Polecamy nowy „Biuletyn IPN” i www.czerwiec76.ipn.gov.pl

Niezależna Gazeta Obywatelska

– Jest niemal w całości poświęcony protestom z 25 czerwca 1976 r. To ważna data na mapie „Polskich Miesięcy”. Wtedy bowiem, pierwszy raz od lat powojennych, zaistniała w komunistycznej Polsce jawna opozycja. Nie wszyscy ówcześni opozycjoniści zdawali sobie sprawę, że u kresu drogi, którą obrali będzie Niepodległa. Niektórzy sądzili, że może uda się tylko zreformować komunizm… – mówi portalowi Fronda.pl Jan Ruman, redaktor naczelny „Biuletynu IPN”. Również z tej okazji ruszył kolejny portal edukacyjno-historyczny Instytutu Pamięci Narodowej www.czerwiec76.ipn.gov.pl.

– W tym numerze zamieściliśmy również artykuł o działalności szarych urszulanek w dwudziestoleciu międzywojennym na Polesiu oraz wspomnienie o Grzegorzu Jakubowskim, twórcy archiwum IPN, w dziesiątą rocznicę jego śmierci. Zdążyliśmy także podzielić się z czytelnikami radością, że Sejm RP powołał Prezesa IPN dr Łukasza Kamińskiego – dodaje Ruman.

Do pisma dołączony jest dodatek – płyta DVD z filmem dokumentalnym: „… i cicho ciało spocznie w grobie” o zamęczonym przez komunistów ks. Romanie Kotlarzu z Radomia. Cena 9 zł.

Not. JW za www.fronda.pl

Komentarze są zamknięte