Subiektywny przegląd tygodnia: 30 km/h przez Opole, łączymy się w „bulu” i „nadzieji” na zmianę z kierowcami

Niezależna Gazeta Obywatelska

W pierwszych słowach mojego przeglądu chciałbym wyjaśnić dlaczego w zeszłym tygodniu nie zrobiłem przeglądu wydarzeń. Otóż, tydzień temu, wydarzyło się tak niewiele rzeczy, że musiał bym podkreślić wydarzenie, którego nie chciałem komentować, więc wolałem nic nie pisać.

W Opolu, dokładnie w centrum miasta ma powstać „strefa 30”, czyli zbiór ulic, po których można będzie poruszać się tempem 30km/h… Rozumiem, że cała zmiana, ma polegać tylko na postawieniu znaków, które będą o owym ograniczeniu informować? Przecież, centrum miasta jest na tyle zakorkowane, że szybciej niż 30km można pojechać tylko wczesnym rankiem albo w nocy. Teraz jadąc o 2.00 w nocy, będę zmuszony poruszać się z prędkością 30km, ponieważ, najważniejsi są ekologiczni rowerzyści? Miasto staje się z każdym miesiącem wielkim Kaligulą kierowców – zniszczyć, zgładzić!

Tymczasem w opolskiej PO mamy takiego Kaligulę, jest nim Poseł Leszek Korzeniowski. Lider PO uparł się i dręczy Kędzierzyn- Koźle. Tym razem skarcił radnych PO z tego miasta, którzy zawiązali koalicję z Komitetem Wyborczym Prezydenta Miasta Tomasza Wantuły. Jaki jest tego wynik? Lider nie rozumie, jak radni mogli zawrzeć koalicję bez wiedzy władz regionu, radni natomiast nie rozumieją na czym polega problem i dlaczego mają być ukarani. Ot co idealna, malowana sytuacja w PO – nikt nic nie wie.

Prezydent Zembaczyński strzelił pomysłem! Tak, tak dobrze napisałem. Postanowił, że powstanie nowa strategia rozwoju miasta Opola, która będzie obowiązywać do 2020 roku. Na spokojnie wyznaczył sobie termin powstania tego ambitnego dokumentu, który ma być gotowy na koniec roku. Dlaczego? Trzeba poszukać kogoś, kto na umowę zlecenie napisze taki plan?

Jak do tej pory, Prezydent Zembaczyński rozwija dobrze swoją strategię pomnażania liczby urzędników. W Ratuszu, ma powstać nowy wydział, który ma zajmować się gospodarowaniem lokalami komunalnymi w mieście. PR Wiceprezydent Arkadiusz Wiśniewski tłumaczy, że jest to niezbędne posunięcie. Poczekamy zobaczymy.

Prezydent Bronisław Komorowski ma przyjechać na Opolszczyznę w tym roku! To jest dopiero hit. Co to się będzie działo w siedzibie władz regionalnych partii. Łączymy się w bulu, jaki będzie związany z organizacją całego przedsięwzięcia i nadzieji, że nasz lokalny naród zniesie gładko tą wizytę.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Młody Polak
  | ID: 94edc741 | #1

  KOMUCHoWSkI -KomoRuski

  Buc Myśliwy Gajowy WPADKA Mąż Kaszalota Sołtys Wikipedia

 2. lol
  | ID: 5418ecc6 | #2

  dobre

Komentarze są zamknięte