Subiektywny przegląd tygodnia: Porady Knosali, może skorzystają z nich Jakubowska i Szteliga

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Z Opola
Senator Knosala, który został umiejętnie wykiwany z kandydatury PO do Senatu, rozpoczyna swoją kampanię. Zaprasza na darmowe porady prawne. To zadziwiające, jak rozpoczyna się aktywność przed wyborami w chwili ryzyka utraty mandatu… Ale trzymam kciuki za senatora, niech pokaże PO, że popełnili błąd.

Będzie siłownia na świeżym powietrzu w Opolu! Pierwszy trening zapewne zainauguruje Prezydent Zembaczyński. Drugi na klatę wyciśnie rekord jego zastępca Arkadiusz Wiśniewski. I tak się panowie pobawią za 300 tys. zł, zamiast zrobić coś bardziej pożytecznego za tak duże pieniądze.

Marszałek Sebesta otrzymał absolutorium. To wspaniała wiadomość!

Lider PO w regionie Leszek Korzeniowski załapał się na zdjęcie do ogólnopolskiego tygodnika „Uważam Rze”. Stoi tuż za prawdziwymi chadekami – Arłukowiczem i Rosatim.

Wiadomością tygodnia jest odejście z Ratusza Mirosława Pietruchy. Cóż to za smutny dzień dla nas wszystkich. Kto teraz będzie krytykował opozycję, że „ polityki tak się nie uprawia”? Swoją drogą nie dziwę się Panu Mirosławowi. Lepsza posada – dyrektor. Lepsze pieniądze i wreszcie konkretne rozmowy, bez nasennych nastrojów gabinetu Prezydenta Zembaczyńskiego. Raj!

Stare twarze wracają do łask w SLD. W regionie na listach do Sejmu ma znaleźć się Elżbieta Rutkowska. Czekamy w takim razie jeszcze na kilku byłych działaczy PZPR, na pewno pociągną listę za język.

Poseł PiS Sławomir Kłosowski powiadomi prokuraturę o działalności sklepu internetowego, który prowadzi Piotr Długosz, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska – Region Opole. Nie piszemy więcej za reklamę się płaci!

Z Kraju

Najpierw Radosław Sikorski promował Egipt, potem Tunezję. Teraz stwierdził, że polskie wina są do bani, dlatego podczas prezydencji będą podawane wina węgierskie. Bardziej polskim producentom win w mordę nie mógł strzelić.

Premier Tusk zagrał w piłkę z dzieciakami. To jest prawdziwe dobranie sobie przeciwników. Proponuję zorganizowanie takiego spotkania z kibicami.

Ciekawe czy Leszek Miller z Józefem Oleksym przetrzymają trudy kampanii. Jeżeli chcą naśladować swojego obecnego lidera, czeka ich bardzo ciężkie wyzwanie. Jazda po kraju w celu zrobienia z siebie błazna może sztuką w sztuce nie jest, jednak jak na byłych działaczy PZPR przystało, trzeba jakoś trzymać fason.

Oczywiście nie można zapominać o Aleksandrze Jakubowskiej! To dopiero jest okazja do powrotu. Za zwinną rzeczniczką, podąży zapewne były baron SLD Jerzy Szteliga. Ekipa się zbiera do kupy.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Hanka
  | ID: 767ceaab | #1

  Nie rozumiem, Kłosowski zanim coś zrobi już o tym informuje prasę? Kolejność zdaje się powinna być odwrotna?

 2. Danka z miasta Brzeg
  | ID: 0ab26a33 | #2

  Jasne!
  Bo jak wyborcom nie będzie pasić donoszenie na kolegów posłów, to lepiej z kolegami z sejmowej ławy zagrać meczyk?!
  I ludziska się cieszą, bo nasze posły takie tolerancyjne, a miłe, a lubią się i szanują, pomimo róznic w barwach partyjnych:)

 3. Pejter
  | ID: c3f1d055 | #3

  Kłosowski informował o tym już kilka razy prasę, tym razem doniósł. DZIĘKUJĘ ZA REKLAMĘ!!!
  Jednym z pretekstów do złożenia doniesienia była ta mapa: http://silesiaprogress.com/jezykowa-mapa-gornego-laska-1904r-p-266.html
  Gratuluję wiedzy byłemu wiceministrowi edukacji :)

 4. Pejter
  | ID: c3f1d055 | #4

  Poza tym nie jestem od kilku miesięcy przewodniczącym RAŚ – Region Opole.

Komentarze są zamknięte