Watch DOG: Gazetka Wyborcza PO

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Wczoraj na światłach przy ul. Oleskiej w Opolu siedząc w samochodzie, otrzymałam bezpłatną gazetkę. „Jak dają to biorę, jak biją to uciekam” – pomyślałam biorąc gazetkę. Wyciągając z samochodu zakupy, wzięłam również gazetkę. Patrzę, oglądam. Okazało się, że to „Panorama Silesia”, którą widziałam kiedyś, jak byłam w Katowicach. Odwracam gazetkę, a na ostatniej stronie poseł Korzeniowski ze sloganem wyborczym „Konkrety nie slogany”.  Gazetka coraz bardziej mnie zaciekawia. Przyglądam się stronie tytułowej, a tam reklama „Testów Sprawności Piłkarskiej Województwa Opolskiego” pod patronatem Andrzeja Buły, Prezesa MKS Kluczbork. I wszystko jasne – myślę sobie zamiast robić obiad, zabieram się za szczegółowe studiowanie gazetki. Otwieram z zaciekawieniem, a na drugiej stronie wielka reklama Adama Krupy z PO, kandydata na posła z Opolszczyzny. Na trzeciej stronie długi wywiad z Andrzejem Bułą i pytania typu: „Czemu zawdzięcza pan tak dużą popularność? MKS-owi Kluczbork, któremu pan prezesuje?”. No nie mogę, myślę sobie. Otwieram kolejne stronę , a tam na czwartej i piątej kolejny wywiad z „opolską dziouchą”, czyli posłanką Janiną Okrągły. Zdjęcia znajome – z ulotek i bilbordów wyborczych. Potem mamy komentarz Łukasza Tuska pt. „Ekologia przede wszystkim” do tekstu Tomasza Adamca pt. „Pomyślnych wiatrów”. Na szóstej stronie artykuł pt. „Pogoda dla Opolszczyzny” o inicjatywie Macieja Sonika, starosty z PO i kandydata do Sejmu RP o tym, by Opole znalazło się na mapach podczas prezentowania pogody w TV. Potem mamy „Panoramę Targową”  i informacje m.in. z  Bytomia. „Czy coś jeszcze może mnie zaskoczyć” – myślę sobie choć już jestem mocno spóźniona z obiadem dla rodziny. Ależ tak! W środku ulotka prezesa Buły z PO. Na końcu jeszcze reklama wyborcza Łukasza Tuska oczywiście bez twarzy, za to z wielkim, rzucającym się w oczy nazwiskiem Premiera.

Zdziwiona, zaciekawiona faktem, że opolska Platforma Obywatelska korzysta z usług gazety z Katowic myślę intensywnie próbując sobie przypomnieć skąd znam tę gazetkę. Eureka! Już wiem! Dostałam ją jak byłam w biurowcu na Europejskim Kongresie Gospodarczym! Pamiętam, że uderzyło mnie wówczas to, że przed biurowcem nie wywieszono ani jednej biało-czerwonej flagi. Zaraz zaraz – myślę sobie – a może sponsorem kampanii wyborczej jest MKS Kluczbork, skoro ma reklamę na pierwszej stronie? Nie, chyba nie… Aby wyjaśnić sprawę czytam słowo wstępne od Naczelnego „gazetki wyborczej”. Okazuje się, że „Panorama Silesia” po raz pierwszy, razem z kandydatami PO, chce dotrzeć do mieszkańców Opolszczyzny w nakładzie 50 000 egzemplarzy. Czyżby „Gazeta Wyborcza” to dla opolskiej PO zbyt mała pomoc, aby wygrać wybory!

Autor: Watch DOG

  1. Konserwatysta
    | ID: 157a888d | #1

    Ta…. Mniejszość już weszła w platformę tak głęboko, że nawet sami Platformiacy nie wiedzą czy jeszcze są Platformą czy już Mniejszością… z opolską dziołchą na czele, a inne nazwiska też warto prześledzić.

Komentarze są zamknięte