Watch DOG: Dziwna pomyłka na stronie Głogówka

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Niedawno dostaliśmy e-mail z ciekawą informacją.

„Szanowni Państwo, informuję, że na stronie UM w Głogówku (www.glogowek.pl) obok informacji o protokole ze spotkania z NGO znalazło się zdjęcie protokołu z wykonania kary śmierci na Żołnierzu Wyklętym, gen. Sojczyńskim zrehabilitowanym w 2009 r. przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Niestety nie zostało opatrzone ono żadnym komentarzem. Uważam, że jest to uwłaczające dla pamięci o tym wielkim Polaku. Ja jako młody człowiek (22 lata) i wielu moich przyjaciół zwracamy się do Państwa z prośbą o interwencję w tej sprawie w urzędzie. Najlepiej byłoby, gdyby oprócz przeprosin na stronie pojawiła się także w ramach zadośćuczynienia nota biograficzna o bohaterze. Myślę, że zechcą Państwo zainterweniować. Bardzo o to prosimy. Z wyrazami szacunku

Szybko sprawdziłem znajdujące się w nim informacje. I cóż się okazało? Otóż, Rano na stronie Urzędu Miasta w Głogówku faktycznie widniało zdjęcie z protokołu wykonania kary śmierci na gen. Stanisławie Sojczyńskim.

Po południu tego samego dnia protokół został zdjęty z oficjalnej witryny Urzędu Miasta w Głogówku, a administrator strony załączył przeprosiny:

Bardzo przepraszam za umieszczenie nieodpowiedniej grafiki na stronie www.glogowek.pl do artykułu „Protokół z konsultacji w sprawie projektu „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego  na rok 2012″ dla gminy Głogówek spisany w dniu 13 października.2011 r.” Grafika została umieszczona przez pomyłkę.

Administrator strony
Karol Trinczek

Bardzo nas zaciekawiło to, że na stronie urzędu znalazł się protokół zgonu gen. Sojczyńskiego? Niestety nie udało nam się już tego ustalić. Natomiast jest to doskonała okazji, by przypomnieć postać generała.

Stanisław Sojczyński  ps. „Warszyc” (ur. 30 marca 1910 w Rzejowicach, zm. 19 lutego 1947 w Łodzi) był kapitanem piechoty Wojska Polskiego i Armii Krajowej, organizatorem i dowódcą Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Za tą ostatnią działalność dostał wyrok śmierci wraz z jego najbliższymi żołnierzami z KWP. Więcej o tej wyjątkowej postaci polecamy biografię na podziemiezbrojne.blox.pl.

Autor: Watch DOG

  1. O_f
    | ID: 7c7e5882 | #1

    Teraz ten protokół pojawił się na stronie NGO! To jest w porządku??????!!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte