Gdziepole.pl odc. 40: podwyżki, podwyżki i jeszcze raz podwyżki

Niezależna Gazeta Obywatelska

W gabinecie Prezydenta Rocha Wysokoząbskiego odbywała się narada, w której brali udział najważniejsi włodarze miasta Gdziepola: sam Roch, wiceprezydenci Wiśniówka i Kawałek, wiceprzewodniczący Rady Martin Ocieka, oraz szef klubu radnych OP Zibi Kubełek i oczywiście wszechobecny rzecznik Maniek Pietruszka. Obrady dotyczyły podwyżek, oraz powodów, dla których mają się pojawić w mieście.

– Panowie, słuchajcie uważnie, bo głosujemy tylko raz – moderował spotkaniem Pietruszka – raz czytam, szybko głosujemy, zawsze na tak, żeby niebyło niedomówień. Gotowi?

Wszyscy obecni w gabinecie pokiwali głowami na tak, Maniek Pietruszka mógł zaczynać:

– W związku z potrzebną podwyżką pensji dla naczelników wydziału w Urzędzie Miasta, musimy podnieść ceny biletów MZK, kto jest za – wszyscy, dziękuję, podwyżka przegłosowana.

– W związku z potrzebną podwyżką pensji dla nowych wiceprezydentów miasta, aby mieli większą motywację pracować, musimy podnieść ceny w strefie parkowania, kto jest za – wszyscy, dziękuję, podwyżka przegłosowana. Arczi Wiśniówka momentalnie spadł z krzesła.

– W związku z zabraniem prezydentowi 160 zł pensji, potrzebna jest premia dodatkowa, dlatego musimy podnieść ceny opłaty ksero dla gości ratusza do 23 gr za kartkę papieru, kto jest za – wszyscy, dziękuję, podwyżka przegłosowana.

– W związku ze wzrostem cen kawy, kupowanej na bankiety urzędowe, potrzebna jest podwyżka opłat gruntowych w mieście, kto jest za – wszyscy, dziękuję podwyżka przegłosowana.

– W związku z potrzebną podwyżką dla obywatelskiego przewodniczącego Rady Miasta, potrzebna jest podwyżka cen dokumentów wystawianych przez miasto, kto jest za – wszyscy, dziękuję podwyżka przegłosowana.

– W związku z potrzebną podwyżką dla… – spotkanie spokojnie trwało osiem godzin, ustalono podwyżki dla 130 osób, na sam koniec prowadzący oznajmił:

– Dziękuję bardzo państwu za udział w głosowaniu, wszystkie decyzję tu podjęte, szef klubu radnych OP Zibi Kubełek, przekaże pod głosowanie radnych matki partii – zakończył spotkanie rzecznik Pietruszka.

Prezydent Roch siedział w swoim wielkim prezydenckim fotelu, palił cygaro kupione na jednej z pobliskich stacji benzynowych i rozmyślał – ach demokracja, jak dobrze, że lud nas wybiera…

Autor: Łukasz Żygadło

 1. chello
  | ID: b5262c65 | #1

  Nie od dziś wiadomo, że prosty lud pije szampana i pali drogie cygara ustami swoich przedstawicieli.
  A tak POważnie, zadam jedno i tylko jedno pytanie:
  – PO ile cukier w Opolu?
  – W Ełku PO 4,5

 2. LOve PIS
  | ID: aa019a28 | #2

  mega dobre!!

 3. Bongo
  | ID: 5804e960 | #3

  pamietam stare odcinki, bywał jeszcze ciasny romek… szkoda że już nie ma kwiatkowskiego z niwgo jewst bardzo dobry polew!

Komentarze są zamknięte