List otwarty w sprawie likwidacji RAŚ-u

Niezależna Gazeta Obywatelska

Adam Słomka, były poseł na Sejm RP żąda likwidacji Ruchu Autonomii Śląska. Wystosował w tej sprawie list otwarty do Andrzeja Seremeta, prokuratora generalnego RP oraz Krzysztofa Kwiatkowskiego, ministra sprawiedliwości. 

Poniżej treść listu napisanego 28 lutego 2011 r.

LIST OTWARTY w sprawie delegalizacji Ruchu Autonomii Śląska W imieniu Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny zwracam się z wnioskiem o podjęcie procedury likwidacji organizacji: Ruch Autonomii Śląska (RAŚ) na podstawie nawoływania do złamania przez reprezentanta tego ugrupowania art. 3 Konstytucji RP, cyt. „Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym” oraz art. 13, cyt. „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.

Lider RAŚ, dr Jerzy Gorzelik w swoich wypowiedziach wielokrotnie wykazuje swoją pogardę dla narodu i państwa polskiego, np. cyt. „Jestem Ślązakiem, nie Polakiem, i nie Polsce przyrzekałem, więc jej nie zdradziłem i nie czuję się zobowiązany do lojalności wobec tego państwa”. Uparte działania na rzecz usankcjonowania istnienia „narodu śląskiego” lub uznania gwary śląskiej za odmienny od polskiego język przypominają początki organizacji ETA działającej w Królestwie Hiszpanii. Działania RAŚ wprost godzą w zapis art. 3 Konstytucji RP, a wypowiedzi radnego Gorzelika są nawoływaniem do nienawiści wobec narodu polskiego. Jerzy Gorzelik posunął się jeszcze dalej, cyt. „Powinno nam dzisiaj towarzyszyć hasło: Górny Śląsk ponad wszystko. Śląskość sprowadzono do ludowości o cepeliowskim posmaku określając mianem prowincji wszystko, co poza Warszawą. A niejeden stóg można by usypać ze słomy, która wystaje z butów warszawskich elit”. Przypominam, że pierwsze słowa hymnu III Rzeszy, brzmią „Deutschland, Deutschland über alles (tłum.: Niemcy, Niemcy ponad wszystko) i dalej: „über alles in der Welt,Wenn es stets zu Schutz und Trutze brüderlich zusammenhält Von der Maas bis an die Memel, von der Etsch bis an den Belt. Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!”. (tłum.: Ponad wszystko na świecie, Jeśli zawsze dla obrony Po bratersku są złączone Od Mozy aż po Niemen Od Adygi aż po Bełt Niemcy, Niemcy ponad wszystko, Ponad wszystko na świecie!. Zadziwiające jest to, iż z taką łatwością radny Gorzelik dostosowuje ten tekst do swoich potrzeb! Stąd jako poseł na Sejm RP I,II,III kadencji wybierany w okręgu wyborczym Katowice i przewodniczący KPN-OP domagam się wszczęcia postępowania likwidacyjnego RAŚ oraz postępowania przygotowawczego w kierunku popełnienia przez dr Gorzelika przestępstwa z art. 256 Kodeksu karnego, cyt. „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Z poważaniem

Adam Słomka, Przewodniczący KPN-OP

 1. | ID: d4c4858a | #1

  A to autorytet w kwestiach prawnych sie wypowiedział:
  W 2006 Adam Słomka został aresztowany w związku z podejrzeniem o kierowanie zorganizowaną grupą dokonującą przestępstw przeciwko wyborom. Sprawa dotyczy m.in. fałszowania list poparcia przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi w 2005, w których Słomka był jednym z kandydatów. Adamowi Słomce grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  Rzecznik prasowy KPN-OP poinformował, że w całym kraju ma być zorganizowany cykl protestów przeciwko aresztowaniu lidera KPN-OP, które będą prowadzone wspólnie ze stowarzyszeniem Ogólnopolski Ruch Obrony Bezrobotnych i Krajową Wspólnotą Emerytów, Rencistów i Kombatantów[potrzebne źródło]. Pod zarzutem fałszowania list poparcia zatrzymano siedmioro współpracowników związanych z KPN-OP komitetów wyborczych Polskiej Konfederacji – Godność i Praca oraz kandydata na prezydenta, Adama Słomki. Decyzją gliwickiej prokuratury pozostają pod dozorem policji.

