasz Woźniak, Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte