Janusz KORWIN-MIKKE: List otwarty do Prezydenta Opola

Niezależna Gazeta Obywatelska

Szanowny Panie Prezydencie!
Siedząc w Londynie dowiedziałem się, że niejaka panna Sabina Złotorowiczówna (podpisując się, że działa z ramienia z „Amnesty International”) napisała do Pana list, domagając się, by zabronił Pan przeprowadzenia w opolskim MDK dyskusji między p. Pawłem Kukizem a działaczami Obozu Radykalno-Narodowego.

Oczywiście: każdemu wolno pisać do każdego dowolne listy – i każdemu wolno taki list odłożyć a/a – jednak media akurat ten list nagłośniły, co sprawia, że stał się on elementem niedopuszczalnego nacisku na Pana, jako na Prezydenta Miasta. Nacisku zupełnie nieuprawnionego – bo statutowym zadaniem „Amnesty Int’l” jest zajmowanie się „więźniami sumienia” – i w dodatku członkom AI nie wolno działać na terenie swojego kraju. Zapewne p. Złotorowiczówna nie zna statutu AI – podobnie jak nie zna Konstytucji III Rzeczypospolitej, gwarantującej wolność wypowiedzi i brak dyskryminacji z uwagi na poglądy.

Panna Złotorowiczówna nie chce, by ta dyskusja odbyła się w miejscu „publicznym”. Otóż pragnę przypomnieć, że MDK finansowany jest z pieniędzy podatnika – a więc również i mojej – a ja, choć w wielu sprawach nie zgadzam się z ONR, nie mam nic przeciwko takiej dyskusji. Finansowany jest również z podatków płaconych przez p. Kukiza – i przez PT Członków ONR.

Jak wykazały referenda we Francji i Holandii, przeciwników obecnego „unijnego” reżymu jest dziś w Europie nawet więcej, niż zwolenników. Próba p. Złotorowiczówny eliminowania „niesłusznych” poglądów z terenu publicznego przypomina jako żywo praktyki hitlerowskie i stalinowskie.

Mając nadzieję, że na tę bezczelną próbę narzucenia mieszkańcom Opola „jedynie słusznych” poglądów udzieli Pan publicznie godnej odpowiedzi, pozostaję z poważaniem

Londyn, 21-III-2011

Autor: Janusz KORWIN-MIKKE

 1. yhy
  | ID: d7a5e3a4 | #1

  dziękujemy Panie Januszu!:) no tego się nie spodziewałam, żeby JKM bronił Zembaczyńskiego przed nim samym:)

 2. Anonim
  | ID: c15122ff | #2

  wie pan MDK jest finansowany prze GW dlatego ma taki wplyw nie jednokrotnie tak było m.in koncert faszystowski ciekawe czy na uniwersytecie by uszło

 3. Ksenia
  | ID: b7546e96 | #3

  Dziękujemy za głos wsparcia w tej sprawie!:)

 4. Anty-Komuch
  | ID: 101ff9f4 | #4

  Nie przepadam za JKM ,ale czasem potrafi pozytywnie zaskoczyć

  DZIĘKUJĘ

Komentarze są zamknięte