  Adamowi Słomce przedstawiono sześć zarzutów. Najważniejszy z nich dotyczy

  kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której celem było popełnianie przestępstw przeciwko wyborom.

  Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_S%C5%82omka

  1. Anonim
   | ID: 855b3de7 | #2

   Proszę Pana , z treści listu pańskiego widać jak Pan nienawidzi

  2. Alicja Rembiszewska
   | ID: 855b3de7 | #3

   Szanowny Panie , widać jak Pan nienawiedzi Adama Słomkę , który jako poseł pomagał ludziom, jako były poseł pomaga ,przeciwstawiajac się nieustannym nadużyciom władzy w stosunku do Narodu , występowaniu niesprawiedliwości społecznej . poniewieraniu Polaków i Polski, za humanitarną działalność jest prześladowany przez nieucziwy aparat.
   Były poseł Adam Słomka jest patriotą Polski ,liderem KPN. W Stowarzyszeniu Ruch Obrony Bezrobotnych – Godność i Praca solidaryzuje się z ludżmi bezrobotnymi , zagrożonymi utratą pracy ,nieuczciwie wyrzucanymi z własnych mieszkań , udziela porad prawnych . Adam Słomka działa wraz z ludzmi którzy nie mogą się pogodzić z przekrętami norm społecznych , wyrządzonymi krzywdami , spychaniem uczciwych ludzi na margines społeczny i polityczny .
   Poseł A.Słomka , zawsze przeciwstawiał sie nadużyciom władzy która toleruje zło , wyrzadza narodowi wiele krzywd i poniza przez reprezentantów za których Polacy sie wstydzą , wstydza się za takich , którzy oczerniają uczciwych Polaków ,a pozwalają pogardliwie w tonie faszystowskich Niemiec hitlerowskich wypowiadać się j.Gorzelikowi.
   SOLIDARYZUJĘ SIĘ Z ADAMEM SŁOMKĄ , SŁOWAMI PATRIOTY I BYŁEGO POSŁA NA SEJM ,
   W SPRAWIE ŻĄDANIA LIKWIDACJI RUCHU AUTONOMII ŚLĄSKA.

 2. | ID: d4c4858a | #4

  No a przejście od zdania: „Górny Śląsk ponad wszystko” do propagowania treści faszystowskich to już intelektualny majstersztyk w wykonaniu p. Słomki :) pozdrawiam zdrowych

 3. | ID: cbc8c001 | #5

  Szanowni PAństwo,

  zapraszamy na http://www.slomka.bloog.pl lub http://www.adamslomka.bloog.pl

 4. | ID: fc15b020 | #6

  Jak się chce „uderzyć” kij się zawsze znajdzie ..Sprawa jest rozwojowa i na dzień dzisiejszy obowiązujące prawo domniemania niewinności w dalszym ciągu obowiązuje. Póki niezawisły sąd nie orzeknie inaczej człowiek ten jest niewinny .

  A wracając do meritum w Opolu na spotkaniu w Auli szef ABW pan B. Świeczkowski wspomniał o „korzeniach” powstania RAŚ-u ..Tu nie trzeba podpierać się Adamem Słomką by dostrzec w strukturach RAŚ zagrożenie nie tylko dla samej demokracji ale i dla integralności terytorialnej RP.

  Jeśli potwierdziłoby się to co już dziś wiemy z nieoficjalnych źródeł , że struktury RAŚ zakładali ludzie „służb” to mamy do czynienia z czymś czego dalszego jego rozwoju nie sposób przewidzieć .

  Zatem zwłaszcza tu na Opolszczyźnie będziemy się wam bardzo starannie przyglądać .Zaś Kotorz Mały – Herr „Pejter” nie jest aż atak daleko byśmy od czasu do czasu nie nawiedzali tej „pięknej miejscowości” ..

  Wszak „sezon” tuż tuż ..

  Fur „Pejter” und deine kameraden ( von „HitlerSee” )

  [youtube http://www.youtube.com/watch?v=JH-qfOdsaUA&w=425&h=349%5D

 5. svatopluk
  | ID: 2c910863 | #7

  jakich sluzb?

 6. | ID: f6f8b345 | #8

  Zasadnicza sprawa jest odpowiedz na pytanie:

  Czy Polska to kraj suwerenny i niepodlegly, a wiec rowniez majacy Prawo niezbywalne do obrony integralnosci terytorialnej?

  Od 1-go grudnia 2009 roku Polska jest terytorium podleglym prawom Uni Europejskiej, ktora z kolei dazy do calkowitej likwidacji panstw narodowych.
  Jedna z metod juz dawno sprawdzonych, takiej likwidacji panstw narodowych, jest oderwanie czesci lub rozczlonkowanie terytorium danego panstwa, bedacego „przedmiotem dzialan dezintegracyjnych”.
  RAS doskonale sie wpisuje w ten „scenariusz” globalistow europejskich z Brukseli.
  Poza tym, panie Adamie, przeciez nie mysli pan, ze wladze bedace pod kierunkiem Tuska, zechca sie nad tym listem „pochylic”?
  Zapewne wiadome jest panu, ze to nie kto inny, jak wlasnie Tusk, nawolywal w przeszlosci do suwerennosci Kaszub.
  Nie mam najmniejszej watpliwosci, ze RAS to V Kolumna niemiecka i jesli sa tam jacys szczerzy ludzie, to powinni, jak najszybciej cofnac swe poparcie dla tej hanby…
  Na koniec przypomne jedynie, ze na Gornym Slasku struktury rzadzacej PO nawiazaly sojusz z RAS, co chyba „mowi samo za siebie”.
  Jedyny pozytyw jaki widze w tej inicjatywie, to dowod, jaki w przyszlosci posluzy, aby postawic przed Narodowym Trybunalem Stanu (prosze nie mylic z obecnie istniejacym i bardzo „powolnym” wobec Brukseli…) cala ta ferajne.

 7. | ID: 06c47564 | #9

  Biuro Prasowe KPN-OP przesyła w załączeniu link do wywiadu z Przewodniczącym Konfederacji Adamem Słomką, w którym nasz lider wyjaśnia powody LISTU OTWARTEGO w sprawie delegalizacji Ruchu Autonomii Śląska.

  12 minutowy materiał TV Silesia/ portal Silesia24:

  http://www.silesia24.com.pl/blog/wywiady/1/adam-slomka-nie-byl-ras-problemem-dopoki-nie-zdobyl-wladzy/1091.html

 8. | ID: 88cc4bc3 | #10

  svatopluk :
  jakich sluzb?

  Paskudne typy , możesz mi pan wierzyć na słowo ..

 9. | ID: d4c4858a | #11

  Andrzej K „Andruch” :
  Jak się chce „uderzyć” kij się zawsze znajdzie ..Sprawa jest rozwojowa i na dzień dzisiejszy obowiązujące prawo domniemania niewinności w dalszym ciągu obowiązuje. Póki niezawisły sąd nie orzeknie inaczej człowiek ten jest niewinny .
  A wracając do meritum w Opolu na spotkaniu w Auli szef ABW pan B. Świeczkowski wspomniał o „korzeniach” powstania RAŚ-u ..Tu nie trzeba podpierać się Adamem Słomką by dostrzec w strukturach RAŚ zagrożenie nie tylko dla samej demokracji ale i dla integralności terytorialnej RP.
  Jeśli potwierdziłoby się to co już dziś wiemy z nieoficjalnych źródeł , że struktury RAŚ zakładali ludzie „służb” to mamy do czynienia z czymś czego dalszego jego rozwoju nie sposób przewidzieć .

  Ciekawa asymetria: póki niezawisły sąd nie orzeknie, to człowiek jest niewinny (vide Słomka), a RAŚ jest odsądzany od czci i wiary bez sądu, bez wyroku, ba,, nawet bez rozpoczętej rozprawy.
  Tajne służby u początku RAŚ. A jakie? Oprócz tego, że paskudne. Żydzi? Masoni? SB? Mosad? Stasi (chyba wtedy jeszcze istniała)? BND? KGB?
  Mało kto z obecnych członków RAŚ jest w tej organizacji od zarania (1989/1990 rok), ale chyba nikt nie ma złudzeń że SB nie próbowało mieć swoich ludziach na przełomie 89/90 w każdej nowo powstającej organizacji, partii czy stowarzyszeniu. Dziwiłbym się, gdy RAŚ był w tej działalności SB pominięty. Więc co to za rewelacje? W pewnie każdej nawet kanapowej partii prawicy SB też miała swoich ludzi. Tylko jednym udało się pewne jednostki powycinać na starcie, a inni pozwalali się przez agentów rozbijać, skłócać, etc.

