Trzech biskupów przystąpiło do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Niezależna Gazeta Obywatelska

Podczas obchodów Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze trzech polskich biskupów podpisało deklarację przystąpienia do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę – informuje Fronda.pl.

14 sierpnia deklarację przystąpienia do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę podpisał bp Wacław Depo, ordynariusz zamojsko-lubaczowski. Dzień później zrobił to abp Andrzej Dzięga – metropolita szczecińsko-kamieński oraz prymas senior kard. Józef Glemp.

Podczas kazania, wygłoszonego podczas Sumy Pontyfikalnej abp. Dzięga, nawiązując do dzieła Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zwrócił się do Bogarodzicielki: „Pomóż nam Maryjo zjednoczyć się w tej modlitwie Narodowej przed Tobą, z różańcem w dłoni. Tylu wiernych Twoich, prostych ludzi już podąża tą drogą duchowego zmagania o wiarę w naszym narodzie, o umocnienie ducha narodowego i o poddanie się Polski prawu Twojego Syna. To prawo nie jest, bowiem sprzeczne z żadnym godziwym prawem stanowionym przez ludzi, ono je dopełnia i nadaje jeszcze głębszy sens godziwym normom ludzkiego Prawa. Spraw, więc Matko i Królowo niech błogosławione i owocne będą te modlitwy, także wy siostry i bracia nie lękajcie się, kto ma serce dla Polski, kto ufa w moc wstawiennictwa Maryi. Weźcie różańce w dłonie i módlcie się w tych intencjach. Niech różaniec opasuje naszą Ojczyznę. Niech będzie wołaniem przez Maryję o tchnienie Ducha Świętego i odnowę oblicza tej ziemi.”

Zaangażowanie w Krucjatę sprowadza się do odmawiania codziennie przynajmniej jednej dziesiątki różańca w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Podpisane zobowiązanie do takiej modlitwy wysyła się na adres sekretariatu (krucjatarozancowazaojczyzne.pl) Krucjaty, który zlicza osoby wspierające to dzieło. Obecnie liczba modlących się przekracza tysiąc osób. Można także wspierać dzieło Krucjaty poprzez post, duchowe ofiary oraz zamawianie Mszy Świętych za Ojczyznę – czytamy na portalu Fronda.pl.

Inspiracją dla inicjatorów Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę był modlitewny zryw Węgrów, którzy w 2006 roku na wezwanie Episkopatu przystąpili do ogólnonarodowej modlitwy o ratunek dla kraju pogrążonego w kryzysie moralnym i ekonomicznym pod rządami socjaldemokratów. Po czterech latach Węgrzy otrzymali łaskę w postaci klęski wyborczej lewicy i szansy na przebudowę kraju zgodnie z wola Bożą.

Źródło: Fronda.pl i piotrskarga.pl

Komentarze są zamknięte