Opolski Oddział Narodowego Banku Polskiego otworzył swoje drzwi dla opolan

Niezależna Gazeta Obywatelska

„Dni Otwarte” w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Opolu rozpoczęły się w sobotę 14 maja o godz. 10.00. Przyszło sporo osób z dziećmi, które od razu zwróciły szczególną uwagę na roll up, przy którym mogli, wcielając się w postać na banknocie, zrobić sobie zdjęcie.

Następnie można było usłyszeć czym zajmuje się NBP oraz obejrzeć film o produkcji monet, a potem oczywiście obejrzeć wystawę numizmatów. Wyjątkowość „Dni Otwartych” NBP w Opolu polegała na postawieniu przez organizatorów na multimedia – można było zobaczyć specjalne animacje w 2D i mapping 3D. W drugim dniu dni atrakcją były projekcje laserowe. Szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się lot Ar dronem.

 

Atrakcją historyczną święta NBP było spotkanie osób związanych z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów. W związku z emisją monet okolicznościowych upamiętniających 30. lecie NSZ-u członek zarządu NBP Eugeniusz Gatnar oraz dyrektor Oddziału NBP w Opolu Krzysztof Gierek wręczali monety o nominałach 2 i 10 zł. Jedną z nich otrzymał m.in. dr Mariusz Patelski, historyk UO i autor monografii o opolskim NZS, której prapremiera odbyła się w sobotę w NBP. Książkę tę będzie można nabyć w czerwcu.

Według Sławomira Kusza, rzecznika prasowego NBP szacuje się, że podczas „Dni Otwartych” opolską siedzibę banku odwiedziło od 2000 – 3000 osób. Wybito również pamiątkowe żetony w ilości 1700 sztuk. Warto dodać, że przed dniami, od poniedziałku do piątku bank odwiedziło dziennie 13 grup szkolnych średnio po 25 osób w jednej.

Autor: Tomasz Kwiatek

Komentarze są zamknięte