List otwarty w obronie obecnego kształtu „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Dziennik „Rzeczpospolita” i tygodnik „Uważam Rze” to tytuły prasowe pozytywnie wyróżniające się na polskim, generalnie  lewicowym,  rynku medialnym. Kierowane przez red. Pawła Lisickiego redakcje prezentują w sposób wiarygodny poglądy konserwatywno-liberalne. Sukces czytelniczy i rynkowy obu tytułów pokazuje, że są to bardzo ważne media dla dużej części polskiej opinii publicznej. Zmiana ich kształtu redakcyjnego byłaby poważnym ciosem dla pluralizmu w naszych mediach. Oznaczałaby też, że rynek medialny zostaje niemal całkowicie ujednolicony, co niewiele ma wspólnego ze zdrową demokracją w stylu zachodnim.

***

Szanowni Państwo, otrzymaliśmy poniższy list od grupy polskich intelektualistów, zaniepokojonych nieoficjalnymi informacjami o możliwej niestety pacyfikacji „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”, z prośbą o udostępnienie naszej skrzynki redakcyjnej, co niniejszym czynimy. Państwa poparcie, jeśli to możliwe (ale niekonieczne) z kilkoma zdaniami Państwa komentarza, prosimy nadsyłać na adres:

[email protected]

W imieniu inicjatorów dziękujemy. Prosimy też o pomoc w kolportażu niniejszego listu w mediach społecznościowych.

 1. | ID: a78a3c3c | #1

  Może ktoś by podpowiedział partii PIS aby uruchomiła swoją telewizje.
  PO ma TVN
  PSL ma TVR
  SLD ma SUPERSTACJE TV
  PIS ma ?? TV TRWAM
  a może by tak utworzyć TV TRWAM 2 z pomocą o.Dyr. Rydzyka.
  Może warto to przemyśleć.
  Bez swoich mediów nie ma szans na pokazanie prawdy o nas o Polsce w real sytuacji.

 2. | ID: 574f89fe | #2

  Nieee!!! Tylko nie to!! Nie mogą nam zabrać Uważam RZe i Rzepy. One są niezbędne dla zdrowia i istnienia narodu polskiego. Zróbmy wszystko by istniały!

Komentarze są zamknięte