 10. svatopluk
  | ID: 2c910863 | #12

  Andrzej K „Andruch” :

  svatopluk :
  jakich sluzb?

  Paskudne typy , możesz mi pan wierzyć na słowo ..

  skad Pan wie?
  zna Pan ich osobiscie?
  jakze moglo dojsc do tego?

 11. | ID: d7b46774 | #13

  (…) skad Pan wie?
  zna Pan ich osobiscie?
  jakze moglo dojsc do tego?

  Taką bądź podobnie żałosną socjotechnikę ( manipulację) uprawiaj człowieku pośród Wam podobnym. Jeśli nie masz nic interesującego do powiedzenia lepiej jest milczeć niźli w podobny sposób się ośmieszać..

  Swoją drogą to co stwierdził były szef ABW jest niczym „wyrok śmierci-cywilnej” na waszego „lidera”..

 12. | ID: d7b46774 | #14

  Andrzej K „Andruch” :
  (…) skad Pan wie?
  zna Pan ich osobiscie?
  jakze moglo dojsc do tego?

  Taką bądź podobnie żałosną socjotechnikę ( manipulację) uprawiaj człowieku pośród Wam podobnym. Jeśli nie masz nic interesującego do powiedzenia lepiej jest milczeć niźli w podobny sposób się ośmieszać..
  Swoją drogą to co stwierdził były szef ABW jest niczym „wyrok śmierci-cywilnej” na waszego „lidera”..

  [youtube http://www.youtube.com/watch?v=fbytg_CYj1Q&w=425&h=349%5D
  Polecam całą serię z cyklu Bezpieka 1944-56 ..

 13. | ID: d7b46774 | #15

  Robsik :

  Andrzej K „Andruch” :
  Jak się chce „uderzyć” kij się zawsze znajdzie ..Sprawa jest rozwojowa i na dzień dzisiejszy obowiązujące prawo domniemania niewinności w dalszym ciągu obowiązuje. Póki niezawisły sąd nie orzeknie inaczej człowiek ten jest niewinny .
  A wracając do meritum w Opolu na spotkaniu w Auli szef ABW pan B. Świeczkowski wspomniał o „korzeniach” powstania RAŚ-u ..Tu nie trzeba podpierać się Adamem Słomką by dostrzec w strukturach RAŚ zagrożenie nie tylko dla samej demokracji ale i dla integralności terytorialnej RP.
  Jeśli potwierdziłoby się to co już dziś wiemy z nieoficjalnych źródeł , że struktury RAŚ zakładali ludzie „służb” to mamy do czynienia z czymś czego dalszego jego rozwoju nie sposób przewidzieć .

  Ciekawa asymetria: póki niezawisły sąd nie orzeknie, to człowiek jest niewinny (vide Słomka), a RAŚ jest odsądzany od czci i wiary bez sądu, bez wyroku, ba,, nawet bez rozpoczętej rozprawy.
  Tajne służby u początku RAŚ. A jakie? Oprócz tego, że paskudne. Żydzi? Masoni? SB? Mosad? Stasi (chyba wtedy jeszcze istniała)? BND? KGB?
  Mało kto z obecnych członków RAŚ jest w tej organizacji od zarania (1989/1990 rok), ale chyba nikt nie ma złudzeń że SB nie próbowało mieć swoich ludziach na przełomie 89/90 w każdej nowo powstającej organizacji, partii czy stowarzyszeniu. Dziwiłbym się, gdy RAŚ był w tej działalności SB pominięty. Więc co to za rewelacje? W pewnie każdej nawet kanapowej partii prawicy SB też miała swoich ludzi. Tylko jednym udało się pewne jednostki powycinać na starcie, a inni pozwalali się przez agentów rozbijać, skłócać, etc.

  Czyli co szan. adwersarzu udowadniasz tym samym że jeśli wspomniana przez ciebie „reszta” mogła to i RAŚ ..nie jest żadnym novum..

