PO przejmuje linię programową nad TVP Opole

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Jak się dowiedzieliśmy, dziś doszło do zmiany władz w Radzie Programowej TVP Opole. Zamachu na kolejną instytucję dokonała Platforma Obywatelska pod kierunkiem Aleksandra Świeykowskiego, który został Przewodniczącym Rady Programowej. Zastąpił on na tym stanowisku Jana Chabraszewskiego, który jest członkiem PiS. Widać, że atmosfera wyborcza się zagęszcza, a dzisiejsze wydarzenie to symboliczne przejęcie lokalnej telewizji publicznej. Przypomnijmy, że Aleksander Świeykowski jest również jednym z kandydatów na fotel Senatora RP w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jest wydawcą „Kulis Powiatu” – gazety wydawanej w powiatach kluczborskim i oleskim.

Rada Programowa TVP Opole liczy 15 członków. Na dzisiejszym, pierwszym spotkaniu nowego składu rady wybrano również wiceprzewodniczących. Stosunkiem głosów 10 do 5 przewodniczącym został Aleksander Świeykowski. Zaproponował na wiceprzewodniczącego swojego kolegę z PO Daniela Palimąkę, który uzyskał  8 głosów. Na drugiego wiceprzewodniczącego aspirował Łukasz Szerner z PSL. Ostatecznie w dogrywce  przegrał z niezależnym artystą Rafałem Mościckim. W skład nowej Rady Programowej TVP Opole  weszły m.in. takie osoby jak: Jarosław Kowalczyk z PSL, Stanisław NIcieja z SLD, czy Jan Chabraszewski i Arkadiusz Szymański z PiS. Pozostałych członków powinniśmy poznać ze strony TVP Opole. Niestety, na witrynie internetowej lokalnej telewizji nadal wisi stary skład rady z  2009 r.

Do zadań Rady Programowej TVP Opole należy m.in. ocena działalności programowej i finansowej oddziału Telewizji.  Rada może wskazywać, co powinno być na antenie i jakie kierunki programowe powinny być realizowane przez telewizję.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Precz z PO
  | ID: 822c1f87 | #1

  POra

  POgonić

  POstkomunistów

 2. 30 czerwca 2011, 21:42 | #1
 3. | ID: 7ecb676e | #2

  Stosunkiem głosów 10 do 5… ???

Komentarze są zamknięte