PiS z jednym kandydatem do Senatu

Niezależna Gazeta Obywatelska20

Okazuje się, że jedynym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu na Opolszczyźnie jest Sławomir Brzeziński startujący z Opola. Ordynacja jest okrutna, jednak ważna jest też decyzja regionu o tym kto w wyborach wystartuje. Lider PiS w regionie Sławomir Kłosowski nie potrafił przez cztery lata zadbać o wykreowanie silnej osobowość, która mogłaby powalczyć w okręgach jednomandatowych. Nie próbował powalczyć o prof. Marka, dra Ciecierskiego, czy prof. Roznocha.

Zdzisław Krzysztofka nie może kandydować, ponieważ służba cywilna jaką pełni mu na to nie pozwala. Człowiek, który jest zatrudniony w Kuratorium Oświaty, traci prawa demokratyczne nadane mu przez państwo i zabrane zarazem. Jednak, kto dobrał kandydata i umożliwił mu start? Lider regionu.

Przepisy w demokratycznym kraju praktycznie utrudniają demokratyczne funkcjonowanie. Albo urzędnik jest zastraszany przez swojego przełożonego, albo nie może z powodów prawnych kandydować. Chora sytuacja, która nadaje się do komisji „Przyjazne Państwo” prowadzonej przez specjalistów, a nie przez ludzi przyjaznych PO lobbujących własne pomysły.

Janusz Sanocki, to natomiast inny przypadek. Partia wycofała swoje poparcie dla jego kandydatury, przez co nie może on prowadzić kampanii, ponieważ nie posiada swojego komitetu wyborczego. Jednym słowem paranoja. A wszystko przez nagłośnione przez media słowa jakie wydawca „Nowin Nyskich” wypowiedział o Białorusi. Zadam więc jeszcze raz podstawowe pytanie, kto udzielił i rekomendował poparcie Januszowi Sanockiemu? Oczywiście lider Kłosowski doskonale wiedział o poglądach Sanockiego i o jego wycieczce na Białoruś (pisaliśmy o tym zresztą nie raz). Niestety, Kłosowski zamiast stanąć w obronie Sanockiego, któremu zaproponował start z listy PiS do Senatu, po medialnej nagonce wycofał się daleko w kąt, aby tylko przypadkiem jakaś zabłąkana kulka propagandy nie trafiła go.

Prawo i Sprawiedliwość ma więc nikłe szanse na zdobycie mandatu senatorskiego na Opolszczyźnie w tych wyborach. Potrzebne są zmiana lidera partii, potrzebne są zmiany w zarządzaniu partią w regionie tak, aby w przyszłości podobne sytuacje się nie powtarzały. Sławomir Kłosowski jest zdecydowanie liderem o słabej pozycji w partii, a po zamieszaniu z listą do Sejmu  pozycja ta jeszcze bardziej osłabła. Czy dziwić się więc można, że tylko ludzie mocno zmobilizowani tacy jak Sławek Brzeziński kandydują? Dlatego całą winą za obecną sytuację obarczył bym szefa regionu Posła Sławomira Kłosowskiego, który po odejściu z biura Patryka Jakiego nie potrafi zorganizować prezentacji kandydatów na wielkiej konwencji wyborczej jak to miało miejsce podczas wyborów samorządowych. Jednak idą wybory, i być może wraz z nimi idą również zmiany?

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Sławek O.
  | ID: 3f2048b2 | #1

  Panie Żygadło chciałem zapytać ile plakatów i ulotek wyborczych wydał jedyny kandydat PiS do Senatu, zaufany jednego z aktywnych kandydatów na posła oraz mniemam Pana kolega.

  podpowiem panu: 0

  i ten jedyny kandydat nie był promowany przez obwinionego przez Pana posła.

  więcej obiektywizmu

 2. Krzyżanowski
  | ID: b53a2de7 | #2

  Żle sie dzieje w opolskim PiS-ie ,są na to liczne przyklady. Czas na zmiany.

 3. Anonim
  | ID: ece0ece8 | #3

  Ale Patryk Jaki nie odszedł z biura posła, jak początkowo zamierzał, tylko wziął urlop, który mu zresztą przysługiwał. Autor nie zweryfikował tej informcaji tylko oparł się na pierwszym medialnym szumie w tej sprawie, który poźniej nie został sprostowany.