  Tego typu dywagacje można spokojnie polecić studentom na 1-roku Prawa ..Im można jeszcze wciskać banialuki tu natomiast musisz się obywatelu „X” wykazać większą wiedzą socjotechniczną a nadto merytoryczną , faktograficzną by ot tak sobie podważać usiłując zdewaluować to o czym swego czasu wspominał były szef ABW pan prokurator Bogdan Święczkowski..

  Póki co macie za krótkie „nóżki” .. „Eisen Tante” to nie wszystko …

 14. Pejter
  | ID: 1a7bf431 | #16

  Andrzej K „Andruch” :
  Jak się chce „uderzyć” kij się zawsze znajdzie ..Sprawa jest rozwojowa i na dzień dzisiejszy obowiązujące prawo domniemania niewinności w dalszym ciągu obowiązuje. Póki niezawisły sąd nie orzeknie inaczej człowiek ten jest niewinny .
  A wracając do meritum w Opolu na spotkaniu w Auli szef ABW pan B. Świeczkowski wspomniał o „korzeniach” powstania RAŚ-u ..Tu nie trzeba podpierać się Adamem Słomką by dostrzec w strukturach RAŚ zagrożenie nie tylko dla samej demokracji ale i dla integralności terytorialnej RP.
  Jeśli potwierdziłoby się to co już dziś wiemy z nieoficjalnych źródeł , że struktury RAŚ zakładali ludzie „służb” to mamy do czynienia z czymś czego dalszego jego rozwoju nie sposób przewidzieć .
  Zatem zwłaszcza tu na Opolszczyźnie będziemy się wam bardzo starannie przyglądać .Zaś Kotorz Mały – Herr „Pejter” nie jest aż atak daleko byśmy od czasu do czasu nie nawiedzali tej „pięknej miejscowości” ..
  Wszak „sezon” tuż tuż ..
  Fur „Pejter” und deine kameraden ( von „HitlerSee” )
  [youtube http://www.youtube.com/watch?v=JH-qfOdsaUA&w=425&h=349

  Zapraszam! Najlepiej się wcześniej umówić : 691 914 601 :) żebym był w domu.
  Jakby co to codziennie można mnie spotkać w Opolu.
  PS. Proszę nie używać nazw z okresu nazistowskiego

  PS2. To co z tymi dowodami p. Świączkowskiego? Naczelny już w innym wątku nimi straszył, a tu jak nie było tak nie ma. Coś cieniótko się staracie, albo p. Świączkowski Was olewa

  1. Naczelny
   | ID: 5d239359 | #17

   Spokojne co pan taki szybki. Co nagle to po diable. Dlaczego pan w tej kwestii taki nerwowy? To nie pan będzie tu decydował kiedy mamy coś publikować i to nie pan jest tutaj od ferowania wyroków czy ktoś nas ignoruje czy nie. Wszystko w swoim czasie. Niech pan nie myśli, że ja nie mam innych problemów na głowie niż tylko jakiś tam RAŚ.

 15. kkk
  | ID: 61e4f846 | #18

  Andrzej K „Andruch” :
  Zatem zwłaszcza tu na Opolszczyźnie będziemy się wam bardzo starannie przyglądać .Zaś Kotorz Mały – Herr „Pejter” nie jest aż atak daleko byśmy od czasu do czasu nie nawiedzali tej „pięknej miejscowości” ..
  Wszak „sezon” tuż tuż ..
  Fur „Pejter” und deine kameraden ( von „HitlerSee” )
  [youtube http://www.youtube.com/watch?v=JH-qfOdsaUA&w=425&h=349

  Jawnie na forum pubicznym nawołuje Pan do dwuznacznie odbieranych „odwiedzin” pewnych osób. Lepiej by nikomu nic się nie działo. Fakt ten powinien zostać odnotowany.

 16. | ID: 0fd501f0 | #19

  kkk :

  Andrzej K „Andruch” :
  Zatem zwłaszcza tu na Opolszczyźnie będziemy się wam bardzo starannie przyglądać .Zaś Kotorz Mały – Herr „Pejter” nie jest aż atak daleko byśmy od czasu do czasu nie nawiedzali tej „pięknej miejscowości” ..
  Wszak „sezon” tuż tuż ..
  Fur „Pejter” und deine kameraden ( von „HitlerSee” )
  [youtube http://www.youtube.com/watch?v=JH-qfOdsaUA&w=425&h=349

  Jawnie na forum pubicznym nawołuje Pan do dwuznacznie odbieranych „odwiedzin” pewnych osób. Lepiej by nikomu nic się nie działo. Fakt ten powinien zostać odnotowany.

