Subiektywny przegląd tygodnia: zamknięcie centrum miasta dla samochodów

Niezależna Gazeta Obywatelska

Zdecydowanym hitem minionego tygodnia była decyzja Senatora Norberta Krajczego, dotycząca jego przyszłości politycznej. Pan Senator zdecydował się złożyć legitymację PIS i przejść do bardzo licznego Klubu Parlamentarnego PSL, który obecnie będzie liczył dwóch senatorów. Decyzję Senatora Krajczego, komentował na łamach NGO już Janusz Sanocki, komentowałem też ja, jednak czekamy jeszcze na poniedziałkową konferencję senatora, zobaczymy co powie, ciekawe czy nas czytał?

Zastanawiam się po co ograniczać prędkość w centrum miasta? Przecież i tak, samochody głównie stoją, czekając na zielone światło, albo czekają w korku… Ciekawi mnie kwestia zamknięcia centrum miasta dla samochodów. Popieram pomysł ograniczenia ruchu na ulicy Osmańczyka, jednak po co więcej? Opole to nie Kraków, gdzie dziennie przechodzi kilka tysięcy turystów tylko miasto, które potrzebuje dobrej komunikacji. Dodam tylko, że w Krakowie tzw. strefa A to rynek i kilka uliczek przyległych, w Opolu strefa A zajmuje 1/5 powierzchni miasta, proponuję – zamknijcie całą strefę A. Jak zwykle zamiast skupić się nad tym jak przyciągnąć turystów i wygenerować możliwie najlepszą strategię promocyjną miasta, włodarze zastanawiają się nad rzeczami naprawdę mało istotnymi. 

Poseł PSL Stanisław Rakoczy został pełnomocnikiem Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny do spraw parlamentarnego wymiaru polskiej prezydencji w UE. Moje szczere gratulacje! Nareszcie ktoś z Opolszczyzny coś znaczy. Ktoś jest doceniony, zauważony. Teraz już wiem dlaczego Senator Krajczy wybrał PSL. Będzie działał z Rakoczym, ten szepnie słowo Schetynie i już senator będzie przy władzy. Jednak tak naprawdę – szczere gratulacje. Szkoda, że posłowie PO tak mało znaczą w kraju, oczywiście nie licząc Posła Węgrzyna – naszej gwiazdy.

Czy SLD powinno mieć swojego wiceprzewodniczącego w Radzie Miasta? Tak powinno mieć! Każdy z klubów powinien mieć taką możliwość, jednak radni PO jak zwykle czegoś nie rozumieją. Ja jestem jak najdalej od opinii, że SLD powinno mieć władzę, i zawsze będę robił wszystko, alby tej władzy nie miało. Jednak zachowujmy się demokratycznie, dajmy wszystkich po równo, szczególnie, że klub SLD liczy 5 radnych. RdO liczy 3 radnych, ale jest w koalicji, dlatego ma lepiej? 

PJN na Opolszczyźnie, którego działania koordynuje Marcin Ociepa, połyka byłych działaczy PiS z regionu, oraz osoby startujące w wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze w październiku nic nikomu nie przeszkadzało, jednak jeżeli pojawiła się szansa na nowo zaistnieć w nowej formacji wszyscy uciekają. Gratuluję, czekam tylko jak to się rozwinie. Jeżeli tak jak to się ma w przypadku Panów – Bielana i Kamińskiego, to współczuję. PiS rozczarowało? Takie są tłumaczenia Pana Samborskiego – jak i gdzie rozczarowało, proszę o przykłady? Pan Walkiewicz twierdzi natomiast, że w regionalnym PiS panuje zła atmosfera, mało jest działań – to tłumaczenie będzie moim nowym dowcipem. W zeszłym tygodniu pewien zawodnik Polonii Warszawa tak skomentował brak goli w spotkaniu: „murawa była bardzo zła, a w drugiej połowie graliśmy pod wiatr”. Słabemu zawodnikowi wszystko przeszkadza – tak Panie Pośle Walkiewicz. Ahoj działacze!

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Kronikarz
  | ID: 7a7762af | #1

  Troche przez przypadek trafilem do Was i czytajac cieplo mi sie zrobilo na duszy widzac tak znakomita robote Polakow = Jeszcze Polska nie zginela poki mamy wsrod nas madrych i pracowitych ludzi.
  Dziekuje Wam za artykuly, ktorych jeszcze nie znalem a, nade wszystko, za artystyczny wrecz wydzwiek pracowitosci redaktorow NGO w Opolu. Od pewnego czasu szukam wlasnie wiarygodnych zrodel informacji, bom na obczyznie jest a to nie ulatwia sprawy. Aha, trafilem do Was chyba poprzez jakis wpis u gajowego Maruchy.
  Powodzenia zycze oraz uporu w ostroznosci, bowiem hasbara przechodzi na inne stopnie lajdactwa w podszywaniu sie pod polskosc ; a oto przyklad :
  http://marucha.wordpress.com/2011/03/05/komentarze-w-haaretz-pod-wywiadem-z-sikorskim/#comment-81339
  Co podobnego, tak cierpliwy, pogodny i pokojowy czlowiek, zebym ja doszedl do tego rodzaju wymiany zdan – chroncie tez Wasze pismo NGO przed lajdakami :-)

 2. Tomasz Kwiatek
  | ID: ad106a90 | #2

  Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Pozdrawiam serdecznie
  Tomasz Kwiatek załozyciel i wydawca NGO

 3. Iwona
  | ID: e7d9a999 | #3

  Przechodzenie działaczy PiS do PJN wystawia im świadectwo braku wiarygodności. Taki Samborski np. liczył na posadę radnego dzięki miejscu na liscie PiS. Gdy się nie udało,czmychnął czym prędzej do grupki Ociepy, by tam próbować szczęścia. Jak wiatr zawieje w inną stronę pójdzie i stamtąd. Myślę, że trzeba ogłosić i uzupełniać „listę kameleonów politycznych”. Wśród nich PJN powinna znaleźć zaszczytne pierwsze miejsce i zostać przemianowana na „Posada Jest Najważniejsza”. albo dosadniej, „Partia Judaszy Najpospolitszych”.
  Ociepa z Dryndą, zgodnie z masońską obrzędowością „Horyzontów”, powinni otrzymać tytuły Strazników Piczeni (nie mylić z pieczęcią).

 4. Janusz
  | ID: f60d1a73 | #4

  Bardzo fajna i bardzo rzeczowa ocena tygodnia, bardzo lubię tą nową rubrykę.

 5. Iwona
  | ID: e7d9a999 | #5

  Koleżanki i kolegów z partii Posada Jest Najważniejsza bardzo przepraszam za frywolną literówkę. Ociepa i Drynda na pewno zostaną Strażnikami Pieczeni, choć z tym „piczeniem” może też mają coś wspólnego…

 6. 19 marca 2011, 04:36 | #1
Komentarze są zamknięte