 4. Janusz Sanocki: A ja to co?
  | ID: 28ed3a31 | #4

  Moi Drodzy!
  A ja to co? Jestem nadal kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, z tym że partia cofnęła mi rekomendacje.
  Ale ja nie cofnąłem żadej rekomendacji PiS-owi i zamierzam i w wyborach i po wyborach nadal reprezentować PiS, a zwłaszcza walczyć ze szkodliwymi rządami Platofrmy.
  Pozdawiam
  Janusz Sanocki

 5. Janusz Sanocki: A ja to co?
  | ID: 28ed3a31 | #5

  i jeszcze jedno. W moich słwoach o Białorusi nie było nic nagannego. Kierownictwo PiS jednak uznało, że nie będzie sie ciagle tłumaczyć za rzekome popieranie (rzekomego) zwolennika Łukaszenki. Nie mam do nich pretensji, zwłaszca, że w niczym mi to nie przeszkodziło. Zanim jeszcze cofnięto mi rekomendację wpłaciłem pieniądze na plakaty i ulotki i otrzymałem od pełnomocnika zlecenie na ich druk. Mam więc „wyborczą amunicję” i prowadze kampanię bezpośrednią. Taką zreszta jaka zamierzałem prowadzic.
  Polecam wszystkim odsłuchanie wczorajszej debaty w RAdio Opole.
  Pozdr
  JS
  http://wybory.radio.opole.pl/debaty/debata-w-radiu-opole-28-09.html

 6. Eleonora
  | ID: 6a25a5d7 | #6

  Eeee, tam!
  Zachowuje się pan Janusz jak zakochana bez pamięci ( i rozumu) odtącona kobietka!
  Kogo tutaj reprezentować, hę?! Pana posła, co też kilka razy na dzień zmienia poglądy polityczne?!
  Ze szkodliwymi rządami PO można walczyć niekoniecznie będąc w PISie.
  Przecież Pan o tym wie!? Komu więc potrzebna jest taka wazelinowa lojalność:)
  Włóż Pan kontusz, bo w liberii jest Panu nie do twarzy( choć guziczki ma przyciągające, ale złocone tylko, panie Januszu, złocone,,,,)

 7. Janusz Sanocki – Walka trwa!
  | ID: 28ed3a31 | #7

  Moi Drodzy!
  Kampanię prowadze normalną, bo zaraz na początku wpłaciłem pieniądze i dostałem z PiS-u zlecenie na druk ulotek i plakatów, tudzież materiały prasowe. „Amunicje wyborczą” więc posiadam i prwoadze kampanie bezpośrednią, taką jaką miałem zamiar prowadzić. Bo na bilbordy i tak mnie nie stac.
  Tak więc – walka trwa!
  Polecam wszystkim wczorajsza debate w Radio Opole.
  http://wybory.radio.opole.pl/debaty/debata-w-radiu-opole-28-09.html
  Pozdrawiam
  Janusz Sanocki

 8. Janusz Sanocki – Walka trwa!
  | ID: 28ed3a31 | #8

  Droga Eleonoro!
  Jak mawiał Marszałek Piłsudski, „Jesli się chce urpawiać politykę….” (resztę pani zna).
  Nie ma szans dzisiaj na inna skuteczną opozycję wobec PO poza PiS-em.
  Jako niezależny kandydat nie miałbym szans i nie startowałbym. Z mojej strony to nie wazelina, ale realizm.
  Ale miło, że czuwa Pani nad moim kręgosłupem (moralnym).
  Serdecznosci
  JS

 9. Janusz Sanocki – Walka trwa!
  | ID: 28ed3a31 | #9

  Kampanię prowadzę bezpośrednią, ulotki i plakaty wydrukowałem (na zlecenie pełnomocnika PiS) jeszcze przed cofnięciem rekomendacji, wiec „amunicje” mam. Bilbordów i tak nie miałem zamiaru stawiac, bo nie mam na to kasy.

 10. Eleonora
  | ID: 6a25a5d7 | #10

  Dziękuję za propozycję postawienia kurnika:)
  Jednakże rozważam, czy w świetle faktów:

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kurski-koalicja-z-pis-po-jest-jeden-warunek,1,4860550,wiadomosc.html

  Będzie pan Janusz w opozycji czy koalicji?!
  Hmmm…..
  Ale wygranej życzę!