  (…) Zaś Kotorz Mały – Herr „Pejter” nie jest aż atak daleko byśmy od czasu do czasu nie nawiedzali tej „pięknej miejscowości” ..

  Nie dorabiaj człowieku czegoś czego tam w tekście nie ma ..
  Pisząc o „faktach” zważ dokładnie co to słowo oznacza.

  Wypisz sobie najlepiej na kominie ze 100 razy nie będę wypisywał bzdur na forum publicznym ..

 17. | ID: 0fd501f0 | #20

  (…) Zapraszam! Najlepiej się wcześniej umówić : 691 914 601 żebym był w domu.
  Jakby co to codziennie można mnie spotkać w Opolu.
  PS. Proszę nie używać nazw z okresu nazistowskiego
  PS2. To co z tymi dowodami p. Świączkowskiego? Naczelny już w innym wątku nimi straszył, a tu jak nie było tak nie ma. Coś cieniótko się staracie, albo p. Świączkowski Was olewa

  Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ..tak powiadali starzy gdy się ktoś nadmiernie „produkował”..

  A cieniutko to u pana ale z ortografią (…)”cieniótko”

  W sumie znajomych tym bardziej przyjaciół ma zwyczaj sam sobie dopierać .Tak się składa że w tamtej okolicy mieszkają także moi rodacy i przyjaciele zarazem . W rzeczy samej zrozumiałym jest że nie miałem w żadnym przypadku pana w tym pańskiego środowiska na uwadze . Przyznaję że byłaby to rzeczywiście chyba ostatnia rzecz która przyszła by mi do głowy potykać się o nieznajome progi.

  Chyba jednak nie przypadła do gustu moja „pocztówka dźwiękowa” , której link dodałem do wcześniejszej wypowiedzi..No trudno , przynajmniej się starałem …

  pozdrawiam umiarkowanie …

 18. Pejter
  | ID: 1a7bf431 | #21

  Oj przepraszam, za okaleczenie polskiego (chociaż jak na język, który nie jest ojczystym, myślę nieskromnie, że i tak nieźle go opanowałem:) )
  Nadgorliwość…. może policzymy moje wpisy i Pana?
  Co do „wizyty” i jej szybkiego teraz odkręcania – spokojnie, nie należę do ludzi strachliwych :)
  Heimatmelodie słucham zdecydowanie rzadziej niż czyni to większość Opolan w niedzielne popołudnia. Następnym razem z niemieckiej muzyki proszę coś z repertuaru: Boese Onkelz, Die Aerzte, Die Toten Hosen, ewentualnie jakiś Steigerlied lub Marlene Dietrich :)

 19. | ID: 0fd501f0 | #22

  Pejter :
  Oj przepraszam, za okaleczenie polskiego (chociaż jak na język, który nie jest ojczystym, myślę nieskromnie, że i tak nieźle go opanowałem:) )
  Nadgorliwość…. może policzymy moje wpisy i Pana?
  Co do „wizyty” i jej szybkiego teraz odkręcania – spokojnie, nie należę do ludzi strachliwych
  Heimatmelodie słucham zdecydowanie rzadziej niż czyni to większość Opolan w niedzielne popołudnia. Następnym razem z niemieckiej muzyki proszę coś z repertuaru: Boese Onkelz, Die Aerzte, Die Toten Hosen, ewentualnie jakiś Steigerlied lub Marlene Dietrich

  Szkoda że nie zaczekał pan dłużej będąc w trakcie uroczystości pod pomnikiem z przyjemnością poznał bym pana , w kwestii meritum jeśli zajdzie taka potrzeba z pewnością nie będzie pan na mnie zbyt długo czekał ..stawię się na każde wezwanie mojej ojczyzny. Nie piszę tu tego po to by kogokolwiek czymkolwiek straszyć ..
  Uważam to zresztą za dziecinadę ,,,bzdury po płotach i bramach wypisują gówniarze..
  Poważnie ludzie w takich sprawach milczą i robią swoje .

