Nieoficjalne wyniki PO – 6 mandatów, PiS – 3 mandaty

Niezależna Gazeta Obywatelska14

Według nieoficjalnych danych z PKW brak jeszcze potwierdzenia z niektórych komisji z 4 gmin m.in Kędzierzyn-Koźla czy Otmuchowa Platforma Obywatelska wygrała wybory parlamentarne na Opolszczyźnie i zdobyła  6 mandatów. PiS 3 mandaty, SLD, MN, Ruch Palikota po  1 mandacie. PSL bez mandatu. To informacje z 8.00 rano.

Według wstępnych – nieoficjalnych wyników – w Sejmie Opolszczyznę będą reprezentować:

Leszek Korzeniowski (PO)
Janina Okrągły (PO)
Tadeusz Jarmuziewicz (PO)
Andrzej Buła (PO)
Brygida Kolenda-Łabuś (PO)
Rajmund Miller (PO)

Jerzy Żyżyński (PiS)
Sławomir Kłosowski (PiS)
Patryk Jaki (PiS) – to trzeci wynik. Minimalny znak zapytania czy będzie 3 mandat. Gdyby tak w jego miejsce do Rady Miasta Opola wszedłby Marek Samborski (PJN) .

Adam Kępiński (Ruch Palikota)

Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka)

Tomasz Garbowski (SLD)

Mandatu nie zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe. W PO jeszcze nadzieje może mieć Łukasz Tusk o wejście do Parlamentu.  Do końca trwa liczenie.

Trzech senatorów z Platformy Obywatelskiej – wynika z nieoficjalnych wyników niedzielnych wyborów.

Piotr Wach (Opole i powiat opolski), tu drugi wynik miał Stanisław Nicieja.
Aleksander Świeykowski (okręg wschodni: Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, Krapkowice, Olesno), tu blisko za nim Józef Kotyś.
Ryszard Knosala (okręg zachodni: Nysa, Prudnik, Brzeg, Namysłów, Kluczbork). Tu drugi wynik miał Janusz Sanocki.

Oprac. Tomasz Kwiatek

 

 1. Eleonora
  | ID: dcc66603 | #1

  Trzymam kciuki za… pana Jakiego!
  Naprawdę!
  Panie Januszu S. przeczytałam Pańską wypowiedź
  ” Jarek musi odejść”
  Nie ma Pan racji! To PIS musi odejść! Musi! I na ich zgliszczach powstanie coś o polskim i narodowym chrakterze. Inaczej będziemy bez końca karmieni papką bogo-ojczyźnianą bez wpływu na rzeczywistość! My tu pitu-pitu, a Chazaria powstaje w szybkim tempie…
  Co do pana Patryka, naprawdę pragnieniem moim jest zdobycie przez niego mandatu. Będzie właściwym człowiekiem obok pana Palikota. I teraz w takiej naprawdę marnej obsadzie Parlamentu ( a dlaczego miała być niemarna, skoro wyborcy marni, nie poszukujący Prawdy?)będziemy panu sekundować jak pan zawalczy o swoich Rodaków. Na pierwszy ogień pójdzie sprawa Życia Nienarodzonych… Będziemy na pana spoglądać. Jak się pan skompromituje- to z miejsca to panu wytkniemy. Zobaczy pan. Sprawa Honoru bywa problematyczną…
  A pan Palikot i jego Ruch jest wytworem naszych zaniechań braku wychowania i zaniechań Kościoła w Polsce. Może teraz Wielebni raczą przebudzić się i jak za czasów Prymasa Tysiąclecia, zacząc wspólpracować i wychowywać Polaków?! Bo jak nie, to Palikot „polski Zapatero” z przyjemnością uczyni to za Was!
  Cóz to znaczy, że o Nergalu odważył się głośno i negatywnie wypowiedzieć się jeden Ordynariusz… A reszta co?!?! Śpi?! czas sobie uświadomić, że lepiej to już było!
  Wychowanie bywa trudnym i żmudnym zadaniem, i pod uwagę należy brać cnotę długomyślności. Nie od razu zdobądziemy wolność! Ale do licha, nie może wychowywać nas taki pan Rewiński z Polskiej Partii Piwa! Zwariowaliście, promując tego gościa!??! I jego synka, kandydata na posła pana Jonasza z PISu?!
  Swoją drogą coś za wiele mamy kandydatów: Dawidów, Jonaszów itp…:)))
  Wystarczy spojrzeć co ten gość, satyryk z „bożej łaski”wyprawiał wcześniej z Piaseckim w programie TVN ” Ale plama” itp…
  Nie pamiętacie tego?! Wyrzućcie tototo z paska portalu:((((
  Polecam zapominalskim autorską wypowiedź z czasów jego sejmowej hucpy:

  Jesteśmy zatruwani ołowiem i stopień jego stężenia w powietrzu, jak również ilość spożywanego alkoholu wysokoprocentowego powodują, że jesteśmy społeczeństwem agresywnym, nietolerancyjnym i może temperatura na tej sali również jest wypadkową tego zjawiska.
  Opis: przemówienie sejmowe w sprawie paliw.
  Źródło: Stenogramy z posiedzeń Sejmu 4 lipca 1992

  Naprawdę:
  TAKOM POLSKIE CHCECI MNIEĆ?! panowie patryjoci?!!?
  Pożegnam się.

 2. Jarząbek
  | ID: 2054402e | #2

  O widzę, że Godzilla z RM szybko próbuje się zreflektować w obliczy faktu wejście Jakiego do Sejmu. Teraz to dla pani już nie jest „chłopiec z butonierką”, prawda? Naprawdę marna próba zatarcia poprzednich czynów.
  A co do PiS i budowania na jego zgliszczach czegoś nowego to chyba pani nie zauważyła, że od 6 lat wszyscy walą w tą formację jak w bęben próbując ją zniszczyć. I co? I nic. Po 6 latach medialnej nagonki i szczucia, jak PiS miał ok 30 % tak ma je dalej. Przy takim nagromadzeniu sił i środków jakie zastosował „salon” to PiS powinien być zmiażdżony. I to jest prawdziwa siła tej partii i baza wyjściowa do przejęcie w końcu władzy. I tylko taki margines jak pani ciągle tego nie zauważa i dalej jątrzy.

 3. | ID: 4249f43d | #3

  A to cenzura już w NGO a gdzie mój wpis z 10.20

 4. | ID: 60673c86 | #4

  W spamach go nie ma tak więc coś po drugiej stronie nie zadziałało. Jeszcze raz prosimy napisać :)

 5. Eleonora
  | ID: dcc66603 | #5

  Jarząbek

  Właściwa dla ciebie ksywa:)))

  heheheheheh!!!!!!!

 6. Eleonora
  | ID: dcc66603 | #6

  Jejku, ale z ciebie pa…nt:((
  coście przez te 6 lat dobrego zrobili, partyjniacy!?
  No co?! Ruszylismy do przodu?!
  Przypominam ci Jarząbku (hihihih) że frakcja Zakonu PIS, weszła do Parlamentu!
  I o to chodziło! Chyba nie jesteś tak bezmyslny i nie myślisz,że PIS usuwając porządnych i kompetentnych ludzi na odleglejsze miejsca, brał pod uwagę ” Dobro Polski”?!?!?!
  Jejku…. macie rację!
  Rewiński jest wasz! Nie usuwajcie go z portalu:))
  A co do pana Jakiego, uprzejmie cię informuję, że jak na godzillę przystało, przyjemniaczku, będę monitorować poczynania mojego ” chłopca z butonierką”
  Solennie obiecuję!
  I tak, na pierwszy rzut: oczekuję projektu Ustawy ( nie uchwały chłopcze, nią możesz wprowadzić Dzień Hipokryty, zamiast np. Dnia Kota) ustawy o zniesieniu progów wyborczych dla MN:)))
  Potem przejdziemy do poważniejszych rzeczy, jak ochrona życia:))
  Pamiętaj Jarząbku, że będę wciskać wam narodowe glany, w które nieopacznie wskoczyliście!
  Pa, mądralo, Grzesiu mój ulubiony:)))

