12 sierpnia zaczyna się Konwet Fantasy na zamku w Głogówku

Niezależna Gazeta Obywatelska

W dniach 12-15 sierpnia w Głogówku odbędzie się Konwent Fantasy, który w przeciwieństwie do większości konwentów w Polsce będzie otwarty dla wszystkich. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, więc warto wybrać się do Głogówka całymi rodzinami z dziećmi. Impreza odbędzie się na zamku w malowniczej scenerii – miejscu idealnym na festyn rycerski, a niepowtarzalny klimat podkreśli masa LARPowiczów, każdy w stroju rodem z Władcy Pierścieni.

Organizatorzy spodziewają się, że 12 sierpnia na przedzamczu pojawi się ponad 1000 osób! Dzień po konwencie odbędzie się LARPa Sorontar, który będzie imprezą zamkniętą – tylko dla ok. 250 uczestników, czyli jak na polski rynek LARPowy całkiem sporo.

Jak się dowiedzieliśmy, Bractwo Sorontar jest obecnie na etapie budowania grodu stylizowanego na średniowieczny. Zdjęcia z placu budowy można zobaczyć na www.facebook.com/bractwo.sorontar Osada będzie miała 100 m palisady i ponad 150 m budynków (łącznie kilkanaście, w tym ratusz czy karczma). Harmonogram konwentu. Patronat nad imprezą objęło NGOpole.pl.

Oprac. TK

Komentarze są zamknięte