  Co do owego repertuaru ..no cóż przyznaję odkuł się pan z nawiązką może tylko w jednym wypadku wyraziłbym aprobatę .

  Cudownej Marleny Dietrich …

  [youtube http://www.youtube.com/watch?v=P3ET1b0ymZs&w=425&h=349%5D

  pozdrawiam umiarkowanie

 20. Anna
  | ID: 3999b579 | #23

  @Andrzej K „Andruch”

  Andruch, człowieku, z kim ty rozmawiasz?! Miej waćpan wiecej rozsądku… Opowiem Panu krótką dykteryjkę z życia Jana Lechonia. Otóż, po wojnie kiedy instalowano u nas komunę( w czym czynnie pomagali protoplaści z RASiu, MN, tak dodam od siebie…)Była pilna potrzeba sprowadzenia z emigracji poetów polskich. Więc pisano i drukowano porywające wiersze namawiające ich do powrotu.Przodował w tym niejaki Słonimski, który uparł się sprowadzić Lechonia z Nowego Jorku do Warszawy….Ględził i ględził..Aż amerykańska polonia miała tego wszystkiego serdecznie dosyć!!! Poprosili więc Lechonia o odpowiedź na to stręczenie. Na co on spokojnie odparł

  ” Z tymi paniami proszę państwa się nie rozmawia, tych pań się UŻYWA, a widać, że te panie są w użyciu kogoś innego…”
  A więc kolego, jak widać te wszystkie Pejtery i Hansy ” są w użyciu kogoś innego…” więc powstrzymaj się z dyskusją, bo oni po prostu CIĘŻKO PRACUJĄ….

 21. | ID: 905b4cdd | #24

  @Anna

  Hmm..

  Wszystko to prawda ..

  pozdrawiam

 22. Pejter
  | ID: f654f680 | #25

  Nie zaczekałem, bo nikt nie kwapił się do rozmów. Ale w Opolu jestem codziennie – jeśli macie ochotę na rozmowy, to chętnie. Telefon już gdzieś tutaj publikowałem.

 23. | ID: 577a97b1 | #26

  Pejter :
  Nie zaczekałem, bo nikt nie kwapił się do rozmów. Ale w Opolu jestem codziennie – jeśli macie ochotę na rozmowy, to chętnie. Telefon już gdzieś tutaj publikowałem.

  Wszystko w swoim czasie.

 24. 16 marca 2011, 03:10 | #1
 25. ujadająca miernota
  | ID: 1c4a5eb8 | #27

  Popieram w pełni pana Słomkę. To wszystko odbywa się na zasadzie-na pochyłe drzewo każda koza skacze. Nie rozumiem, jak państwo polskie może fundowac sobie na własne życzenie problemy narodowościowe. Teraz RAŚ i im podobni zrobili sie niezwykle odwazni-gdy wyczuli dobra koniunkturę na wszelkiego rodzaju rozwydrzenie wobec własnego Kraju.Postawy antynarodowe i antypatriotyczne są teraz promowane wręcz przez rządzący układ w Polsce i nie tylko. Tak przynajmniej myśle.

 26. patriota
  | ID: ee9bf4c4 | #28

  RAŚ jest rzeczywiście strukturą, która przypomina początki ETA. ETA u swych początków też żądała tylko autonomii i w sposób pokojowy, a obecnie chce niepodległości i działa metodami terrorystycznymi. Pan Gorzelik jest człowiekiem o poglądach bardzo radykalnych: uważa m. in., że Powstania Śląskie były wojną domową, że nie jest Polakiem tu cytat: „Jestem Ślązakiem, nie Polakiem, i nie Polsce przyrzekałem, więc jej nie zdradziłem i nie czuję się zobowiązany do lojalności wobec tego państwa”., sam jak twierdzi istnieje naród Śląski, który powinien mieć własne państwo. Od żądań autonomii do niepodległości, a później wcielenia do innego państwa (w tym wypadku Niemiec) droga jest krótka. Znając psychologię, socjologie i metody działania ugrupowań mogą być to zalążki organizacji o charakterze terrorystycznym. Pan Gorzelik ze swoją retoryką i uporem doskonale nadaje się na przywódcę tego typu organizacji. Łamie poza tym nie tylko art. 3 i 13 konstytucji i art. 256 KK, ale także jest gotowy do złamania art. 127.KK § 1., który brzmi: Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,

  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

  i złamał § 2. tego samego art.: Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3

  W związku z czym można stwierdzić iż RAŚ jest organizacją przestępczą, a jej członkom można postawić zarzut dokonania przygotowań do dokonania jednej z najcięższych zbrodni.

