Subiektywny przegląd tygodnia: Minister Nowak posiwiał, Niemcy do Sejmu

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Z Opola
Mniejszość Niemiecka – z wami po niemiecku… Taki baner widnieje w Opolu. Ja mogę tylko powiedzieć tak: „Mniejszość Niemiecka – za jakie grzechy?”

Patryk Jaki dostał mandat za wieszanie plakatów w dziwnych miejscach. Oto demokracja. Nie ma dla ciebie równego miejsca na plakat, nie masz gdzie wieszać. Chcesz powiesić gdzieś indziej – dostajesz mandat. Opozycji zawsze pod górkę…

Arkadiusz Kuglarz z GW zastanawia się co by wyrabiał Radny Jaki, gdyby miał immunitet. To ja już mówię Panu redaktorowi –  wieszałby plakaty na czołach wszystkich dziennikarzy Wyborczej!

Pan Kuglarz w tym tygodniu jest wyjątkowo aktywnym antypisowskim dziennikarzem.

Najpierw komentarz krytykujący Patryka Jakiego, potem ostro o konferencji PiS dotyczącej taniego ciepła. NGO określa profil polityczny, natomiast GW twierdzi, że jest obiektywne. Panowie i Panie z sąsiedniej redakcji, określcie, że jesteście Pro-PO i będzie ok!

Dobrze, że jest coś takiego jak kampania wyborcza. Dzięki takiej kampanii, możemy zobaczyć jak wygląda Poseł Janina Okrągły zwana „tą opolską dziołchą”. Przez ostatnie lata jakoś nikt nie zaobserwował jej działalności na terenie Opolszczyzny, za co należy się reelekcja oczywiście.

Łukasz Tusk robi kampanię! Tak, tak widziałem na własne oczy wielką przyczepę z imieniem i nazwiskiem kandydata PO. Na tablicy nie było zdjęcia Posła Tuska. Jeżeli on myśli, że ludzie się na to nabiorą to… ale jeżeli się nabiorą, to tylko wyborcy PO.

Prezydent Zembaczyński chce zniszczyć płuca Opola, którymi jest Wyspa Bolko. Sprawę pogłębimy. Nie oceniamy jeszcze tematu. GW może znajdzie tam „żabkę modrą” i nie będzie żadnego mostu w Opolu.

Z Kraju

Bronisław Komorowski podpisał ustawę, która spowoduje, iż w każdym urzędzie będzie osoba posługująca się językiem migowym. Bardzo mnie to cieszy! Tylko dlaczego podczas kampanii wyborczej dopiero osoby potrzebujące doczekały się takiego ruchu? Co robili rządzący przez 4 lata, z ówczesnym Marszałkiem Komorowskim na czele, który mroził wszystkie ustawy?

Donald Tusk straszy Polaków. Jeżeli PiS dojdzie do władzy, to nie będzie tyle dotacji z Unii, col do tej pory. Premier zapomniał tylko dodać, iż obecne dotacje wynegocjował rząd PiS. Pamiętacie słynne „ yes, yes, yes” Kazia?

Młodzi ludzie coraz chętniej chcą głosować na Prawo i Sprawiedliwość! To wspaniała wiadomość. Ludzie widzą co się dzieje, dlatego wybierają rządy mądrzejszych. Oby, oby!

Minister Sławomir Nowak twierdzi, że Nergal to jego ziomal!! Można tylko wyciszyć radio, telewizor, usiąść spokojnie na fotelu i rozmyślać, dlaczego w naszym kraju, człowiek o tak małej politycznej inteligencji zasiada w fotelu ministra, jest posłem kilka kadencji z rzędu. Dlaczego, dlaczego…

Swoją drogą Minister Nowak, coś lekko posiwiał. Jak to mówił Bohdan Smoleń – „a co miał ocipieć”. To pewnie przez te wszystkie obiadki u Prezydenta Komorowskiego. Takiej paplaniny, to nawet Nowak nie wytrzymie, wytrzyma, ups przepraszam…

Minister Jacek Rostowski, tak w tym tygodniu znów o Panu ministrze mowa, zapowiedział, wojnę w Europie! Wróżka Aida drodzy Państwo się znalazła. Jeżeli wspólna waluta kipnie, to będzie wojna. Taką tezę przedstawił w PE nasz minister. Ciekawa skąd to wziął? Z fusów? Z tarota?

Zakończyła się kadencja Sejmu i Senatu. Wiele posłów, którzy byli darmozjadami już nie wróci. Jak to śpiewał PIH – „nigdy, nigdy, nigdy… nigdy już nie wróci”. I dobrze!

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Dzej
  | ID: 6a40ab90 | #1

  „Wiele posłów, którzy byli darmozjadami już nie wróci.”

  Mam nadzieje ze pis tez nie.

 2. Terefere
  | ID: 4725fc25 | #2

  „Panowie i Panie z sąsiedniej redakcji, określcie, że jesteście Pro-PO i będzie ok!”
  Rozbawiło mnie to:) Nie tylko dlatego, że z każdym kolejnym artykułem czytanym tutaj mam wrażenie, ze nie ma tu redakcji tylko lokalny komitet polityczny. Również dlatego, że 99% osób publikujących tutaj jest związana bądź sympatyzuje z jedną i tą samą partią, a portal jest tytułowany jako niezależny. W jaki sposób w takich okolicznościach można żądać od jakiegokolwiek dziennika określenia opcji politycznej? Zabawne:)

 3. Dzej
  | ID: 385b2bdc | #3

  Tak właśnie, Niezależna hahaha śmiechu warte.

 4. Robsik
  | ID: 3c5519c4 | #4

  „Mniejszość Niemiecka – z wami po niemiecku… Taki baner widnieje w Opolu. Ja mogę tylko powiedzieć tak: „Mniejszość Niemiecka – za jakie grzechy?””
  Panie Żygadło, niech Pan tak nie podkopuje MN, bo nie dostana się do sejmu, to RFN przestanie utrzymywać różne dziwne instytucje w Opolu i gdzie wtedy będzie pracować Pana żona?

  „NGO określa profil polityczny, natomiast GW twierdzi, że jest obiektywne. Panowie i Panie z sąsiedniej redakcji, określcie, że jesteście Pro-PO i będzie ok!”
  Panowie, napiszcie Pisowska Gazeta Opolska, a nie Niezależna i też będzie OK. Na razie kłamiecie na temat swojej niezależności na równi z GW.

 5. ProPL
  | ID: 877a868e | #5

  Mniejszość to akurat mogłaby zniknąć. Nikt ich tu nie potrzebuje i obeszło by się bez tych „utrzymanek”, co zresztą wszystko tylko fatamorgana. A Polski rząd łoży na podkopywaczy polskiej demokracji; więcej stanowisk mieliby Polacy, i to nieraz bardzo dobrze płatnych stanowisk. Po co tu siedzą, skoro tak wspaniały „faterland” mają w pobliżu. Tylko kto w tym ich „raju” dałby im takie posadki jakie tu mają, skoro wielu nawet porządnie po niemiecku wysłowić się nie potrafi.

Komentarze są zamknięte