Debaty. Jeżeli w ogóle odbędą się w tej kampanii, to mogą stać się kluczowymi elementami podczas podejmowania przez wyborców decyzji na kogo zagłosować. Jest tylko jeden problem. O ile nie wątpię w to, że Prawo i Sprawiedliwość wystawi do takich starć przed kamerą ekspertów i naukowców (a tych wbrew opinii wielu dyżurnych publicystów PiS ma sporo), o tyle zastanawiać można się nad reprezentantami Platformy Obywatelskiej. Czytaj więcej…
Niespodziewana kolejność na liście PiS do Sejmu
15Znamy już listę PiS do Sejmu. Komitet Polityczny zatwierdził dziś w Warszawie kolejność na opolskiej liście, którą zaproponował Sławomir Kłosowski. Wielkie rozczarowanie, to miejsca Violetty Porowskiej (5 miejsce), Jerzego Czerwińskiego (8) i Patryka Jakiego (12). Czerwiński 4 lata temu startował z 5 pozycji i taki miał też wynik prawie 6 tyś głosów, obecnie jest o trzy oczka niżej.
Od jakiegoś czasu krążyły pogłoski o tym, że liderem listy będzie ktoś z autorytetem spoza województwa. Ta sytuacja nie dziwi nikogo – tak było przecież 4 lata temu, kiedy Czytaj więcej…
Rekonsekracja kościoła w Jełowej
Jutro, w środę 24 sierpnia (święto św. Bartłomieja, Apostoła), o godz. 18.00 w Jełowej będzie mieć miejsce rekonsekracja kościoła św. Bartłomieja, który w grudniu ub. roku uległ częściowemu spaleniu. Od tego czasu udało się naprawić szkody, a wnętrze świątyni odnowić . Mszy św. przewodniczyć będzie i rekonsekracji dokona biskup opolski Andrzej Czaja. Po niej odbędzie się kolacja dla wszystkich wiernych, której organizatorem jest stowarzyszenie „Nasza Wspólnota”. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 70. rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow
Dziś mija 70. rocznica podpisania haniebnego układu między Niemcami a Związkiem Sowieckim, który do historii przeszedł pod nazwą paktu Ribbentrop-Mołotow.
23 sierpnia 1939 r. w Moskwie ministrowie spraw zagranicznych: III Rzeszy – Joachim Ribbentrop i ZSRR – Wiaczesław Mołotow podpisali pakt o nieagresji. Do niego jednak został dołączony tajny protokół, który określał „rozgraniczenie obustronnych stref interesów w Europie Wschodniej. Czytaj więcej…
Liderem listy PiS w Opolu jest ekonomista prof. Jerzy Żyżyński
14Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy prof Jerzy Żyżyński będzie numerem jeden na opolskiej liście PiS. Profesor jest polskim ekonomistą, specjalistą w dziedzinie zarządzania i komentatorem ekonomicznym. Drugi na liście ma być obecny szef lokalnych struktur PiS poseł Sławomir Kłosowski. Natomiast trzecia na liście ma być Teresa Ceglecka-Zielonka, była posłanka. Tak ma wyglądać pierwsza trójka listy. Kolejność pozostałych pewnie niedługo poznamy. Czytaj więcej…
„Deutschland uber alles” – taki zakazany hymn usłyszały niemieckie kajakarki
4Do skandalicznej i niewytłumaczalnej sytuacji doszło podczas kajakarskich mistrzostw świata rozgrywanych na Węgrzech. Niemki Anne Knorr i Debora Nich zdobyły złoty medal w finale kobiecych dwójek na dystansie 1000 metrów, jednak stojąc na podium nie wysłuchał hymnu swojego kraju, ale… hymnu z czasów III Rzeszy.
Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów okazały się najlepsze w swojej konkurencji, jednak radość popsuł incydent z ceremonii wręczenia ich medali. Czytaj więcej…
Czat z wiceprezydentem Opola. Początek:) w środę o 10.00
– Nie ma takiego źródła informacji o środkach zewnętrznych, którego się nie wykorzystuje – mówi Krzysztof Początek, wiceprezydent Opola, Eurolider 2011.
W środę o godz. 10 zapraszamy na drugi czat w ramach serii spotkań internetowych z osobami docenionymi i Wyróżnionymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego tytułami euroliderów. Czytaj więcej…
Inauguracja kampanii Prawa i Sprawiedliwości
2Ogromna sala, cała oświetlona i udekorowana biało-czerwonymi flagami, które trzymały tysiące osób. Wejście na Salę Kongresową w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie było w zeszłą sobotę przesiąknięte uczuciem ogromnej radości, euforii i przede wszystkim – patriotyzmu. Dokładnie tak można scharakteryzować sobotnią konwencję Prawa i Sprawiedliwości, która otwierała oficjalnie kampanię wyborczą tej partii. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 20. rocznica wysłania pierwszego e-maila z Polski
20 lat temu, 23 sierpnia 1991 r. wysłano pierwszego e-maila z Polski. Wiadomość została wysłana do Hamburga – była to odpowiedź na list przesłany dnia poprzedniego. Electronic mail lub krótko e-mail, czyli poczta elektroniczna została wymyślona w 1965 r. Autorami pomysłu byli: Louis Pouzin, Glenda Schroeder i Pat Crisman. Wówczas jednak usługa ta służyła jedynie do przesyłania wiadomości pomiędzy użytkownikami tego samego komputera, a adres poczty elektronicznej jeszcze nie istniał. Czytaj więcej…