Dziś w rozmowach niedokończonych prof. Marek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Prof. Marek specjalnie pojechał do Torunia na nagranie rozmów niedokończonych, aby przypomnieć 90. rocznicę powrotu Śląska do Polski. W debacie wezmą udział: prof. dr hab. Bogdan Cimała – Uniwersytet Opolski, prof. dr hab. Edward Długołajczyk – Uniwersytet Śląski, prof. dr hab. Franciszek Marek – Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, ks. kan. Jerzy Klichta – proboszcz Parafii pw. NMP Częstochowskiej w Witowie (archidiecezja wrocławska). Zapraszamy dziś  do słuchania Radia Maryja o godz. 18:15 i oglądania Telewizji TRWAM o godz. 21:40. /oprac. TK/

 1. Młody Polak
  | ID: 6b06c6a8 | #1

  Mądry Polak – taki czlowiek zasługuje na wysokie odznaczenie

  100 Lat Panie Profesorze

 2. | ID: c1e7e8cb | #2

  Panie Profesorze. Dla nas Ślązaków jest Pan nie tylko autorytetem ale także wzorem polskości Śląska. Jest Pan syntezą tego co Ślązaków trzymało w wierze katolickiej i w wierności swojej Ojczyźnie – Polsce. Człowiek najbardziej pragnie to czego nie ma lub to co utracił. Nasi przodkowie wiedzieli co stracili, zwłaszcza kiedy zagarnął Śląsk szwabski Prusak. Tęsknili za mową polską i za możliwością bycia równymi z resztą społeczeństwa, a to było możliwe tylko w państwie polskim. Teraz mamy to o czym marzyliśmy. Jest to tak naturalne, jak powietrze którym oddychamy. Nie przychodzi nam głowy, że 5 minutowy brak powietrza kończy się śmiercią. Także wielu nie ceni sobie tego co Powstańcy Śląscy dla nas Ślązaków wywalczyli. Niestety propaganda rodem z pruskiego panowania, zaczyna aktywizować się. Wypływa z gniazd antypolskiej dywersji uwitych przez „Ruch Autonomii Śląska” z tym który głosi, że nie jest lojalny wobec Polski, i który miał czelność składać przeczenie w Sejmiku Śląskim przestrzegać polskiej konstytucji i być wiernym państwu polskiemu. Podżegać przeciw Polsce i oskarżać o nieudolność która jakoby Śląsk zepsuła jak małp by to zrobiła. Kuriozalną rzeczą jest zatrudnianie Jerzego Gorzelika (bo to on jest miedzy innymi tym, któremu nie podoba się że Śląsk jest w państwie polskim) w Uniwersytecie Śląskim który z nazwy jest polską uczelnią. Ta niby polska uczelnia zatrudnia więcej renegatów. Zbigniew Kadłubek przez rektora tej niby polskiej uczelni na stanowisko pełnomocnika uniwersytetu placówki w rybniku publikuje szkalujące Powstańców pomówienia, jakoby powstania śląskie były „hańbą” a powstańcy byli nie świadomi tego co robią i kim są.
  Ślązacy!!! W powietrzu czuć pruski odór. Należy szukać skąd się ten smród sączy. Stanąć w obronie naszych śląskich polskich interesów. Dać odpór tendencjom separatystycznym Śląska. Śląsk może być albo wolny w państwie polskim, albo stanie się powtórnie kolonią niemieckiego kapitału. Ślązacy znów zostaną zepchnięci do roli roboli i parobków.
  Przecz RAŚ, Precz Gorzelik!
  Pozdrawiam wszystkich Ślązaków lojalnych państwu polskiemu.
  Szczególne pozdrowienia ślę Panu prof. dr Franciszkowi Markowi.
  SZCZĘŚĆ BOŻE

Komentarze są zamknięte