PiS stawia na młodych

Niezależna Gazeta Obywatelska2

„Szansa dla młodych” – pod takim hasłem, w ostatnią sobotę 11 czerwca br., w Warszawie obył się Kongres Młodych „Prawa i Sprawiedliwości”. Gościem honorowym kongresu był Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Celem spotkania, na które przybyło ok. 1,5 tys. młodych ludzi z całego kraju, było zwrócenie uwagi na ich problemy – zdobycie odpowiedniego wykształcenia i kwalifikacji zawodowych, trudności związane z „życiowym startem”, czyli zdobicie odpowiedniej pracy, brak perspektyw na godne życie oraz brak równych szans z powodu panujących w naszym kraju układów i zależności.

PiS organizując kongres zwróciło się w ten sposób do ludzi młodych jako do potencjalnej grupy wyborców i zaproponowało koncepcje programowe mające rozwiązać problemy, z którymi boryka się ta grupa społeczna. Program partii w tej kwestii zaprezentowali młodzi działacze PiS, którzy jednocześnie poddali całkowitej krytyce postawę obecnego rządu, który nie proponuje ludziom młodym żadnych rozwiązań umożliwiających osiągnięcie stabilizacji życiowej. W przemówieniach tych zaprezentowano sekwencyjnie problemy dotyczące: szkolnictwa, szkolnictwa wyższego, pracy, kwalifikacji zawodowych i rodziny. Na kongresie mieliśmy też „opolski” wątek, gdyż program PiS dotyczący kształcenia i podniesienia kwalifikacji zawodowych zaprezentował Patryk Jaki, szef klubu PiS w Radzie Miasta Opola, który m.in. powiedział: „Musimy sobie jasno powiedzieć – za rządów Donalda Tuska upadło w Polsce szkolnictwo zawodowe i dokształcanie ustawiczne. Odbudowa szkolnictwa zawodowego i dokształcania ustawicznego to jeden z naszych najważniejszych obowiązków. Przed nami stoi trudne zadanie odbudowania estymy szkolnictwa zawodowego w Polsce”.

Najważniejszym punktem kongresu było wystąpienie prezesa PiS premiera Jarosława Kaczyńskiego, który m.in. powiedział, że: „Polska musi mieć swoją markę. Euro 2012 to będzie taki moment, gdzie Polska marka będzie sprawdzana. Dlatego tak ważne jest, aby nasz kraj nie był ośmieszany. Tylko zmiana rządów może to zagwarantować, ponieważ Platforma Obywatelska działa w myśl zasady: „nie ważne co zostało wybudowane i jak zostało wybudowane, ważne że koledzy zarobili”.

Autor: Grzegorz Bieniarz

Foto: Paweł Szram

  1. Anonim
    | ID: b59f2c78 | #1

    Super Kongres i Super Ekipa :)

  2. Magda Ozimek
    | ID: c828d8d3 | #2

    Tak chłopaki dobrze się spisali – radny Jaki wypadł najlepiej z przemawiających młodych osób

Komentarze są zamknięte