Tomasz Greniuch: Gazeta Wyborcza i jej „atrakcje”

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Seans nienawiści rozpoczęty. Zainaugurował go młody „antyfaszystowski” cyngiel Gazety Wyborczej Iza Żbikowska. Niczym wytrawny dziennikarz śledczy, cały wczorajszy dzień próbowała się do mnie dodzwonić każdorazowo, cudacznie zniekształcając moje nazwisko (swoją drogą wystarczyło sięgnąć do archiwalnych numerów GW). Rozczulony namolnością aż nazbyt zielonej adeptki dziennikarstwa w końcu uciąłem jej gehennę, stwierdzając, że najwidoczniej to pomyłka. 

Jednak pomyłką i to absolutną w dziennikarskim rzemiośle rzetelności okazały się artykuły Żbikowskiej, których wyprodukowała w sumie trzy. Nie będę się nad nimi rozwodził ale wystarczy, że podam ich tytuły „ONR zatrzęsie Opolem”, „Jak kończą się manifestacje ONR” i „Manifestacje nasycone nienawiścią” (wszystkie dostępne w internetowym serwisie gazeta.pl).

Żbikowska zaangażowała się w zbudowaną w pośpiechu internetową koalicję „Opole bez uprzedzeń”, a tam już sami starzy znajomi od zakazywania prawa do debat z Sabinką Złotorowicz (tym razem oszczędzę dziewczynę, zbliżają się wszak wakacje a Holandia, jak wiemy, nie oszczędza).

Tym wstępem zamierzam unaocznić państwu jak środowisko Gazety Wyborczej przenika się wzajemnie z tzw. „antyfaszystami”.

Scenariusz zwykle jest ten sam. Najpierw powstaje internetowy „sprzeciw”, Gazeta Wyborcza go nagłaśnia a w rezultacie mamy „zakaz”. W ten sposób środowiska związane z GW stanowią poważną grupę nacisku, która wymusza na władzach, instytucjach, czy wreszcie hierarchach kościoła owe „zakazy” i to wszystko w imię obrony wydumanej tolerancji i demokracji. Jeśli zakaz nie zostaje wyegzekwowany, jak ma miejsce w przypadku zbliżającego się marszu ONR, „grupa sprzeciwu”, którą, w rzetelnej informacji Gazety Wyborczej, zawsze stanowią zaniepokojeni obywatele (vide manifestacja ONR odbywa się w Warszawie, to michnikowszczyzna stwierdza krótko: „warszawiacy przeciwko onr”, gdy w marsz jest w Opolu to rzecz jasna „opolanie przeciw onr” itd.) organizuje nie zawsze legalną (po co legalizować skoro zawsze można liczyć na ochronny parasol Gazety Wyborczej, a prawo? Jakie prawo? Prawem jest to co napisze GW) kontrdemonstrację. A skoro na drodze marszu staje kontrdemonstracja, to konfrontacja nie unikniona i to nie koniecznie słowna. W ten sposób dochodzimy do kolejnego zarzutu przeciwko ONR. Wywoływanie zamieszek i zadym. Tylko, drodzy państwo, kto te zadymy prowokuje, kto legalizuje kontrdemonstrację w miejscu i czasie identycznym co legalny marsz ONR? Swoją drogą Prezydent Zembaczyński, który zakazuje debaty a wydaje zgodę na kontrdemonstrację, która ma na celu prowokację i fizyczną konfrontację powinien być z tego surowo rozliczony. Myślą państwo, że przesadzam? Niejaki „Jaromir”, najwidoczniej jeden z organizatorów kontrdemonstracji, na stronie Centrum Informacji Anarchistycznej w temacie o organizacji kontry pisze: To jest zapowiedź legalnego, zarejestrowanego dema. Szykowane są też inne „atrakcje”, ale o nich, ze względów oczywistych, tu nie napiszę. (źródło: http://cia.bzzz.net/opole_kontrdemonstracja_wobec_przemarszu_onr).

Ciekawe tylko czy Prezydent Zembaczyński weźmie odpowiedzialność za te „atrakcje”, czy też zgodnie z Gazetą Wyborczą, stwierdzi, że zadymę jak zwykle sprowokował ONR, który sam siebie obrzuca kamieniami, zdechłym kotem (jak było w Krakowie) czy pobije się sam młotkami (przykład z Warszawy).

Proszę państwa, Gazeta Wyborcza tępymi piórami swoich „cyngli”, szykuje kolejnemu miastu „atrakcje”, tylko czemu jak zwykle winę zwali na ONR?

Autor: Tomasz Greniuch

 1. | ID: d752d0c8 | #1

  KTO ZAKŁAMUJE HISTORIE ?? , KTO DZIŚ ORGANIZUJE PROWOKACJE
  TU 2 LINKI – SKAD ONI SIĘ WZIELI W POLSCE , ORAZ JAK TO SIĘ STAŁO ŻE DZIŚ NAZYWAJĄ SIĘ INNACZEJ NIŻ OJCOWIE DZIADKOWIE STRYJKOWIE –

  LINK DO KTO KIM JEST – ZAWIERA AKTUALNIE UŻYWANE TERAZ I TU NAZWISKA – WIEC WYSTARCZY KONFRONTOWAĆ DZISIEJSZYCH POLITYKÓW , ORAZ PRACOWNIKÓW „MĘDIÓW” – Z TĄ LISTĄ – A WYJDZIE JAK 2 X 2 KTO JEST KTO I O CO TU CHODZI

  http://miziaforum.wordpress.com/2010/11/22/korzenie-elyt-politycznych-iii-rip-wiezy-krwi-zobowiazuja/
  =
  http://miziaforum.wordpress.com/iii-r-p-elyty-zyciorysy-kto-kim-jest-naprawde/

 2. | ID: be620c89 | #2

  16-go będzie marsz gejów,lesbijek z gazety wybiurczej oraz dzialacze Raś.GW walczy z patriotami a broni faszystów banderowców i nazywa ich bojownikami owolność i zatrudnia ich agentów.

 3. | ID: da2c16bd | #3

  „Żydzi na Madagaskar” http://katonisliwka.wordpress.com/

 4. Pffffff
  | ID: 9df51b78 | #4

  Na pewno lepsze atrakcje zaprezentuje nam wspanialy ONR – grzeczni chlopcy w szeleczkach, łysych glowach i glanach – sama slodycz i szczyt ogłady.
  Kop w NOP i ONR bo tyle sa warte….

Komentarze są zamknięte