Opole dostało dotację na żłobek przy Wygonowej

Niezależna Gazeta Obywatelska

Ponad sto gmin dostanie pieniądze na rozbudowę żłobków i ich wyposażenie. Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej właśnie rozstrzygnęło konkurs ofert w ramach programu „Maluch”. Miasto Opole dostanie 605 tys. dotacji na budowę żłobka przy ul. Wygonowej wraz z wyposażeniem dla 50 dzieci w trzech grupach wiekowych. Mirosław Pietrucha jest zadowolony z wyników konkursu. „Staraliśmy się o tyle ile dostaliśmy, całość jest wyceniona na 3 mln zł. Reszta tej kwoty pochodzi z budżetu. W tym roku mamy 3 mln zabezpieczone w budżecie i tyle w tym roku przeznaczamy na ten cel. Chcemy doprowadzić do powstania kolejnych żłobków, również prywatnych poprzez stanowienie dopłat do miejsc w opolskich żłobkach” – skomentował rzecznik Prezydenta Opola.

Violetta Porowska (PiS), Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola cieszy się z otrzymanej przez miasto dotacji. Twierdzi jednak, że „to za mało na pełne wyposażenie żłobka”. Przypomniała również, że postulowała o 100  miejsc w żłobku. Do sprawy odniosła się również, Marzena Kawałko (PO), szefowa Komisji Edukacji w Radzie Miasta Opola: „to bardzo dobra wiadomość dla przyszłych i młodych matek”. Podkreśliła, że Opole jest chwalone za szybkie wdrożenie nowej „ustawy żłobkowej”, dzięki czemu oprócz publicznego żłobka przy ul. Wygonowej, będą mogły się tworzyć nowe niepubliczne żłobki w Opolu.

Z Opolszczyzny jeszcze otrzymały drobne wsparcie na adaptacje i remonty swoich żłobków takie miasta jak Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Zawadzkie. Szczegółowa lista do pobrania tutaj.

Przypomnijmy, że był to otwarty konkurs ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów dotyczących rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w roku 2011. W wyniku postępowania konkursowego wyłoniono 111 ofert, na łączną kwotę ponad 15 mln zł. Największe wsparcie trafi do Kielc. Resort już zapowiada, że uruchomiona zostanie kolejna edycja programu.

Autor: Tomasz Kwiatek

Komentarze są zamknięte