  Nie jestem przeciwny byciu Ślązakiem, Kaszubem, Wielkopolaninem, Góralem, Mazurem, czy Pomorzaninem pod warunkiem, że nie łączy się to z odrzuceniem Polskości. Wręcz przeciwnie nie da się być Kaszubem, Ślązakiem czy Góralem nie będąc Polakiem, bo to by oznaczało, że ten region leży poza Polską. Zróżnicowanie regionalne kraju nie ma nic wspólnego ze zróżnicowaniem narodowościowym, a jeśli ktoś tego nie rozumie to powinien się reedukować w podstawówce!

 27. | ID: f48673c6 | #29

  Szanowi Państwo o czym my mówimy. Proszę zobaczyć na flagi i symbole RAŚ-u. Przecież przy tym orle brakuje jeszcze swastyki i gotowa powtórka z historii o której tak łatwo staramy się zapominać. Dlaczego nikt nie potrafi powiedzieć wprost- czyje interesy reprezentuje RAŚ? Napewno nie prawdziwych Ślązaków, którym nie w głowie posługiwanie służalcze tym, którzy jak się za niedługo okaże nie rozpętali piekła II wojny światowej. Dlaczego nie powiemy wprost, że RAŚ reprezentuje interesy „wielkiego” narodu niemieckiego. Słowa założycieli wypowiadane tak dumnie to nic innego jak próba skłócenia nas- ŚLĄZAKÓW. Dlaczego mówi się o autonomii- to proste łatwiej jest rozbijać i osłabiać Państwo od środka (mniejszość niemiecka, RAŚ)a w pewnej chwili zrobić ze Śląska swój region. Przecież tego chcą założyciele ruchu „Jednym z głównych postulatów RAŚ jest przeprowadzenie szerokiej reformy państwa, polegającej na przekształceniu Rzeczypospolitej Polskiej w państwo regionalne, a w dalszej perspektywie federalne”
  Nie mówiąc o finansowaniu działalności ruchu- proszę wybaczyć ale środki na funkcjonowanie nie pochodzą z kieszeni ich założycieli. Ktoś to finansuje, ktoś kto ma w tym interes i myśli sobie „głupie polaczki-ślązaczki” rozbiją Państwo sami.
  Proszę się zastanowić jeżeli wogóle możliwa jest autonomia Śląska (swój parlament, rząd, skarb) to zaraz odezwą się inne regiony i gotowy rozbiór polski.
  Co wtedy? To proste zostaniemy podzieleni jak tort.
  Dziwi mnie jeden fakt- w Polskim parlamencie jest miejsce dla posłów mniejszości niemieckiej. W polskich samorządach zasiadają przedstawiciele RAŚ-u. Dlaczego my nie jesteśmy w takim razie obecni w parlamencie niemieckim. Dlaczego nie posiadamy tam przedstawicieli mniejszości Polskiej? Ale na to pytanie pozostawiam Państwu odpowiedź, myśląc, że nasuwa się sama. „JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA”

 28. patriota
  | ID: 31e1043f | #30

  Ten cały RAŚ to sprawa dla ABW. Tego typu organizacje powinny być infiltrowane przez agentów i cicho, szybko i skutecznie likwidowane. Gorzelik powinien zgnić w pierdlu. Wiadomo, że to jakiś „volksdeutsch” albo inna szumowina, podobno co roku do Niemiec jeździ na jakieś zjazdy „Ślązaków” (celowo piszę w cudzysłowie, bo to fałszywi Ślązacy są, prawdziwi są Polakami i nigdy ze Szwabami niczego wspólnego nie mieli). W wyborach jesienią głosuję na SLD, bo zamierzają zrobić z tym porządek, a nie są klerykalni, radykalni i tacy chamscy jak PiS.

Komentarze są zamknięte