 11. | ID: 6e77d9f7 | #11

  Eleonoro ty jesteś przeciwnikiem Prawa i Sprawiedliwości czy zwolennikiem. Bo jeśli zwolennikiem to raczej powinnaś wspierać Janusza Sanockiego a nie opowiadać dyrdymały .
  Może ciebie ktoś odtrącił. Ciekawe czy chociaż wiesz jakie plany ma J.S. do zrobienia w Senacie? Najlepiej to tylko narzekać i krytykować. Pochwal się co zrobiłaś aby wygrał PIS.
  A J.S. dziękuje za nieugiętą postawę wojownika tak trzymać. Ma pan bardzo duże szanse wygrać i ciekawy jestem czy PIS będzie mówił wtedy że był pan niezależny czy z PIS.

 12. Eleonora
  | ID: 6a25a5d7 | #12

  PIs nie jest moją partią. Nie wstydzę się tego mówić. Bo dlaczego miałby być moją ” wymarzoną” skoro już raz byli u władzy i…?!
  Proszę nie zachowywać się tak, jakby się nic nie stało.
  Nie znam planów pana Sanockiego, bo skądże mam je znać? Mam nadzieję, że pragnie dobra dla naszej ojczyzny.
  A, że nie o wszystkich kandydatach mogę mieć równie dobre zdanie i nadzieję, że coś tam dobrego uczynią, to już inna rzecz!
  Mnie nikt nie musiał odtrącać, gdyż nie jestem typem jakiegoś partyjniaka, który dla partii zrobi- Wszystko.
  Ja pragnę dobra Polski( którego ciągle nie widać) a niekoniecznie jakiejś partyjki. Bo one przychodzą i odchodzą, a Polska zostaje…. inna rzecz w jakim stanie nam ją wszelkiej maści partyjniacy zostawiają?!?!
  I nie narzekam, a krytykować mogę, bo i mam za co, nieprawdaż!?

 13. | ID: 6e77d9f7 | #13

  Jeśli ktoś ciekawy poglądów Janusza Sanockiego podaje link do debaty w radiu OPOLE
  http://wybory.radio.opole.pl/debaty/debata-w-radiu-opole-28-09.html

 14. | ID: 6e77d9f7 | #14

  Jeśli ktoś ciekawy poglądów Janusza Sanockiego podaje link do debaty w radiu OPOLE

  http://wybory.radio.opole.pl/debaty/debata-w-radiu-opole-28-09.html

 15. Janusz Sanocki – Walka trwa!
  | ID: 28ed3a31 | #15

  Moje plany są jawne, publikuje je w moich materiałach. Dotyczą reformy wymiaru sprawiedliwości (wybieralność sedziów i prokuratorow) i wprowadzenia przynajmniej 2/3 JOW w wyborach do sejmu.
  A pierdoły, które opowidają moi konkurenci, to niestey bajki dla naiwnych. Prof. Knosala coś opowidał o „innowacyjności przedsiębiorstw”, którą się chce zająć w senacie. To trzeba być senatorem, żeby roziwjac projekt pn. „Innowacyjnosć”. Kaziu Łukawiecki mwił o swojej wrazliwosci na cierpienia i że „chce pomagać”. Powinien zostac sanitariuszem. Oprócz mnie tylko Tadeusz Konarski z Kluczborka wie po co kandyduje i do czego słuzy Senat. Pozostali opowiadają – przykro mi to mówić – banialuki.

 16. Sławek O.
  | ID: 3f2048b2 | #16

  naszczęście Radio Maryja w pełni popiera PiS

 17. | ID: 6e77d9f7 | #17

  Eleonoro dzięki za merytoryczną odpowiedz szacun.

 18. | ID: 6e77d9f7 | #18

  Eleonoro ale mnie trapi twoje zdanie cyt.”Kogo tutaj reprezentować, hę?! Pana posła, co też kilka razy na dzień zmienia poglądy polityczne?!”. Raz że Janusz Sanocki nie jest posłem a dwa podaj przykłady zmieniania poglądów J.S.

 19. Eleonora
  | ID: 6a25a5d7 | #19

  angor50

  Ależ ja nie miałam na mysli pana Sanockiego!
  Przecież pan Janusz nie miał przyjemności być posłem?!
  Myslę raczej o aktualnych:))
  Pozdrawiam.

 20. | ID: 5e757c5b | #20

  http//www.wolnapolska.blog.com to jest bardzo ciekawy link dla tych co nie wiedzą w jaki czasach żyją i w jakim kraju.

Komentarze są zamknięte