Czerwcowy OB-ciach w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska10

W minioną sobotę członkowie Klubu Gazety Polskiej w Opolu po raz kolejny spotkali się, by odczarować schemat „ob-ciachowe gazety” – „obciachowy czytelnik”. Klubowicze zaopatrzeni w swoje ulubione gazety opanowali ławki przy ul. Krakowskiej. Wśród gazet oczywiście dominowała Gazeta Polska, ale były też inne np. Nowe Państwo, Nasz Dziennik. Oczywiście czytelnicy zwracali na siebie uwagę przechodniów, niektórzy przystawali, rozmawiali i odchodzili zaopatrzeni w pierwszą w swym życiu Gazetę Polską. A jak powszechnie wiadomo, kto raz sięgnie po tę gazetę będzie czytał ją stale.

Kolejne spotkanie ob-ciachowców już 16 lipca, spotykamy się w samo południe pod pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego.

/KP/

 1. Eleonora
  | ID: b667e57c | #1

  Zapraszam 10 lipca na pielgrzymkę RM na Jasną Górę. Może warto pomodlić się za nasz nieszczęśliwy Kraj..?!
  Dwie godzinki drogi, autokarem, zdążycie państwo poczytać…

 2. Zocha
  | ID: 77e5954b | #2

  Faktycznie obciach!

 3. agnes
  | ID: 58658817 | #3

  @Eleonora
  Droga Pani, jeśli pielgrzymka na Jasną Górę, to piesza. Tylko taka ma sens. A ona w naszej diecezji odbywa się od 1 sierpnia i trwa 6 dni. Zapraszamy serdecznie!
  Co do czasu na czytanie – mamy go wystarczająco dużo. To raczej Pani go chyba brakuje, skoro traci go Pani na wypisywanie takich komentarzy.
  I proszę nie pisać o „naszym nieszczęśliwym kraju”. Chyba trochę nie wypada, biorąc pod uwagę, jak Pani torpeduje na tym forum akcje, które mają na celu obudzenie wśród Polaków poczucia wspólnoty narodowej i ducha patriotyzmu.

 4. Eleonora
  | ID: 75536102 | #4

  @Agnes
  Czy Pani Agnes ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem? Gdzie Pani widzi torpedowanie waszych inicjatyw?! Ja tego nie zauważam.
  Zaprosiłam Państwa do modlitwy w intencji Ojczyzny i nas wszystkich ….i tyle!
  Skąd tyle jadu w Pani wypowiedzi?!
  Zgodzę się, że Biskup warszawski swego czasu wam nie pasił, ale że i modlitwy was nie interesują?! Doprawdy, zdumiewające!
  Co do pielgrzymki, to Pani Agnes odmawia innym sensu Modlitwy!? ” Tylko piesza pielgrzymka ma sens” A skąd ta pewność? że tylko piechta i z gitarkami stajecie się milsi Bogu?:))
  Więc co zrobić z tymi, co pragną w ciszy ( jak Tradycjonaliści) albo w tłumie ( jak słuchacze RM)
  Byli tacy co pragnęli zabrać babci dowód, czyżbyście chcieli zabrać nam książeczki do nabożeństwa?!
  Nonono, ciekawe…
  Co do zwrotu nieszczęśliwy Kraj, to każdy widzi to co widzi!
  może pani Agnes jest zadowolona z faktu, że Polskę opuściło już z milion młodych, pięknych i pracowitych Rodaków!? może to zbytek szczęścia dla Pani Agnes? Że mogli wyjechać bez paszportów, hę?Że kilka milionów dzieci chodzi głodnych? że coraz więcej ludzi poszukuje zużytych puszek po piwie, kolekcjonersko, prawda?
  Yes, Yes, Yes!

  ( a wspólnoty nie buduje się poprzez deprecjonowanie wszystkich i wszystkiego szanowna pani Agnes, że jak patrioci to tylko z Klubu GP… bzdura!)

 5. Kazik
  | ID: 2d55f3d9 | #5

  Przeczytałem kilka wpisów, komentarzy pani Eleonory i nie wiem co mam myśleć . Jest pani za żeby być przeciwko, popiera pani ale inaczej. Chyba jakaś pomoc psychologa by się przydała.A czy pani jest pani a może pan. ? Proszę się na coś zdecydować i nie owijać w bawełnę .

 6. Eleonora
  | ID: 75536102 | #6

  Zacznę od końca: czy ja pan czy pani, chyba nie jest istotne, nieprawdaż?!
  Co do za albo przeciw:
  tak jak pisałam już wcześniej.
  Przypisywanie sobie jedynej koncesji bycia polskim patryjotom, uważam za nieuprawnione.
  Jak można odczytać słowa waszego prezesa klubów GP

  „Kluby „Gazety Polskiej” zakładane są nie dla kariery, obecnych czy przyszłych profitów. Tworzą je patrioci, osoby przeważnie nie związane z żadną partią, identyfikujący się z podstawowymi wartościami etycznymi i moralnymi,”
  (http://klubygp.pl/arch/zjazd/2011_06_01.html)

  czyli reszta niezrzeszonych, zatroskanych o przyszłość Ojczyzny rodaków musi albo: zapisać się do was czcigodni klubowicze, lub zapłonąć wstydem!
  Popieram każdą mądrą inicjatywę, ale nie popieram jakiegoś niesłychanego partyjniactwa. Bo PIS proszę szanownego pana Kazika, nie uratuje Polski!
  Polskę uratują tylko światli Polacy….
  Co do porad psychologa to może pan poleci jakiegoś? Skoro tak dobrotliwie doń odsyła?! W historii psychuszki już były drogi panie…

 7. Patriota
  | ID: 1bbb5116 | #7

  Kto nie z nami ten przeciw nam, droga Eleonoro! Czy tak trudno to zrozumieć?

 8. Kazik
  | ID: b63dc850 | #8

  Gdyby Pani mogła przedstawić kilku światłych Polaków było by nam łatwiej dyskutować.A co do psychologa może zbyt pochopnie zareagowałem przepraszam.

 9. Eleonora
  | ID: 8e365ba7 | #9

  Panie Kaziku, znam wielu świetnych i światłych ( mam na myśli mądrych) Polaków. Niestety- jak to zwykle bywa przy rządach ciemniaków, niewykorzystanych…
  Bo proszę szanownego pana Kazika, tory, po których Musimy poruszać się zostały wytyczone podczas Okrągłego stołu i nic w tej mierze nie nalezy zmieniać… PIS, PO… PO po niej PIS….
  Aż dojedziemy do Grecji dla przykładu! ( spędzimy tam ciekawe wakacje)
  Pozdrawiam.

 10. Eleonora
  | ID: 8e365ba7 | #10

  http://konserwa.blox.pl/2009/12/Prof-dr-hab-Artur-Sliwinski-Co-sie-dzieje-z.html

  Cenię sobie Pana prof. Śliwińskiego.
  Polecam Jego artykuły, nie odnajdzie Pan ujadania ” jak to PO zadłuża Polskę” bo robią to wszystkie rządy po 1991r. I to bez skrupułów, nieważne, czy nazywają się Prawicą czy Lewizną…
  Proszę przeczytać.

Komentarze są zamknięte