Archiwum

Archiwum dla 23/06/2011

Gdziepole odc 47 – szkoda Mańka

Niezależna Gazeta Obywatelska

Prezydent Roch Wysokogórski siedział bardzo smutny w swoim gabinecie. Popalał jedno z cygar zakupionych mu jeszcze niedawno przez swojego Rzecznika Mańka Pietruszkę w sklepie na rogu Rynku. Okazało się jednak, że Maniek nic nie mówiąc postanowił odejść. Uciec na lepszą ciepłą posadę do MZD, którym kierować będzie nowy dyrektor Arek „Odra” Krabik. Sam zresztą wybrany na to stanowisko przez Prezydenta Rocha. Czytaj więcej…

Partyjne Rumunki pod sejmową latarnią

Niezależna Gazeta Obywatelska

„Poseł jest reprezentantem Narodu” – mówi Konstytucja, i od razu wyobraźnia podpowiada nam obraz szlachetnych ludzi, najlepszych z najlepszych, dbających o dobro Rzeczypospolitej i ich obywateli, poświęcających swój czas i „zapominających o swoich pożytkach”. Do tego dochodzi medialna sława, obecność prawie nieustanna w telewizyjnych informacjach, i za ich pośrednictwem – w domu każdego Polaka. Kto z nas nie rozpozna twarzy sejmowych polityków, reprezentantów Narodu,„soli tej ziemi? Czytaj więcej…

dr Tomaszewski: „Nurt piłsudczykowski, podobnie jak endecja, nie był monolitem, mieściły się w nim środowiska zarówno lewicowe, jak i prawicowe”

Niezależna Gazeta Obywatelska 1

Obóz narodowy w II Rzeczypospolitej miał bardzo wielu zwolenników z różnych warstw społecznych, wśród nich spore grono intelektualistów. Znaczna ich grupa zaangażowała się czynnie w jego działalność, inni pozostawali wyłącznie sympatykami narodowców. Należy pamiętać, że wiele z tych postaci na trwałe zapisało się w dziejach polskiej nauki, literatury czy też publicystyki. Czytaj więcej…

Nie ma zgody na odmawianie Polakom mieszkającym w Niemczech statusu „mniejszości narodowej”

Niezależna Gazeta Obywatelska 4

Stowarzyszenie Unum Principium wzywa wszystkie polskie organizacje i środowiska polityczne do potępienia treści zawartych we Wspólnym Oświadczeniu Okrągłego Stołu w sprawie wspierania obywateli niemieckich polskiego pochodzenia i Polaków w Niemczech oraz niemieckiej mniejszości w Polsce, zgodnie z polsko-niemieckim Traktatem o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Czytaj więcej…

Polecamy nowy „Biuletyn IPN” i www.czerwiec76.ipn.gov.pl

Niezależna Gazeta Obywatelska

– Jest niemal w całości poświęcony protestom z 25 czerwca 1976 r. To ważna data na mapie „Polskich Miesięcy”. Wtedy bowiem, pierwszy raz od lat powojennych, zaistniała w komunistycznej Polsce jawna opozycja. Nie wszyscy ówcześni opozycjoniści zdawali sobie sprawę, że u kresu drogi, którą obrali będzie Niepodległa. Niektórzy sądzili, że może uda się tylko zreformować komunizm… – mówi portalowi Fronda.pl Jan Ruman, redaktor naczelny „Biuletynu IPN”. Również z tej okazji ruszył kolejny portal edukacyjno-historyczny Instytutu Pamięci Narodowej www.czerwiec76.ipn.gov.pl.

Czytaj więcej…