 7. | ID: b10e4810 | #7

  w samach mnie nie ma a gdzie wpis J.Sanockiego też w spamach go nie ma bona ten wpis odpisywałem

 8. Jarząbek
  | ID: ad39a3d9 | #8

  Niech się pani nie wysila – chciała napisać po prostu – palant. Czy pani naprawdę myśli, że można kogoś obrażać i ubliżać myśląc, że taka postawa pozostanie bez żadnej reakcji? Ja też panią mógłbym nazwać starą, wredną, tłustą, krową ale ze względu na kulturę i szacunek do starszych tego nie robię.
  I ciągle ujada pani, że wszystkiemu winne jest partyjniactwo. To w takim razie proszę mi wskazać jakąś alternatywę dla systemu partyjnego, jakiś ustrój państwowy, który dobrze funkcjonuje bez istnienia organizacji zwanych partiami politycznymi? Bo np. w Europie mamy tylko jeden taki kraj, i to jest akurat ten, którego ustrój razem z panem J.S tak bardzo broni – nazywa się on Białoruś.

 9. Tomasz
  | ID: 68c04a17 | #9

  Jarząbek :O widzę, że Godzilla z RM szybko próbuje się zreflektować w obliczy faktu wejście Jakiego do Sejmu. .

  Bieniarz a to niby komplement?
  Przestań hipokryto ukrywać się pod setkami nicków bo rozdwojenia jaźni dostaniesz. Nie stać Ciebie na cywilną odwagę i na pisanie pod jednym nickiem, musisz za każdym razem je zmieniać?

 10. Eleonora
  | ID: 0ae3a1d2 | #10

  Widzisz Jarząbku, dlaczego twój nick pasuje jak ulał do osobowości:))
  Zapewniam Cię, że jest drobna róznica pomiędzy systemem partyjnym, a zwykłym partyjniactwem!
  wide: status pana Sanockiego, kandydata na senatora, który w odpowiednim czasie przestał ” podobać” się partyji….
  Żałosny jesteś, więc nawet nie chce mi się z tobą dyskutować.
  Specjalnie dla ciebie- z pozdrowieniami:)

  http://www.youtube.com/watch?v=DhecpGGOP40

 11. Ryszard Ochódzki
  | ID: 817749a5 | #11

  Widzę, że brak merytorycznych argumentów zastępuje pani dziecinną grą słówek – „system partyjny”, „partyjniactwo”. I naprawdę proszę innych nie obrażać nazywając „żałosnymi”, bo używając takich określeń wystawia pani świadectwo jedynie sobie, i te słowa świadczą głównie o pani. Ja też mógłbym tutaj pojechać taką „wiąchą”, że samo jej czytanie było by już ciężkim grzechem, z którego musiała by się pani wyspowiadać.

 12. Eleonora
  | ID: 29246317 | #12

  Widzę, że dla pana Ochódzkiego ( czyżby kolejny klon?!) argument merytoryczny mieści się w jednym słowie ” Godzilla”
  To by się nawet zgadzało definicją partyjniaka:))
  żałosnego partyjniaka:))

 13. Ryszard Ochódzki
  | ID: 817749a5 | #13

  @Eleonora
  Po twoich wypowiedział widać jaka jesteś zakłamana. Najpierw próbujesz „słodzić” Jakiemu, bo wiesz, że dostał się do Sejmu. A jak już ktoś wytkną ci twoją obłudę to ujawniłaś swoje prawdziwe oblicze i to co sądzisz o nowym pośle.

 14. Eleonora
  | ID: 29246317 | #14

  Proszę mi wskazć w którym miejscu ” słodzę” Jakiemu!?
  Od początku mówię ( i to głośno), że pan Jaki nie jest z mojej bajki, lichy z niego narodowiec ( z kwiatkiem w butonierce:))
  Nie był łaskaw stanąć na wysokości zadania w małych, lokalnych sprawach, więc nie mam złudzeń, że stanie w obronie niszczonego narodu.
  Rozumie pan Ochódzki?!

  PS> A piszę jedynie, że będę monitorować jego działalność w Sejmie. I tyle.

Komentarze są zamknięte