Dziś urodziny braci Jacka i Michała Karnowskich

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Dziś swoje 35 urodziny obchodzą bracia Jacek i Michał Karnowscy. Pochodzą z Koszalina. Są dziennikarzami – Jacek jest redaktorem naczelnym zaprzyjaźnionego portalu wpolityce.pl, a Michał – zastępcą redaktora naczelnego popularnego tygodnika „Uważam Rze”.

Jacek Karnowski jest absolwentem Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę magisterską pt. Geneza, powstanie i funkcjonowanie Akcji Wyborczej Solidarność. Wybrane aspekty pisał u Jadwigi Staniszkis. W okresie studiów działał w samorządzie studenckim, założyciel Dyskusyjnego Klubu Filmowego Socjologów „Pod Spodem”. W latach 1998–2005 reporter Sekcji polskiej BBC. Do 27 lutego 2007 był reporterem Wiadomości TVP1, zajmował się bieżącymi wydarzeniami politycznymi. Prowadził też program Kwadrans po ósmej nadawany w TVP, a także poranne dyżury w programie 1 Polskiego Radia. W latach 2007–2008 był szefem zespołu reporterów codziennego serwisu informacyjnego Puls Raport telewizji Puls i prowadzący dwóch programów tej samej stacji – Puls tygodnia i Temat numer 1. Po reorganizacji w telewizji Puls został kierownikiem redakcji nadawanej w TVP2 Panoramy. 2 października 2009 został mianowany p.o. dyrektora Agencji Informacji TVP, był szefem Wiadomości TVP1. Obecnie prowadzi swój portal wpolityce.pl. Żonaty, ma dwoje dzieci.

Michał Karnowski jest również absolwentem socjologii i dziennikarstwa na UW. Karierę dziennikarską zaczynał jako reporter „Gazety Olsztyńskiej”. Później pracował w tygodniku „Antena” oraz w Radiu Plus. Wspólnie z Agnieszką Iwańską prowadził przez kilka miesięcy program Jazda kulturalna w TVP2. Współpracował z tygodnikiem „Nowe Państwo”. Od 2001 do 2006 był dziennikarzem działu krajowego redakcji tygodnika „Newsweek Polska”. W następnych latach pracował w „Dzienniku”, gdzie najpierw był publicystą, następnie szefem działu politycznego, szefem działu opinii i zastępcą redaktora naczelnego. 1 września 2009 r. przeszedł do dziennika „Polska The Times”, gdzie zajmował się działem opinii. Z dziennikiem rozstał się na początku października 2010 r. Od września 2006 r. do lutego 2009 r. oraz ponownie od lutego 2010 r. prowadzi w Programie III Polskiego Radia Salon Polityczny. W czerwcu 2010 r. założył serwis informacyjno-publicystyczny wPolityce.pl. Obecnie jest zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Uważam Rze”. Żonaty, ma syna.

Wszystkiego najlepszego!

Tomasz Kwiatek

 

  1. tomasz
    | ID: 51cd661c | #1

    z jakiego Koszalina??????????????Oni pochodzą z Patryk pod Olsztynem. Chyba sie tego nie wstydzą.

Komentarze są zamknięte