Msza św. za pomordowanych w „Śląskim Katyniu”

Niezależna Gazeta Obywatelska1

W sobotę  24 września 2011 r.  o godz. 11.00 zostanie odprawiana Msza święta  w „Śląskim Katyniu”  w lesie  Hubertus  na polanie  przy Krzyżu  we wsi  Barut koło Strzelec Opolskich za dusze pomordowanych Polaków. Po Mszy św. kwiaty i wieńce złożą przedstawiciele redakcji NGO, OSPN i ONR. 

Dojazd do miejsca  zbiorowego grobu zamordowanych  Polaków – Ślązaków do  Strzelec Opolskich, następnie kierunek Zawadzkie – Jemielnica, wieś Piotrówka, w  tej miejscowości skręt w prawo na wieś Barut i Las „Katyński”.

Przypomnijmy w Barucie  wymordowano około 200 żołnierzy VII Oddziału NSZ z Podbeskidzia, podkomendnych kapitana Henryka Flame ps. „Bartek”. Podstępnie wywiezieni z Podbeskidzia żołnierze kapitana „Bartka” umieszczeni zostali w zaminowanej wcześniej owczarni w lesie nieopodal Baruta, na granicy Województw Opolskiego i Śląskiego. Zamknięci w budynku gospodarczym zostali wysadzeni w powietrze i dobijani seriami karabinów maszynowych. Ta ohydna zbrodnia została dokonana rękami siepaczy NKWD lub na ich zlecenie przez polskich bandytów z UB.

Przy tej okazji warto posłuchać nagrania o kapitanie „Bartku” umieszczonego już wcześniej w internecie.

Jak dojechać do Baruta kliknij!

Oprac. TK

 

    
  1. Tomasz
    | ID: 81733f3f | #1

    Było to zrupowanie oddziałów dowodzonych przez kpt. Henryka Flame „Bartka” które wchodziło w skład VII Śląskiego OKRĘGU NSZ.

Komentarze są zamknięte